Tyrimas atskleidžia, kaad norint numesti svorio, pirmiausia mityboje reikia sumažinti angliavandenių kiekį.

Kiek anksčiau „The New York Times“ išspausdino prieštaringai vertinamą Marko Bittmano straipsnį pavadinimu „Butter Is Back“ (angl. sviestas sugrįžo) ir sukėlė diskusijų audrą apie riebalų reikšmę mūsų racione. Istoriškai daug riebalų turinti mityba buvo siejama ne vien su svorio augimu, bet ir išaugusia širdies ligų rizika.

Panašu, kad neseniai atliktas tyrimas į šiuos ginčus šliūkštelės dar šiek tiek alyvos. Nacionalinio sveikatos instituto finansuotas ir neseniai leidinyje „Annals of Internal Medicine“ publikuotas tyrimas atskleidė, kad kai grupė suaugusių žmonių ėmė laikytis vienos iš dviejų dietų – mažai angliavandenių turinčios arba mažai riebalų turinčios – pirmieji ne tik atsikratė daugiau svorio, bet ir pagerino savo cholesterolio ir trigliceridų rodmenis.

Tyrime dalyvavo 148 nutukę vyrai ir moterys nuo 22 iki 75 metų, nei vienam tiriamųjų nebuvo diagnozuotas diabetas ar širdies ligos. Visi dalyviai turėjo laikytis vienos iš dviejų jau minėtų dietų.

Tiems, kurie laikėsi mažai angliavandenių turinčios dietos, buvo nurodyta angliavandenių kiekį apriboti iki 40 gramų per dieną, o daugiausiai vartoti riebalus ir baltymus. Šios grupės žmonės buvo skatinami valgyti daugiau nesočiųjų riebalų, tokių kaip žuvis ar alyvuogių aliejus, ir taip pat galėjo mėgautis pieno ir mėsos produktais.

Tiems, kurie laikėsi mažai riebalų turinčio mitybos plano, riebalų kiekis buvo apribotas iki 30 procentų dienos kalorijų kiekio.

Pažymėtina, kad nei vienai grupei nebuvo liepta mažinti savo suvartojamų kalorijų kiekį ir nei viena grupė nepadidino savo fizinį aktyvumo.

Po metų, mažai angliavandenių turinčios dietos laikęsi žmonės buvo netekę dvylikos svarų (beveik 5,5 kilogramo), o štai mažiau riebalų vartojusi grupė vidutiniškai atsikratė keturių svarų (1,8 kilogramo), be to, neteko daugiau raumenų masės ir mažiau riebalų.

Dar labiau šokiravo tas faktas, kad mažai angliavandenių turinčios dietos besilaikiusiųjų grupėje padidėjo gerojo cholesterolio kiekis ir sumažėjo baltymo, žyminčio uždegiminius procesus, kiekis. Taip pat sumažėjo trigliceridų lygis.

Kitaip tariant, tai leido mokslininkams padaryti išvadą, kad tyrimo atsakymas abejonių nekelia – mažai angliavandenių turinti dieta „yra veiksmingesnė metant svorį ir mažinant širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnį negu mažai riebalų turinti dieta“.

Taigi, dabar jūs neturite jaustis kalti dėl papildomo lašelio kokosų aliejaus, mat riebalai vis dar viešpatauja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)