aA
31-erių Simonas Urbonas mėgsta eksperimentus. Ir labai myli savo žmoną - kur dar rasit vyrą, kuris atsisakytų alkoholio ištisus du savo moters nėštumo laikotarpius! Vien tik tam, kad ją palaikytų. Vyrai, girdite? Dabar gi Simonas nusprendė pabandyti gyventi be mėsos, kurią valgė 30 metų. Savo bandymais jis sutiko pasidalinti su DELFI skaitytojais.
Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Tai kaip gi gyvena #ŽmogusBeMėsos?

Esu standartinis lietuvis, kuris savaitgalio gamtoje neįsivaizduodavo be alaus ir šašlyko. Kad atsisakysiu mėsos, net neturėjau minčių, bet prieš kiekvieno vaiko gimimą metams atsisakydavau alkoholio. Atsisakydavau ne dėl savęs, bet dėl vaikų ir palaikydavau žmoną nėštumo etapais. Visą tą laiką toliau eidavau į barus, susitikdavau su draugais ir dariau viską tą patį, ką daro žmonės, gerdami alkoholį. Aš tiesiog vietoj alkoholinių gėrimų gerdavau nealkoholinį vyną, alų, girą.

Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Dabar trečias kartas, kai vėl atsisakiau alkoholio ir šį kartą jau 150 dienų, kai tai darau ne dėl žmonos ar vaikų, o tik dėl savęs, nes supratau, kodėl po tiek negėrimo, žmonės vis tiek sugrįžta prie šio įpročio. Tuos dvejus metus, kai negėriau alkoholio, bet visada buvau toje kultūroje ir šaldytuve visada turėdavau šalto nealkoholinio alaus, ir po pusės metų, supranti, kad išleidi tiek pat pinigų, esi baruose, darai viską, tik neapsvaigsti, nors bendrauji su apsvaigusiais. Ir galiausiai nusprendi, kad tai labiau blogai nei gerai ir vėl pradedi gurkšnoti alutį su laipsniais vien dėl tos kultūros.

Tad mano trečias kartas pats lengviausias ir dabar aš galiu sakyti, kad problema ne tik galvoje ar motyvacijoje, problema ir tame, jog mes nemokame atsiskirti nuo kultūros, nuo įtakos, nuo „draugų“. Per visas 150 dienų neišgėriau nei vieno nealkoholinio alaus, su draugais susitinku parkuose, bet ne baruose, jaučiuosi pabėgęs nuo bendravimo kultūros prie svaigiųjų gėrimų ir pagaliau jaučiuosi laisvas ir galvoje nekirba mintis, kaip nesmagu, kai visiems linksma apsvaigus, o tau nuobodu, nes negali.

Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Supratau, kad negali jie, o aš galiu ir galiu eiti toliau į savęs pažinimo etapą ir eksperimentų jūrą.

Taip gimė naujas mano projektas, eksperimentas #ŽmogusBeMėsos.

Kartą ėjau su kolege ir ji paklausė ar aš savo vaikams duodu mėsą. Aš iškart atsakiau, kad žinoma, nes jie man nepasakė, kad nori tapti vegetarais. Tada ji atsakė, kad juk jie nepasakė, kad ir mėsėdžiai nori tapti. Susimąsčiau. Realiai manęs irgi niekas neklausė, ar aš noriu gyvent su mėsa ar be jos, tad sistemos įsuktas visus 30 metų gyvenau, neįsivaizduodamas savęs be mėsos.

Kad būtų aiškiau, kaip aš mėgau mėsą, tai mano mitybos racione per dieną bent du kartus buvo mėsa, per savaitę 14 kartų aš valgydavau mėsą ar kažką su mėsa. Žinot, kai žmonės ilgai draugauja, jiems ateina toks jausmas, kad jie neišsilakstė, kad nepabandė padraugauti su kitais, kad gal čia ne tas žmogus, bet susitaiko ir nugyvena gyvenimus. Nesakau, kad blogus gyvenimus. Tad aš nusprendžiau 100 dienų išsiskirti su savo drauge mėsa ir leisti mums pagyventi atskirai.

Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Norėjau pažiūrėti ar ištversiu ir, aišku, patikrinti savo organizmą, kaip jis reaguos į greitą mėsos nutraukimą. Dažniausiai žmonės meta mėsą dėl įvairių priežasčių: nušvitimų, gyvūnų gailėjimo, skonio, dažnai dėl ligų. Man netinka nei vienas apibrėžimas, nes nesu fanatas už gyvūnų teises, nesusirgau, o mėsos, steiko skonis dar vis atmintyje nuostabus. Šiandien 42 diena, kai valgau viską, išskyrus mėsą. Ar valgau žuvį? Nevalgiau jos visą savo gyvenimą, tad dabar su ja pažindinuosi, tad mano statusas peskovegetaras (valgau viską, tik ne mėsą, man žuvis - ne mėsa.)

Aišku, atsisakius pagrindinio savo energijos šaltinio, atsiranda tuštuma ir nežinai ką valgyti, tad dažniausiai nepavalgai nieko. Dvi savaites mano organizmas turėjo šoką, nes nei valgis, nei valgymo laikas, nei kiekiai, niekas nebuvo stabilu. Prieš savo eksperimentą svėriau 82 kg. Po pirmų dviejų savaičių svoris buvo 78 kg. Visą laiką gaudavau daugybę patarimų ką valgyt, kaip gyvent, kaip semtis energijos ir t. t., bet nei vieno neklausiau, nes tai būtų ne eksperimentas, o gyvenimas pagal mitybos planą.

Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Aš to nenorėjau, aš norėjau sužinoti, kaip organizmas kovoja ir ką jis man sako, o ne ką rašo knygos. Taip, žinau, kad galėjau sau pakenkti, bet... Daugelis sako, kad pasirinkau labai blogą laiką, juk ežerai, kepimas ant laužo ir t. t. Bet aš galvoju, kad kaip tik ir visi vaisiai ir daržovės yra daug skanesni vasarą, o ne žiemą.

Prisipažinsiu, sapnavau mėsą, pilve siautėjo uraganai, viduriavau tris savaites, bet 31 dienos rytą atėjo kažkoks nušvitimas ir aš pirmą kartą pasidžiaugiau, kad nevalgau mėsos. Buvo toks geras jausmas, kad nežinau, ar jis aprašomas, tad gal paliksiu tai suprasti, pajusti, jei tik ateis toks noras patiems.

Labai nenoriu tapti fanatu, kurie nepriima kitaip mąstančių, tad manau, sunkiausia atsisakius mėsos yra ne tai, kad nėra ką valgyti, o tai, kad norisi tuo užkrėsti visus kitus. Bet po pirmų savaičių, kai mane atakavo senieji vegetarai ir sakė, kaip aš turiu gyventi, supratau, kad va čia ir bus sunkiausias mano kelias, atsisakius mėsos. Netapti fanatu, nesuprantančiu, kad žmonės skirtingi.

Norėčiau tapti pavyzdžiu, patarti jei nori, bet nekišti savo nuomonės ir nesakyti, kad tik gyvenimas be mėsos ir žalingų įpročių yra geras. Tad mano eksperimentas baigiasi rugsėjo pirmą dieną, o tada aš nuspręsiu, ar noriu, kad mėsa grįžtų pas mane, ar ne. Nuo rudens pradėsiu eksperimentą ir tiesiog mesiu rūkyti, kas bus be galo sunku, nes jei su mėsa gyvenau 30 metų, tai su tabaku visus 15 m.

Simono eksperimentas: per kiek laiko galima atprasti nuo alkoholio ir mėsos?
© Asm. albumo nuotr.

Tad jei norit kažko atsisakyti, supraskit, kad viduj Jūs tai padarytumėte kiekvienas, bet daugelis negali atsisakyti vien dėl aplinkos, kuri supa, kuri nesupras, kuri juoksis ir kuri privers vėl grįžti atgal į nesugebančių, nenorinčių keistis ratelį.

Žinot, visada Kaunas turėjo kažkokių nesuvestų sąskaitų su Vilnium. Nežinau ar tai gimė kažkada labai seniai, ar tai krepšinio komandų pasekmė, bet gyvenant Kaune girdėdavau daugybę anekdotų apie Vilnių, o atsikrausčius į sostinę kiekvienas tikras vilnietis nepraleis progos kažkaip įdomiai pasakyti, kad esi iš Kauno.

Kažkoks panašus santykis yra ir tarp mėsėdžių bei vegetarų. Iš esmės visada atsiras žmonių, kurie žodyje kepsnys įžvelgs žodį mėsa ir niekaip nesupras, kad kepsniai būna ne tik iš mėsos. Visada bus tokių kurie nesupras pasirinkimo gyventi be mėsos ir visada bus „šmaikštūs“ į vegetarų pusę.

Juokingiausia, kai šmaikštauja žmonės, kurie tikrai turi problemų su mityba, bet taip pat šmaikščiai pajuokauti į nutukusio žmogaus pusę mes negalime pagal visuomenės sukurtą standartą. Tad dar gyvenam tam laikotarpyje, kai vegetaras yra kažkodėl prastesnis, nei į save viską kišanti mitybos grandis (standartas).

Žinoma, niekas neprasideda šiaip sau. Yra ta vegetarų/veganų rūšis, kurie taip įtikėję daržovių galia, kad nesugeba suprasti, jog žmonės turi savo pasirinkimą valgyti ir gyventi taip, kaip nori. Per šį laiką, kol nevalgau mėsos, jų mano tarpe atsirado ne vienas. Ir žinot ką? Vienas fanatas veganas yra daug blogiau nei keli pokštaujantys mėsėdžiai. Nes fanatizmas visada sukuria priešpriešas ir pradeda nematomą karą. Juk joks save gerbiantis karbonadų mėgėjas nepabandys gyventi be mėsos, jei jam tai atrodys kaip ligos, siauro požiūrio, fanatizmo pasekmė. Mes nieko nebandysime, jei mums tai bus grūdama per prievartą ar atrodys kaip ligos pasekmė.

O tie pavieniai vegetarizmo pranašai, deja, labiau atstumiantys, nei rodantys ženklus, kad gyventi be mėsos yra taip pat gerai, kaip ir su ja. Todėl kaip ir su religija, kaip su meile, taip ir su mityba, yra visiška laisvė, ir žmogus turi teisę į tai, kas jam suteiktų laimingesnį gyvenimą. Todėl įpusėjus savo eksperimentui supratau, kad be mėsos išgyvensiu lengvai, bet ar sugebėsiu, matydamas savo organizme gerus pasikeitimus, išlikti šališkas ir nekišti savo nuomonės kiaulienos valgytojams, va čia tai klausimas.

Todėl likusi projekto #ŽmogusBeMėsos dalis, skirta išmokti valdyti savo norą perdėtai dalintis ir auklėti žmones, kurie maitinasi kitaip nei Tu. Tad naujas eksperimento tikslas - būti geru pavyzdžiu žmogaus, kuris gyvena pilnavertišką gyvenimą be mėsos ir yra labiau fainas, nei fanatas :)

********************

Linkime sėkmės, Simonai!

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šaltasis karas tarp JAV ir Kinijos bus visiškai kitoks: laukia pasaulio padalijimas (1)

Antrasis šaltasis karas , vykdomas žmonių perpildytoje planetoje, kur baimę didina socialiniuose...

Vietoj lauktos siuntos – varvanti lūženų krūva: paštas vilniečiui turėjo paaiškinimą (72)

Permirkusi lūženų krūva, – štai taip gautą siuntą, siųstą iš Kinijos ir atsiimtą Lietuvos...

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto (143)

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Mirtį sėjantis koronavirusas nevaldomai plinta toliau: dar šoktelėjo susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičius prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 11.14 (292)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Dukart savivaldos rinkimus pralaimėję Kauno konservatoriai kovingumo nepraranda: paaiškėjo, kas stos į kovą dėl mero posto (203)

Neseniai Kauno konservatorių, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Dėl žaliųjų rodyklių tikra sumaištis: atsiradus naujų reikalavimų jų sugrąžinimas gali užtrukti net 3 mėnesius (164)

Vyriausybei leidus savivaldybėms grąžinti nuo sausio pirmosios panaikintas dešiniojo posūkio...

Kauno policijos reidai: pričiupo visą puokštę pažeidėjų, dviem vairuotojams savaitgalis itin nesėkmingas (7)

Kauno policijos pareigūnai, savaitgalį vieną po kito surengę reidus , pričiupo 16 pažeidėjų....

Brazdeikis surengė benefisą plėtojimosi lygoje (2)

Niujorko „Knicks“ klube kol kas neįsitvirtinantis Ignas Brazdeikis sužaidė puikias rungtynes...

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (685)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

39 metų aktorė Valda Bičkutė tapo mama: paskutiniai nėštumo mėnesiai nebuvo patys lengviausi (33)

Žinoma Lietuvos televizijos, kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė susilaukė pirmagimio....