aA
Papasakosime apie eilę pratimų, padedančių atsikratyti celiulito ir suteikiančių kojoms gražesnę formą. Pratimams reikia turėti svarmenis, laiptelį, gumą ir kamuolį.
1 pratimas
Pritūpimai su svarmenimis
2 pratimas

Atsistokite nugarą atsukę į kėdę, kojos – maždaug pečių plotyje. Laikykite svarmenis nuleistus prie savo šonų, delnai atsukti į vidų. Laikydama nugarą tiesią pasilenkite ties keliais ir klubais taip, lyg norėtumėte sėstis. Stebėkite, kad keliai nelinktų link kojų pirštų galiukų. Sustokite, kai vos vos liesite kėdę ir atsistokite į pradinę padėtį.

Įtūpstai

3 pratimas

Atsistokite suglaudusi kojas, svarmenis nuleiskite žemyn prie šonų ir delnus atsukusi į save. Kaire koja ženkite vieną didelį žingsnį į priekį. Tvirtai pastatykite kairę pėdą, o tuomet lėtai link grindų nuleiskite savo dešinį kelį. Jūsų kairysis kelias turėtų būti sulenktas 90 laipsnių kampu, o nugarą laikykite tiesią. Pasiremkite kaire koja, atsispirkite ir grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite su dešine koja.

4 pratimas

Stovėdama įtempkite keturgalvius raumenis (kvadricepsus): atsistokite tiesiai, lengvai pritraukite savo dešinę pėdą prie sėdmenų. Pakarokite su kaire koja.

Sudėtingesnis žingsnis į viršų

5 pratimas

Naudodama aerobinį arba paprastą žingsnelį ir laikydama svarmenis abiem kojomis atsistokite ant laiptelio. Kairę pėdą tvirtai laikydama ant laiptelio dešine koja atbula nulipkite nuo laiptelio. Prieš paliesdama grindis, atsispirkite kaire koja ir dešinę vėl užkelkite ant laiptelio. Pakartokite reikalingą kartų skaičių ir tuomet apkeiskite kojas vietomis.

6 pratimas

Raumenų tempimas: atsigulkite ant grindų ant nugaros ir pakaitomis kiekvieną kelį (sugriebdama ties šlaunimis) pakelkite prie krūtinės.

Žirklių spaudimas

7 pratimas

Laisvai pririškite pratimams skirtą gumą vos vos virš kelių. Atsigulkite ant nugaros, rankas nuleiskite prie šonų ir abi kojas ištieskite į viršų, tiesiai virš klubų: jūsų pėdos turėtų būti nutolę viena nuo kitos tiek, kad guma būtų įtempta. Lėtai kaip galima plačiau išskėskite kojas. Sustokite tuomet, kai tempimas tampa toks, kad daugiau praskėsti kojų nebegalite ir lėtai sugrįžkite į pradinę padėtį.

8 pratimas

Raumenų tempimas: gulėdama ant nugaros sukryžiuokite kojas taip, kad kairė kulkšnis būtų virš dešinio kelio, o dešinę koją (nuo šlaunų) patraukite link krūtinės. Sukeiskite kojas vietomis.

Vidinės šlaunų pusės spaudimas

9 pratimas

Atsigulkite ant nugaros, rankas nuleiskite prie šonų. Lengvai sulenkite kelius ir pakelkite kojas taip, kad kūno atžvilgiu jos sudarytų 90 laipsnių kampą. (Jei tai jums per sudėtinga, labiau sulenkite kelius ir kojas kelkite tik tiek, kiek jums patogu).

Padėkite tarp kelių pripūstą pratimų kamuolį (tokį, kokį naudoja pratimams pilvo raumenims treniruoti); jūsų pėdos turėtų lankstytis. Lėtai kaip galima stipriau suspauskite kamuolį ir stebėkite, kad jūsų keliai būtų vos vos sulenkti. Kai pasipriešinimas tampa pakankamai didelis ir daugiau kamuolio spausti nebegalite, sustokite ir palaukite 3 sekundes. Tuomet lėtai sugrįžkite į pradinę padėtį.

“Drugelio” raumenų tempimas: atsisėskite taip, kad jūsų padai būtų suglausti, rankas padėkite ant vidinių šlaunų, kelius praskėskite į šonus ir ties klubais pasilenkite į priekį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (45)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (46)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (142)

Pieno produktai žmonių vartojami jau daugiau nei 8 šimtmečius. Dėl savo sudėties karvių pienas...

Urbšys: „Agrokoncernas“ išnaudoja Lietuvos valstybę, siekdamas sau palankaus sprendimo ES Teisingumo Teisme (41)

Muitinės departamentas nustatė, kad Ramūno Karbauskio „ Agrokoncernas “ įveža rusiškas...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (107)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą (10)

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...

Atrėžė bijantiems „trikojų“: 16-oje šalių įspėjamųjų ženklų nėra, nenusižengiantiems jų ir nereikia (277)

Netrukus po mobiliųjų greičio matavimo įrenginių darbo pradžios vairuotojai sujudo –...

Trumpas skelbia „taikos planą“ Artimiesiems Rytams, Izraelis jau stiprina karinę parengtį pasiūlė įkurti Palestinos valstybę (64)

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pristato ilgai atidėliotą „ taikos planą...

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie sapnus: jie turi tam tikrą psichologinę reikšmę

Gal kartais teko staiga nubusti vidury nakties išpiltiems šalto prakaito ir jaučiant, kaip...

Atakuodama autopramonę, „Tesla“ purto iš miegų Vokietijos miestelį

Vokiečių jėgeriai laukia pasirengę išvaryti lankytojus iš niekuo neišsiskiriančio miško...