Pasibaigus atostogų maratonui dažnai apsižiūrime, kad plaukai tapo panašūs į šiaudus. Veikiami dulkių, saulės spindulių, sūraus jūros ar chloruoto baseinų vandens jie išsausėja, ima lūžinėti, suskilinėja galiukai, labiau nei įprasta slenka, praranda blizgesį. Stebuklingų procedūrų, kurios beregint atgaivintų nualintus plaukus, nėra, tačiau padės įvairios pirmosios pagalbos priemonės.

Plaukai
© Corbis/Scanpix
Veikia įvairūs dirgikliai

Mūsų plaukus nuolatos veikia įvairiausi dirgikliai: dažymas, džiovinimas karštu oru, cheminis sušukavimas, netinkamos plaukų priežiūros priemonės. Vasarą jiems tenka atlaikyti dar ir gausias saulės bei vandens vonias.

“Veikiant saulei ir vandeniui iš plauko ima garuoti drėgmė. Jis tampa nebe toks vientisas, gali imti lūžinėti. Todėl po atostogų dažnas pajunta, kad plaukai nebe tokie gražūs ir žvilgantys, kokie buvo”, - sako sostinės Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos gydytoja dermatologė trichologė Gitana Šabūnienė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad aplinkos poveikio nualinti plaukai tampa pažeisti, panašiai kaip dažyti ar balinti - sausi, šiurkštūs, išblukę. Tad ir gydyti juos reikėtų tokiais pačiais būdais kaip dažytus plaukus.

“Įprastus šampūnus reikėtų pakeisti atkuriamaisiais, skirtais dažytiems plaukams, kai kurios plaukų priežiūros priemonių serijos turi ir specialius šampūnus po saulės vonių. Tiks ir įvairūs maitinantys šampūnai, kaukės, balzamai. Kuo labiau plaukus palepinsime, tuo greičiau jie atsigaus”, - sako gydytoja.

Naudojant šias priemones riebaluotis linkusių plaukų nereikėtų tepti ties šaknimis, o tik pačius plaukus, ypač jų galiukus. Jei plaukų galiukai labai išsišakoję, suskilinėję, specialistė pataria geriau juos pakirpti.

Pagelbės intensyvios procedūros

Veikiami žalingų aplinkos faktorių kai kuriems žmonėms plaukai gali imti labiau nei įprasta slinkti. Pasak G.Šabūnienės, pavasario - vasaros ir rudens sezoną tenka konsultuoti daugiau ligonių, kuriuos vargina ši problema.

Kai plaukai labai slenka, ne visuomet užtenka išorinių plaukų priežiūros priemonių, gali tekti pasitelkti į pagalbą ir medikamentinį gydymą. Kasdien kiekvienas netenkame vidutiniškai 50 - 100 plaukų. Juos pakeičia nauji, todėl nerimauti nėra ko. Tačiau jei išslenka daugiau plaukų, reikėtų kreiptis į specialistus. Jie nustatys sutrikimą ir paskirs gydymą.

Jei plaukų atgaivinti patiems naudojant minėtas priežiūros priemones nesiseka ar neužtenka kantrybės, galima ieškoti specialistų pagalbos. Jie gali paskirti individualų intensyvių plaukų priežiūros procedūrų kursą, atliekamą grožio salonuose ar klinikose. Jos ypač veiksmingos naudojant plaukų priežiūros kosmetiką su augalų ekstraktais ir eteriniais aliejais.

Derinant procedūrų ciklą su atpalaiduojančiu sprando bei plaukuotosios galvos dalies masažu pasiekiama ypač gerų rezultatų, aiškina G.Šabūnienė.

Kovojame su pasekmėmis

Problemų būtų kur kas mažiau, jei plaukai mums rūpėtų visus metus. “Visa tai, apie ką mes kalbame, - kova su pasekmėmis, pirmoji pagalba žalingų aplinkos faktorių paveiktiems plaukams. Jei norime turėti sveikus ir gražius plaukus, jais pasirūpinti reikėtų iš anksto”, - aiškina G.Šabūnienė.

Ji akcentuoja, kad, rengiantis atostogoms, artėjant vasaros sezonui, daugelis jau įprato pasirūpinti veido ir kūno odos priežiūros priemonėmis, kurios turi specialius filtrus, apsaugančius nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Tuo tarpu plaukus paliekame likimo valiai. Nepakankamai dėmesio, palyginti su veidu, skiriame jiems ir kiekvieną dieną.

“Net karštą dieną paplūdimyje pridengti galvą kepuraite, skarele ar skrybėle patingime. O vien jau tai gali padėti apsaugoti plaukus”, - sako pašnekovė. Žalingas saulės ir sūraus bei chloruoto vandens poveikis nėra trumpalaikis ir jo pasekmes įveikti sunku. Tai viena iš priežasčių, dėl kurios moterims sunku užsiauginti ilgus plaukus, tenka nuolatos juos trumpinti.

“Tie, kurie dar planuoja rudenį atostogauti šiltuose kraštuose, kur saulė ir rugsėjį bei spalį stipriai kaitina, jūros vanduo labai sūrus, o baseinų prie viešbučių vandenyje netrūksta chloro, į kelioninį krepšį turėtų įsimesti ir apsaugines plaukų priemones”,- pataria kirpėja Daiva Rakauskaitė.

Jos teigimu, ultravioletinių spindulių filtras įeina į daugelio šampūnų, putų ir kitų plaukų priežiūros priemonių sudėtį, tačiau to neužtenka. Kirpėja atkreipia dėmesį, kad ypač plaukai kenčia maudantis nuo saulės atspindžių vandenyje - tuomet greitai išblunka jų spalva. Todėl maudantis reikėtų plaukus pridengti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Niekuomet neviešinti kadrai: kaip Jelcinas Putino skambučio laukė režisierius: Putinas – jau nebe žmogus iš kraujo ir kūno (445)

Televizijos kanalas „Nastojaščeje vremia“ pristatė unikalią kino kroniką, 2000 metų kovo 26...

Būstą perkančioms šeimoms žada duoti iki 26 tūkst. eurų – kas juos gaus? (270)

Jeigu svarstote pirkti butą ar statyti namą, neskubėkite – jau nuo liepos mėnesio kai kurios...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (434)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Įspūdingai įrengtas namas Vilniaus priemiestyje: jis įkūnyja kiekvieno lietuvio svajonę (3)

Modernus, išskirtinai šiuolaikiškas ir drąsus interjeras – taip savo darbą apibūdina interjero...

Orai: šaltukas dar nesitrauks greitu metu prisiminsime skėčius (22)

Sekmadienį debesys danguje bus reti svečiai, daug kur diena bus graži. Vėjas rims, tad nebus taip...

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (297)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Vaikiškas vyrų elgesys ir baimės kupinos akys: slėpėsi nuo pareigūnų – galvojo, kad nesuras (157)

Penktadienis apkarto sostinėje esančių autoservisų įkūrėjams bei darbuotojui. Nelegalios...

Holivudinė šypsena be dantų balinimo: padės natūralios priemonės

Margot Robbie , Emma Stone ir Nicole Kidman per „Oskarų“ ceremoniją tiesiog švytėjo ir ne...

Keptuvių medis – kas ir kodėl jį sukūrė

„Kai papučia vėjas, taip gražiai skamba, žmonės sako, kaip karilionas“, – sakė Vytautas...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (527)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...