Ogi tuo pačiu. Tik šilta, ypač koncentruotu žolelių nuoviru. Savo mėgstamą vaistažolę galite tiesiog užpilti verdančiu vandeniu ir, palaikiusios ne mažiau kaip pusvalandį, nukošti ir naudoti. Tai žolelių užpilas.

Kadangi verdantis vanduo sunaikina daugelį vertingų vaistažolių medžiagų, galite išbandyti ir kitą būdą. Užpilkite žoleles kambario temperatūros vandeniu, šį indą įstatykite į kitą indą su vandeniu ir apie 15-20 min. kaitinkite ant silpnos ugnies. Gausite tikrą žolelių nuovirą.

Šie nuovirai puikai tinka visam prausimosi ritualui užbaigti – švarų veidą sudrėkinkite jose suvilgytu vatos tamponėliu ir jokiu būdu nenuvalykite. Leiskite odai pačiai nudžiūti ir tik belikus paskutiniams lašeliams odą lengvai įtrinkite aliejumi.

Tiesa, tokių nuovirų nelaikykite ilgiau kaip dvi dienas. Bent jau aš pasiruošiu vieną iš vakaro, panaudojusi palieku per naktį šaldytuve, o iš ryto pabaigiu.

Tai - vienas lengviausių ir prieinamiausių kosmetikos gamybos būdų. Jei mokate užplikyti arbatą, mokėsite padaryti ir kosmetinius ledukus. Tiesa, nors ši priemonė gaminama lengvai, ją naudoti gali prireikti valios pastangų. Kiekvieną rytą ryžtis trinti veidą leduku pradžioje gali būti neįprasta, tačiau, tikiu, kad vėliau imsite mėgautis jei ir ne pačiu procesu, tai rezultatais.

Viskas, ko reikia veido ledukams pagaminti yra geros kokybės vanduo (distiliuotas ar negazuotas mineralinis) ir žolelės pagal veido odos tipą.

Sausai odai: gyslotis, mėta, petražolė (universali), šalavijas (universalus).

Jautriai odai: kraujažolė, ramunėlė, bazilikas, gudobelė, jonažolė, liepžiedžiai.

Normaliai odai: beržų lapai, medetka, šalavijas, petražolė.

Riebiai odai: jonažolė (nenaudoti vasarą), citrusinių vaisių sultys, dirvinis asiūklis, raudonėlis, ugniažolė, medetka, beržų lapai, varnalėšos.

Ledukus gaminkite kaip arbatą: šaukštą pasirinktos vaistažolės ar jo mišinio užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pusvalandžiui pritraukti. Nukoštą nuovirą išpilstykite į formeles ir užšaldykite.

Kiekvieną rytą nusipraususios veidą kelias sekundes pašildykite leduką rankose ir tada švelniai masažuokite juo veidą. Tai darykite kiek norisi ar galite, vidutiniškai apie 10–15 sekundžių. Sukdamos ratus palieskite kaktą, smilkinius, paakius, skruostus, persiriskite per nosį, apeikite lūpas ir baikite smakru. Procedūrą galite pakartoti. Nesijaudinkite, jei nesunaudojote viso ledo gabalėlio – jo ir nereikia pabaigti. Pakartotinai nebeužšaldykite.

Leduku sudrėkinto veido nenuvalykite, o verčiau leiskite jam natūraliai nudžiūti. Tirpsmo vanduo jau savaime biologiškai aktyvus, o jame ištirpusios vaistažolių gydomosios medžiagos tik dar labiau sustiprina efektą.

Nepaisant gydomojo poveikio odos valymas ledu yra toks pats veiksmingas kaip ir kontrastinis dušas. Jis tonizuoja odą, pagerina kraujo apytaką, sutraukia poras, atgaivina. Tiesa, netinka odai su išsiplėtusiais kapiliarais.

Jei prastai išsimiegojote, sunku pabusti ar skundžiatės papilkėjusia oda – ledo kosmetika yra vienas lengviausių būdų tai pakeisti.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės