Kuo šviežesnė uoga, tuo geriau. Šaldymui netinka labai prinokusios uogos, nes jos jau per minkštos ir gali sutižti.

Pasak specialistų, geriausiai šaldymui tinka -18 -23 laipsnių temperatūra. Žemesnėje nei -18 laipsnių temperatūroje užšaldytas uogas, kaip, beje, ir daržoves, galima šaldytuve laikyti 8-12 mėn., t.y. iki kito sezono. Galima uogas užšaldyti ir 0 -8 laipsnių temperatūroje, tačiau jas laikyti šaldiklyje galima tik tris mėnesius.

Minkštas uogas – braškes, avietes, gervuoges – geriau šaldyti indeliuose, tuo tarpu vyšnioms, serbentams, agrastams tiks ir maišeliai.

Geriausiai uogos užšaldomos mažomis porcijomis, o ir po to jas patogiau naudoti, mat kartą atšildytas uogas reikia suvartoti iš karto, užšaldyti jų dar kartą nederėtų.

Kaip šaldyti?

Avietės. Šaldymui labiau tinka tamsios spalvos avietės, tik sveikos uogos, t.y. nesutižusios ir, žinoma, be kirmėlių. Jeigu uogose jų yra, šias dviem trim minutėm pamerkite į druskos tirpalą, surinkite į vandens paviršių išplaukusias kirmėlytes, o uogas kiaurasamtyje gausiai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Po to 10-15 min. leiskite uogoms apdžiūti, sudėkite į indą ir šaldykite.

Serbentai. Serbentus galima šaldyti ir kekėmis ir tik uogas. Jos puikiai išsilaiko ir sutrintos tie su cukrumi, tiek be jo.

Agrastai. Šias uogas reikia kruopščiai nuplauti, nuskinti kotelius. Po to galima apiberti cukrumi ir šaldyti nedidelėmis porcijomis.

Mėlynės. Uogas reikia kruopščiai nuplauti ir leisti apdžiūti. Galima šaldyti sutrintas su cukrumi arba be jo.

Spanguolės. Spanguoles nuplaukite ir paberkite ant rankšluosčio kad jos apdžiūtų. Po to suberti į indą ir šaldyti. Beje, spanguolės kone pačios nereikliausios uogos – jas galima iki pirmųjų šalnų šaldytuve laikyti tiesiog užpylus vandeniu.