aA
Labai prašau, padėkite. Mano draugas pradėjo nebesilaikyti elementarios higienos reikalavimų. Bandžiau su juo kalbėtis, bet viskas veltui, nes jis net nesistengia keistis. Ir niekaip nesuprantu, kokia to priežastis, nes draugystės pradžioje jis maudydavosi kiekvieną dieną, o dabar nesimaudo po 2-3 dienas (nesimaudo visiškai).
Vyras
Vyras
© Corbis/Scanpix
Kai jam pasakau, kad jis man darosi nebepatrauklus ir tiesiog atstumiantis, nebegaliu ir dėl higienos nebenoriu su juo net mylėtis. Man tikrai nemalonus žmogus, kuris nesiprausia po kelias dienas, ir mane tai pradeda varyti į neviltį, nes niekaip nesuprantu, kas atsitiko. Visų pirma, kodėl taip atsitiko?

Kai paprašau išsimaudyti, atsakymai būna tokie - šiandien tingiu, esu pavargęs, aš nesmirdžiu, nesikabinėk prie manęs! Bet kaip man gyventi su žmogumi, nuo kurio sklinda nemalonus kvapas, patalynę turiu keisti vos ne kas 3 dienas, nes joje tiesiog neįmanoma miegoti.

Tikrai nesu paranojikė (jis mane taip išvadina vos ne kiekvieną kartą, kai pasakau jam pastabą dėl asmens higienos). Ir tai yra išsilavinęs, puikias pareigas užimantis vyras iš tvarkingos šeimos. Esmė tame, kad jis kiekvieną dieną pasikeičia švarius rūbus, bet nesimaudo. Išsivalo dantis, ir tai ne kiekvieną vakarą, o ryte juos valosi visada.

Kaip man elgtis, nes kyla visokių minčių, jog nežinau, ar vis dar noriu su šituo žmogumi būti. Turime 2 vaikus. Dėl visų kitų dalykų sutariame kuo puikiausiai ir aš tikrai neįsivaizdavau, kad skyrybų priežastis gali būti vyro nevalyvumas. Labai prašau, patarkite, kaip spręsti tokią problemą. Bijau kiekvienos nakties kartu, nes nežinau, ar jis bus išsimaudęs ar ne... tiesiog jau net nebelaukiu vakaro, nes tenka nusivilti.

Pataria psichologė Vaida Platkevičiūtė

Higienos, o greičiau jos nebuvimo klausimas nėra dažnai iškeliamas į viešumą. Juo labiau, kad nesiprausti, nekvepėti, nenešioti švarių drabužių neleidžia įvairių organizacijų reikalavimai, reklama, straipsniai žurnaluose ir panašūs dalykai. Vis dėl to vieniems žmonėms tai sukelia norą save puoselėti, kitiems gi - išsiugdo abejingumas net elementarios savo kūno švaros palaikymui.

Kaip matome iš jūsų vyro elgesio, jis net visuomenę bando apgauti, apsivilkdamas švarius rūbus ant nenumazgoto sprando (vaikai neretai maunasi kojines prieš miegą, kad nereikėtų plautis kojų). Visgi tai rodo, jog šio žmogaus poreikis būti švariam nėra arba nebėra toks didelis, kaip kad jums norėtųsi.

Klausiate, kas atsitiko, kad atsirado ši problema. Visgi šį klausimą norėčiau gražinti jums ir jūsų paklausti, kas įvyko tarp jūsų, kad vyras nustojo praustis (minėjote, kad anksčiau to nebuvo)? Dažnai atrodo, kad gyvenimas vyksta taip, kaip ir anksčiau. Tačiau reikėtų pažvelgti atidžiau, gali būti, kad kažką praleidote.

Vyrai, skirtingai nei moterys, ne visada savo nepasitenkinimą ar nuoskaudas reiškia atvirai. Jei pabandysite sukaupti savo jėgas ir pagalvoti apie jūsų santykius, gal pavyks prisiminti kokį nors nemalonų pokalbį ar jūsų pastabas apie higieną, po kurio atsirado draugo nenoras praustis? Man labai sunku atsakyti jums į klausimą, kas atsitiko, nes gali būti, jog jūsų vyras tiesiog nėra toks jautrus tvarkai ir draugystės pradžioje labiau stengėsi dėl jūsų, o dabar nebemato reikalo. Gali būti, kad tai yra kova su jumis. Neretai vyrams sunku priimti nuolatines moterų pastabas jų atžvilgiu ir tai sukelia norą prieštarauti, nepaklusti ir panašiai.

Greičiausiai jums svarbiau, ką daryti, kad vyras pradėtų praustis? Drįstu spėti, kad savo prašymą nusiprausti neretai palydite tokiomis replikomis, kaip: „Ar gali nusiprausti, nuo tavęs smirda.”, „Kaip tu gali savimi visai nesirūpinti”, „Man nesinori su tavimi net miegoti”, „Tu visiškas nevala” ir panašiai.

Atrodytų, kas čia tokio taip pasakyti, kai žmogus piktybiškai mums nori pakenkti. Tačiau, kaip sako liaudies išmintis. „Lašas po lašo ir akmenį pratašo”. Taip ir asmens savęs vertinimas sumažėja, kai jį menkiname. Gali būti, kad jo prieštaravimas yra bandymas nors kaip apsiginti nuo nuolatinių priekaištavimų.

Paprastai tokie ir panašūs dalykai iškyla, kai santykius apleidžia pagarba vienas kitam. Vyro nenoras paklusti jūsų reikalavimams gali būti kaip nepagarbos ženklas jums arba kaip protestas prieš jūsų nepagarbą jam. Tokie klausimai dažniausiai yra sprendžiami kalbantis. Tačiau pokalbis turėtų suktis apie tai, kad jums yra negera miegoti, glaustis šalia žmogaus, kuris po dienos darbų nenusiprausia.

Galite paprašyti to kaip paslaugos jums, o ne kaip reikalavimo. Pabandykite padėti jam suprasti, kad kvapai moterims yra jautrus dalykas, kuris gali priartinti prie vyro arba nutolinti nuo jo. Pripažinkite, kad tai gali būti jūsų užgaida, tačiau labai svarbi. Pateikdama kaip reikalavimą ir dar su užgauliojimais, greičiau susilauksite dar didesnio pasipriešinimo, nei noro keistis.

Kita vertus, jei tai nepadės, o jums nepavyks su tuo susigyventi, galite pasiūlyti išeitį: tais vakarais, kai jis nenori praustis, miegoti atskirai. Gal ilgainiui tokių vakarų sumažės? Pabandykite paklausti, kokią išeitį mato jūsų draugas. Kai pažvelgsite į tai kaip į jūsų skirtingumą ir abu bandysite ieškoti sprendimo, kaip su juo susigyventi, situacija gali atsipalaiduoti. Norint ką nors pakeisti, pirmiausia pakeiskite savo žingsnius, kurie, kaip rašėte, nedavė rezultatų.

Sėkmės. Vaida

Klauskite psichologės Vaidos: psichologui@delfi.lt

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šauktinis pasibaisėjo kariuomenės reakcija į jo sveikatą: tegul žino visa Lietuva (191)

„Tegul žino visa Lietuva“, – tokiais žodžiais savo laišką redakcijai pradėjo šauktinis...

Imigracija Lietuvoje: atlyginimai priklausys nuo dviejų veiksnių (12)

„Imigracijos poveikis darbo užmokesčiui priklauso nuo to, ar atvykstanti darbo jėga konkuruoja,...

Ukrainos ministras apie neprognozuotus įvykius: tai didelės gėdos diena sulaikyti 24 žmonės (265)

Vidurio Ukrainoje dešimtys žmonių ketvirtadienį susirėmė su policija dėl vyriausybės planų...

Vilniaus rajono savivaldybė pritarė planui toliau asfaltuoti Skvernelio gatvę (4)

Vilniaus rajono politikai penktadienį patvirtino 2020–2022 metų strateginį veiklos planą,...

Gyvai / Jūs rimtai? Jurijus Smoriginas – apie „Euroviziją“ ir apsinuoginusią Ingą Stumbrienę (2)

Choreografas, baleto šokėjas ir TV projektų dalyvių kritikas Jurijus Smoriginas penktadienį sės...

Etikos sargai į Zuokų skyrybų dramą papildomai nesivels (13)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ( VTEK ) nusprendė nepradėti savarankiško tyrimo dėl to,...

Įtakinga Europos politikė: reikia griežtinti vaiko priežiūros atostogų tvarką ir visiems sutrumpinti darbo laiką (286)

Metus vaiko priežiūros atostogos apmokamos moterims ir metus – vyrams. Tokį receptą siūlo...

Vartotojai įspėjami dėl įvežtos vištienos: rasta salmonelių

Uždrausta tiekti rinkai šaldytą, mechaniškai atskirtą vištieną iš Lenkijos dėl joje...

„Žalgiris“ išpildė Šaro pageidavimą, nudegęs Hayesas davė patarimą vaikams (3)

Paskutinį kartą Eurolygoje kovą dėl atšokusių kamuolių Kauno „Žalgiris“ buvo laimėjęs...

Susilaužiusi koją vilnietė į savo hobį daugiau negali žiūrėti: įspėja visus, kokios klaidos nedaryti (13)

Nuolat girdime apie nelaimes, nutikusias kitiems: tai paslydo ir lūžo koja, tai sportuojant...

|Maža didelių žinių kaina