aA
Stovėdamas parduotuvėje nevalingai užsižiopsai į greta stovinčios moters veidą. Iš pradžių pats nesupranti, kas patraukė akį, paskui žvilgsnis sustoja ties antakiais.
Permanentinis makiažas
© Shutterstock

Stori ir kampuoti it kirvis, juodi lyg nupiešti markeriu ar vingiuoti, besitęsiantys iki pat smilkinio... Neveltui ilgalaikis makiažas dažnai susilaukia pastabų ir kritikos. Pamačius kelis tokius pavyzdžius galima pamanyti, kad kitaip ir nebūna.

Jeigu problema būtų tik išvaizda, su tuo dar galima susitaikyti. Tačiau kas, jei savo neatsargiais pasirinkimais priartiname vėžio galimybę? Specialistė įspėjo, kad tokios baimės – realios.

Lietuvoje iki šiol populiarūs namudiniai, per kelis kursus išmokti atlikti ilgalaikiai makiažai. Jų savikaina – iki 8 kartų mažesnė už gerų specialistų atliekamus darbus, o rezultatai gali būti ir nepataisomi.

Vietoje makiažo – tatuiruotė

Mikropigmentacijos ir mezoterapijos meistrė Vaida Blažauskienė portalui „Delfi“ papasakojo, kad taisyti nekokybiškai atliktą ilgalaikio makiažo procedūrą tenka gana dažnai.

„Populiariausios zonos – antakiai ir akys. Nors lūpos, aišku, irgi nukenčia nuo prastų procedūrų, bet jos galbūt yra paprasčiau ištaisomos. O štai akys – tokią zoną ištaisyti arba labai sunku, arba praktiškai neįmanoma.

Du variantai, kodėl moteriai atliktas permanentinis akių makiažas (ilgalaikis pravedimas) baigiasi blogai.

Pirmas, kai dažai įleidžiami per giliai, tada pasidaro tarsi tikra tatuiruotė. Daugybę metų moterys su tokiomis išvaikšto... O antras, kai dažas įvedamas ten, kur labai labai labai plona oda ir paviršiuje yra daug kapiliarų – tai pats blogiausias dalykas.

Kai viršuje kapiliarų daug, jie išnešioja dažą po odą ir makiažas išsilieja kaip mėlynė. Išsiliejusio rezultato panaikinti neįmanoma, nebent lazeriu, bet ir juo ne visada įmanoma padėti. Blogiausia, kad kai kuriais atvejais po iki šiol atliekamo senovinio ir nekokybiško makiažo padėti žmogui nebeįmanoma“, – paaiškino specialistė.

Mikropigmentacijos meistrė V. Blažauskienė papasakojo, kuo pavojingas blogai atliktas permanentinis makiažas.
Mikropigmentacijos meistrė V. Blažauskienė papasakojo, kuo pavojingas blogai atliktas permanentinis makiažas.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Blogai atliktas antakių makiažo procedūras ištaisyti paprastai lengviau. O juokinga forma toli gražu nėra vienintelis galimas trūkumas.

„Neprofesionaliai padarytus antakius akivaizdžiai matome iš jų formos. Jeigu jie per arti vienas kito – žmogus atrodo piktas. Antakių galiukai nuleisti – liūdnas, iškelti – nustebęs.

Jeigu moteris tokiais „nustebusiais“ antakiais kreipiasi ištaisymo ir pagalbos į normalų meistrą, jis tiesiog padaro prieš tai įleisto dažo šalinimą ir pradeda iš naujo. Bet jei nueina pas, kaip čia gražiai pasakius... nelabai kompetentingą žmogų, tas žmogus padaro naują darbą tiesiog ant viršaus.

Taip ir išeina, tarkime, antakiai su dviem uodegėlėm! „Jūs pasimaskuosit“, – sako klientei vadinamasis meistras. Tai kaip skamba?“ – šypsojosi V. Blažauskienė.

Gresia net vėžys

Keista ar juokinga išvaizda – tai ne vienintelės galimos pasekmės. Kur kas blogiau tai, kad nekokybiškas darbas sukelia didelę grėsmę moters sveikatai.

„Mėlyni, raudoni, oranžiniai, violetiniai – būna ir tokių spalvų antakių. Mėlynais antakiai gali tapti, kai procedūra atliekama per giliai arba pasirenkamas per šaltas pigmentas. Kitos spalvos gali atsirasti, kai leidžiamuose pigmentuose yra geležies oksido.

Tas geležies oksidas iš organizmo niekada nepasišalina. Net išsivaikščiojus spalvai, pati medžiaga „išnešiojama“ po organizmą. Jo sankaupos kūne gali sukelti net vėžį. Tad svarbu atsakyti: kodėl nereikėtų rinktis pigiausio permanentinio makiažo? Nes geležies oksido yra būtent pigesnėse priemonėse.

Taip pat, jei makiažas atliekamas per arti ašarų latakų, akys pradeda arba nuolat ašaroti, arba išvis dingsta ašaros. Akys tampa labai jautrios, žmogus net tušu dažytis negali...

Svarbu ir su kuo makiažas atliekamas. Normalios adatos kaina – apie 10 eurų, Siunčiantis iš populiarios kiniškos prekyvietės internete – 1 euras. Bet adata turi būti pagaminta iš chirurginio plieno, tik tada nesukels alergijų ir problemų“, – pabrėžė specialistė.

Viskas su saiku

V. Blažauskienė sakė, kad tikrai baisūs ir dažni atvejai yra kuomet moteriai nuskutami jos natūralūs antakiai ir vietoje jų padaromi nauji.

„Vadinamasis meistras sako: „Jums jūsų natūrali linija netinka. Pakeisim.“ Ačiū Dievui, dabar vis daugiau specialistų stengiasi išlaikyti natūralumą ir tokių atvejų mažėja.

Įsimintiniausia turėta klientė – moteris, kuriai jau 18 kartų buvo daryta antakių procedūra. Jos antakių formą jau galima įsivaizduot – iki smilkinio, išlenktu kampu, aišku, išraiška atrodo nustebusi...

Ilgalaikis makiažas gali pakeisti išraišką.
Ilgalaikis makiažas gali pakeisti išraišką.
© Shutterstock

Bet tai ne blogiausia. Oda nuo tiek kartų atlikto permanentinio makiažo jau buvo surambėjusi, vietoje antakio – praktiškai randas. Įvesti naujo pigmento neįmanoma, nes oda jo nebepriima. Vienintelis kelias – šalinimas, ko moterys, aišku, nenori.

Tokiais atvejais pagalba turėtų būti ne kosmetologo, o psichologo“, – pripažino specialistė ir priminė, kad viską reiktų daryti su saiku.

Pasiteisinimai vietoje atsiprašymo

Blogai permanentinį makiažą atlikusios kosmetologės paprastai vengia atsakomybės. V. Blažauskienė apgailestavo, kad visas problemas stengiamasi suversti pačiam klientui.

„Jos sako „Ateikit atgal, sutvarkysiu.“ O tada dažnai nieko geriau nebūna. Apskritai dažniausiai meistrės vengia atsakomybės ir už blogai atliktą darbą ar klaidą negrąžina pinigų, neprisiima kaltės.
Pagrindinis pasiteisinimas: „Čia jūsų oda.“

Ir klientės tiki. Galiausiai atėjusios pas mane papasakoja, kad va, atsitiko taip ir taip, tokia jų oda... Sakau: „Tikrai čia ne jūsų oda kalta, aš galiu padėti.“

Kliento atsakomybė yra viena – po atliktos procedūros makiažo zoną prižiūrėti tinkamai, pagal nurodymus“, – įspėjo meistrė.

Ko niekada nedaryti

Bet kaip tuomet išsirinkti tinkamą specialistą ir žinoti, jog nebus tokių kliurkų? V. Blažauskienės teigimu viską lemia ne ilgametė patirtis, bet mokymai.

„Ne visada geriausias specialistas tas, kurio superinis marketingas. Jei eičiau rinktis pati ir nieko nepažinočiau, atsižvelgčiau į kelis dalykus.

Pirma, reikia matyti darbus, kuriuos žmogus jau padaręs. Taip pat itin svarbu, kiek dažnai meistras kelia kvalifikaciją.

Viskas su saiku, – įsitikinusi Vaida.
Viskas su saiku, – įsitikinusi Vaida.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kartais vieneri ar dveji metai yra geriau nei 15 metų patirties. Tos, kurios seniai išmokusios, kartais visai nenori tobulėti ir daro taip, kaip yra mokytos pačioje pradžioje. O jeigu meistras nuolat kelia savo kvalifikaciją, vis lanko įvairius kursus, tai žino svarbiausias naujienas bei medicininę kosmetinių procedūrų pusę.

Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į kainą. Šykštus, kaip sakoma, moka du kartus. Lietuvoje permanentinio makiažo kainos svyruoja nuo 40 iki 300 eurų“, – sakė meistrė.

Pasak jos, paties brangiausio varianto rinktis nebūtina, tačiau tam, kad pasitikėtum specialistu, kaina (turint omenyje ir geresnes, sveikatai nepavojingas priemones), turėtų būti maždaug nuo 130 iki 250 eurų.

Specialistė patarė ir ko veide išvis nereikėtų ryškinti.

„Visada vengiu bet kokių ne makiažo tipo veido paryškinimų: apgamų, taškelių, žymelių... Kaip, tarkime, apgamėlis prie akies ar virš lūpos. Apgamas, net ir negiliai jį paryškinus, rudas bus tik iš pradžių.

Laikui bėgant pigmentas pilkėja – išeis ne pats gražiausias variantas. Apie strazdanų piešimą išvis nekalbu, jas pasidarius veidas ilgainiui atrodo tiesiog murzinas“, – juokėsi meistrė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
4.2449

Top naujienos

Koronaviruso pandemija pasaulį pakeis neatpažįstamai: 12 prognozių, kas mūsų laukia (291)

Ši pandemija neatpažįstamai pakeis pasaulį. „Foreign Policy“ paklausė 12 ekspertų nuomonės...

Atšaukus kelionę, vilnietė neatgauna pinigų: organizatorius perkelia datą, bet prašo primokėti (134)

Vilnietė Raminta „Delfi“ pasakojo balandžio 14 dieną turėjusi išvykti į Turkiją, tačiau...

Lietuvoje įvestas vasaros laikas (37)

Laikrodžius valandą pasukus į priekį, sekmadienį Lietuvoje įvestas vasaros laikas.

Vilniuje laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, Frankfurto, Paryžiaus (103)

Vilniaus oro uoste sekmadienį laukiama atvykstančių lietuvių iš Londono, Tenerifės, taip pat...

Į šalį veršis arktinis oras, bus labai nemalonu (35)

Sekmadienio naktį prasidėjusios orų permainos, dieną tęsis. Per šalį slinks šaltasis...

Šeštadienį gauti 332 pranešimai dėl karantino pažeidimo

Šeštadienį policija gavo 332 pranešimus apie karantino pažeidimus, BNS pranešė Policijos...

Mirtys Ukmergės slaugos ligoninėje: negali palaidoti antradienį mirusios mamos (136)

„Aš kiekvieną vakarą atvykstu prie Ukmergės laidojimo namų, ten yra toks rūsys, jame...

Prie dezinfekcinio skysčio gamintojų prisijungia dar daugiau įmonių: smogs per nesąžiningų verslininkų kišenę (364)

Šią savaitę Lietuvos biodegalų gamintojams sudarytos galimybės gaminti dezinfekcinį skystį...

Lietuvoje patvirtinta dar 12 koronaviruso atvejų bendras skaičius – arti 400 (415)

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 394. Tai reiškia, kad nuo paskutinio duomenų...

|Maža didelių žinių kaina