Dauguma mokslininkų sutinka, kad tikrasis senėjimas prasideda ne 12-os ir ne 25-erių metų amžiaus, o nuo 20-ies. Tuomet ima mažėti alveolių gamyba. Kvėpavimo tūris tampa mažesnis, į kraują patenka mažiau deguonies, todėl jaunuolis tampa jau nebe toks ištvermingas kaip buvo, pavyzdžiui, būdamas aštuoniolikos. „Visgi iki 55 metų ištvermę galima išsaugoti, – teigia vokiečių profesorius Michaelis Denkingeris. – Vėliau bus sunkiau, nes prasidės raumenų nykimas“. Taip pat po 55 metų sumažėja tokių organų, kaip inkstai ar kepenys, funkcija, sulėtėja detoksikacija. Senėjimo procesas, kuris prasideda dar ankstyvoje jaunystėje, tampa aiškiai pastebimas nuo 55 metų. Širdis taip pat patiria vis didesnį spaudimą, nes kraujagyslės pamažu kalkėja, o kraujospūdis didėja.
2023.09.08 06:00
Prieš laiką nepapūsi, o gal? Senatvės požymiai ir sportinė veikla, kuri laiką gali prisdabdyti net dešimtmečiu
www.DELFI.lt
FOTO:
Žmogus senėja pamažu, senatvė neištinka staiga ir netikėtai. Vieni mokslininkai sako, kad žmogus ima senėti dar paauglystėje – dvylikamečiai jau ima nebematyti tokių intensyvių spalvų kaip vaikystėje; kiti teigia, jog senėti žmogus ima maždaug nuo 25 metų – jau tada galima pastebėti lendančią plikę ar išsirauti pirmuosius žilus plaukus. Taip pat odos tankis ir stangrumas tiesiogiai priklauso nuo elastino ir kolageno gamybos, kuris palaipsniui pradeda mažėti sulaukus 25 metų. Skamba siaubingai liūdnai, tačiau geroji žinia yra ta, kad galite senėjimą pristabdyti.
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos
Rodyti diskusiją