Nenoriu sakyti tai savo draugams, šeimai, nes man atrodo, kad jiems tai nerūpi. Dažnai bijau kalbėti apie save, nes jaučiu, kad kitiems neįdomu, jie nuobodžiauja. Man atrodo, kad kiti laiko mane kvaila, nors žinau, tokia nesu. Bent tol, kol esu viena. Turiu gražias drauges, tarp jų jaučiuosi tokia bjauri, atstumianti. Man visada atrodo, kad esu šalia tik tada, kai iš manęs kažko reikia.
© Shutterstock nuotr.

Paduoti, atnešti, palaikyti.

Visos gauna daug dėmesio iš vaikinų, su jomis nori draugauti kiti mokiniai, o aš visada lieku šone. Kad ir kaip garsiai stengčiausi kalbėti – lieku neišgirsta… Tėvai dažnai pykstasi. Užmiegu kartu su jų barniais, o nuo jų pabundu. Seneliai taip pat ne dovana – pastoviai priekaištauja, gero žodžio nesulauksi. Kartais atrodo, kad esu iš nevykėlių šeimos. Kad pati esu nevykus.

Visada labai mėgau piešti ir man tai puikiai sekasi. Lankau dailės mokyklą. Taip pat groju pianinu. Užsiimdama mėgstama veikla stengiuosi nuteikti save, kad viskas nėra jau taip blogai, turiu ką pavalgyti ir apsirengti, bet tuomet išgirstu tėvų barnius, ar įžeidimą mokykloje ir vėl viskas iš naujo. Vėl verkiu, vėluoju į pamokas, nes gėda ateiti paraudusiai. Nenoriu keltis, nes žinau, kad turėsiu iškęsti dar vieną bjaurią dieną.

Atsiprašau už nerišlų tekstą, nemoku parašyti taip, kaip norėčiau. Spėju, kad gaunate daug panašių laiškų, tačiau vis tiek tikiuosi jūsų patarimo.

Saulė (vardas pakeistas)

Psichologo patarimas

Skaitydama Tavo laišką pagalvojau, kad tikriausiai šiuo metu esi nusivylusi ir nusiminusi neturėdama to, ką norėtum turėti – draugystę, pagarbą ir pripažinimą, kad esi vertinga. Matai ir pripažįsti savos stipriąsias puses, tačiau, kaip pati rašai, tik tada, kai būni viena, kai nereikia bendrauti ar kai nereikia susidurti ir su ta realybe, kuri Tave skaudina – tėvų barniais, senelių priekaištas, bendraamžių įžeidimais.

Tikiu, kad vienatvė ir palaikymo trūkumas slegia, o tos dar vienos bjaurios dienos nesinori. Iš patirties žinau, kad kartais žmonėms, kuriems nesinori rytais keltis, nesinori ir kitų dalykų, ir jie pagalvoja apie savižudybę. Nesu tikra, ar Tau tokių minčių kyla, tačiau iš Tavo prašymo suprantu, kad šiuo metu esi nusiteikusi bent jau pabandyti kažką pakeisti ir gyventi kitaip.

Laiške aprašai, iš kurių žmonių sužinojai neigiamus savo bruožus: kiti nuobodžiauja Tau kalbant ir laiko Tave kvaila, draugėms tik kažko reikia iš Tavęs, šeima parodo, kokia nevykėlė esi. Man norisi Tavęs paklausti, iš kur sužinojai, kad nesi kvaila, kad puikiai pieši? Tikriausiai šituos ir dar bent porą gerų dalykų Tau irgi kažkas pasakė ar savo elgesiu parodė.

Galbūt tie žmonės nėra Tau tokie svarbūs ar tokie artimi, ar gal ne taip dažnai buvai giriama, tačiau tą būtina atsiminti. Nes gyvenimas nebūna vienpusiškas, tik kartais mes visi linkstame labiau matyti kažkurią vieną pusę. O atgavę pusiausvyrą galime jaustis tvirčiau ir lengviau priimti mums reikalingus sprendimus.

Kad būtų lengviau pajausti visokį gyvenimą, pabandyk rašyti jausmų dienoraštį. Užrašyk jame Tau per dieną kilusius visus kilusius jausmus ir juos sukėlusias situacijas. Rašyk viską – ir tai, kas pataisė ar sugadino visą dieną, ir tai, kas atrodo tik smulkmena, ką užrašyti lengva ir ką galbūt norėtųsi nuslėpti ar nutylėti ir nuo savęs pačios. Ilgainiui pamatysi, kad ir jausmai, ir situacijos keičiasi, kad tikriausiai nebūna vien blogų ar vien gerų dienų.

Tikėtina, kad po kurio laiko išmoksi atpažinti, kokios situacijos Tau sukelia malonius, o kokios – nemalonius jausmus, kiek įtakos tų situacijų atsiradimui Tu turi pati, ką gali padaryti, kad norimos patirtys kartotųsi, o nenorimos taptų retesnėmis ar mažiau skaudinančiomis. Ir tada bjaurių dienų bus mažiau.

http://psichika.eu
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes nuolat atnaujinama  (117)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...

Dėl baikerio dingimo teismas suėmė įtariamąjį, aiškėja naujos detalės atnaujinta 13.49 val. (315)

Kino operatoriaus padėjėju dirbančio baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje – naujos...

Reitingai: smuko D. Grybauskaitės populiarumas, valstiečiai su konservatoriais žengia greta (5)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas rugsėjo mėnesį šiek tiek smuko, o tarp...

Rūmai ant Tauro kalno gali atitekti Azerbaidžanui (3)

Azerbaidžano respublikos ambasada Lietuvoje nusitaikė pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų...

Drabužiais prekiaujantis tinklas H&M pakliuvo į skandalą (25)

Švedijos drabužių gamintojas ir parduotuvių tinklas „Hennes&Mauritz“ savo reklamose daug metų...

R. Lukaitytė-Vnarauskienė. Mums trūksta tik tiek (95)

Baltijos šalys , taip pat ir Lietuva, yra pasmerktos būti Šveicarija , visai neseniai pasakė...

Jungtinėje Karalystėje patariama ruoštis blogiausiam (15)

Buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės kabineto narys ragina šalies verslą jau dabar pradėti...

Sovietinį monstrą nori nupirkti ir nugriauti (18)

Jau kitąmet Skaistakalnio parkas sulauks savo renesanso, tačiau parką ir buvusią aviacijos bazę...

Universalios padangos žiemą: specialistų vertinimas – kategoriškas (49)

Artėjant žiemai , vieni vairuotojai jau suskubo pasikeisti vasarinį automobilių „apavą“,...

Šiurpi milijonieriaus įdukros sukelta avarija Ukrainoje: iškėlė naują įvykio versiją tai - „kvailas jaunos mergelės noras“ (80)

Šiurpi avarija Ukrainos Charkovo mieste, per kurią spalio 18 dienos vakarą žuvo penki žmonės,...