Kaip padėti savo plaukams išgyventi ekstremalias vasaros atostogų sąlygas, klausiame plaukų stilistės Džiuljetos Petrulienės.
- Teko skaityti, kad, kaip ir visas žmogaus organizmas, vasarą plaukai atsigauna, pagerėja plaukų mityba. Kiek tai teisinga?
Plaukų mityba, išvaizda pagerėja, nes vasarą daugiau valgome vaisių, daržovių, uogų. Visų reikalingų maisto medžiagų gauna visas mūsų organizmas, taigi ir plaukų šaknys, todėl plaukai mažiau slenka, labiau žvilga, sveikiau atrodo. Deguonis ir grynas oras reikalingas ir odai bei plaukams. Be gryno oro oda sausėja, vysta, formuojasi raukšlės. Plaukai ilgai būnant nevėdintose, sausose patalpose taip pat sausėja ir lūžinėja.
- O kokie vasarą pavojai?
Nors vasarą grynas oras ir tinkama mityba padeda atkurti plaukų drėgmę, tačiau kaitri saulė gali greitai paveikti plaukus - išsausinti, nublukinti. Tuomet plaukai šiaušiasi, veliasi, sausėja, lūžinėja.
- Kad sūrus jūros vanduo neigiamai veikia plaukus, esame girdėjusios. Bet ar reikia išsimaudžius trinkti galvą, jei ne jūros, o gėlas, pvz., ežero, vanduo?
Gėlas ežero vanduo visiškai nekenkia plaukams, net yra patartina (jei vanduo švarus) juo plaukus praskalauti. Gėlas vanduo neturi kalkių, geležies priemaišų, tad nuo jo plaukai būna paklusnesni, blizgūs, lengviau šukuojami.
- Šlapi plaukai - trapūs plaukai. Kaip iššukuoti susivėlusias šlapias sruogas, gal yra priemonių, padedančių išsišukuoti?
Be abejo, šlapi plaukai sunkiai šukuojami, veliasi. Tad tikrai nederėtų jų draskyti, šukuoti, tai plaukams kenkia. Verčiau papurkšti drėgnus plaukus tam skirtu nenuskalaujamu kondicionieriumi ar patepti plaukų aliejuku, leisti kiek pradžiūti ir tik tada šukuoti.
- Jei nėra sąlygų išsitrinkti, ką daryti? Teko girdėti, kad galvos trinkimą atstoja miltai
Manau, miltais plaukų tikrai švariai neištrinksime, nes jie prilimpa prie plaukų riebalo ir jo iš ten viso neiškratysime, tai tik optinė apgaulė. Miltai iš tiesų sugeria plauko riebalą, tačiau dalis miltų ir lieka plaukuose. Šiuo metu yra plačiai naudojami specialūs kosmetiniai plaukų miltai plaukams pasausinti nuo riebalavimosi, jie šiek tie padidina ir plaukų apimtį, bet tai neatstoja šampūno, balzamo ir vandens procedūrų.
- Jūs pati esate rekomendavus fiksuoti plaukus natūraliomis priemonėmis - duonos mirkiniu, alumi. Kiek ilgai po tokios procedūros galima netrinkti plaukų?
Duonos mirkinys naudojamas labiau šlapioms garbanoms išgauti, su tokiomis garbanomis galima būti iki kito plaukų trinkimo, kol plaukų šaknys tampa riebios. Lygiai taip pat ir su fiksacija alumi.
- Nuo saulės plaukai sausėja, tai gal toms, kurių plaukai riebūs, tiktų būti daugiau saulėje be galvos apdangalo?
Jokiu būdu ne. Plaukai savaime riebūs nebūna, tai priklauso nuo plaukų šaknų riebinimosi, o saulės kaitra dar labiau skatina išskirti riebalą, dar labiau atsiveria riebalų liaukos, o plaukai saulėja vis tiek sausėja, blunka.
- Jei prakaitavimas karštyje dar labiau suaktyvina riebalų išsiskyrimą, tai kaip apsisaugoti?
Riebalavimąsi šiek tiek sumažina specialūs vasaros šampūnai su šaldomuoju poveikiu. Ištrinkus plaukus tokiu šampūnu, labiau susitraukia riebalų liaukos, o galvos odą maloniai vėsina ir šaldo. Šį šampūną ypač mėgsta vyrai. Gal dėl to, kad jie labiau prakaituoja ir jų galva labiau riebaluojasi. Taip pat yra specialių nenuskalaujamų losjonų galvos odai, kurie reguliuoja riebalinių liaukų veiklą, stabdo riebalavimąsi, taip pat plaukų slinkimą.
- UV spinduliai gali išsausinti plaukus. Ar yra priemonių, atstojančių galvos apdangalus?
Derėtų naudoti šampūnus ir balzamus, turinčius apsaugą nuo UV spindulių, o einant į lauką plaukus papurkšti specialiu nenuskalaujamu kondicionieriumi - jis ir atliks pagrindinę apsaugą. O galvos apdangalai vasarą būtini.
- O jei plaukai sausi, gal apskritai vasarą reiktų rečiau trinkti galvą?
Jei plaukai sausi, nesiriebaluoja, galima juos trinkti rečiau, tačiau derėtų juos papurkšti nenuskalaujamu drėkinamuoju kondicionieriumi dažniau, kad apsaugotume nuo išsausėjimo.
- Saulė gali nublukinti plaukų spalvą. Ar galima to išvengti - juk niekas nenori vaikščioti išblukusiais plaukais?
Saulė ypač blukina plaukų spalvą - tiek dažytų, tiek natūralių, tad vertėtų įsigyti visą komplektą plaukų priežiūros reikmenų, skirtų karštajam vasaros sezonui (tai šampūnas, kondicionierius, purškiamasis, nenuskalaujamas, apsauginis kondicionierius). Šios priemonės padės išlaikyti gražią spalvą.
- Vasarą daugelis susiduria ir su dar viena problema: netekę drėgmės dėl saulės, įvairių priemonių naudojimo plaukai gali imti lūžinėti.
Viena išeitis - maitinti, drėkinti kaukėmis atkuriamosiomis ampulėmis.Išvykoje nuo neigiamo saulės poveikio plaukus gerai saugo natūralus augalinis aliejus. Labiausiai tinka natūralus sėmenų aliejus - tiek tamsiaplaukėms, tiek šviesiaplaukėms, tačiau tai geriau naudoti kaip gydymą ar kartu su kauke, o išvykai pasirinkti aliejuką, skirtą plaukams (jis ne taip suriebina, tad plaukai išlieka purūs ir žvilga).
- Kaip nepadauginti, kiek tepti?
Jei naudosime kaip maitinamąją priemonę ar kaukę, galime nebijoti padauginti, tačiau jei naudosime kaip apsaugą yra rizikos, kad plaukai taps riebūs, tad kasdienai verčiau naudoti kosmetinį plaukų aliejuką.
- Ar yra specialių šampūnų vasarai? Beje, teko girdėti, kad lietuvėms labiau tinka šiaurės šalių priemonės. Kiek tai teisinga?
Vasarai skirti šampūnai yra su apsauga nuo saulės spindulių, drėkinamieji, maitinamieji, gaivinantys galvos odą. Dėl gamintojų, tai, sakykim, italų plaukai daug storesni, taigi ir priemonės stipresnės. Tiesa, jei priemonės skiriamos Lietuvai, į tai atsižvelgiama. Tačiau lietuvių plaukų struktūra yra artimesnė šiauriečių plaukų struktūrai. Todėl, pasirinkę šiaurės šalių priežiūros priemones, niekada neapsiriksime.
Top naujienos
Ukrainos meras apie įvykius Mariupolyje: keista net mums (6)
Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka televizijos kanalo „Current Time“ eteryje...
Gydytojas dermatologas išvardijo pačias pavojingiausias grožio procedūras: pasekmės būna labai skaudžios
Injekcijos , užpildai ir kitokios įvairios grožio procedūros pastaruoju metu, rodos, kopia į...
Išskirtinis nušauto bušido įžymybės Morkevičiaus vaikų motinos interviu: kas jį siejo su kriminalinėmis grupuotėmis ir įtarimai, dėl ko buvo nužudytas kovotojas
Daugiau nei prieš šešerius metus, tamsų gruodžio 21-osios vakarą iš sporto klubo „Titanas“...
Lietuvis papasakojo, kiek vargo ir pinigų kainuoja iš Lietuvos nuskristi į Japoniją tam, kad pamatytum žydinčias sakuras
Maždaug nuo pirmųjų kovo dienų žmonės visame pasaulyje stebi orų situaciją Japonijoje ir bando...
Pragaras Kauno kalėjime: nepilnametį su kitu kaliniu vertė užsiimti seksu (14)
Kauno kalėjime (buvusiame tardymo izoliatoriuje) – nuo visuomenės nuslėptas skandalas: du...
Tragedija Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte: pranešama apie žuvusią lietuvę ir jos draugą italą (atnaujinta)
Pranešama apie sekmadienį nutikusią tragediją, kurios metu Italijoje žuvo ir lietuvė moteris....
Šiuolaikinės būsimos mamos be to jau vargiai apsieitų: geriausios 2023 m. nėštumo programėlės
Nesvarbu, ar laukiatės pirmagimio, ar ruošiatės gimdyti trečiąjį kūdikį , nėštumas visada...
Danielius Bunkus tituluotai gražuolei Samantai pažėrė šūsnį komplimentų: tu mano nuostabiausio grožio moteris (15)
Verslininkas Danielius Bunkus socialiniuose tinkluose pasidalijo keliomis žinutėmis, kur atvirai...
Karas Ukrainoje. NATO: Rusijos branduolinė retorika yra pavojinga ir neatsakinga JAV nemato ženklų, kad Rusija perkeltų branduolinį ginklą į Baltarusiją (2)
Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...
Užėjusią į vaistinę kaunietę ištiko insultas: vaistininkė iškart pastebėjo nerimo ženklus
Vaistininkė apie „širdininkus“: geria ir savo, ir kaimyno vaistus Širdies ligos –...