Paprastai periodontito gydymas susitelkia ties bakterijų sukelta infekcija, tačiau Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai siūlo nukreipti dėmesį ir į priemones prieš uždegimą.

Žurnale „Journal of the American Dietetic Association“ rašoma, kad su maistu vartojamos polinesočiosios riebiosios rūgštys, kurios turi priešuždegiminių savybių, atrodo galinčios sėkmingai apsaugoti nuo periodontito arba jį gydyti.

Negydomas periodontitas sukelia labai žymų danties kaulo tirpimą ir visišką dantų praradimą.

„Mes nustatėme, kad polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, ypač eikozapenteno riebalų rūgšties (EPR) ir dokozahekseno riebalų rūgšties (DHR) vartojimas yra atvirkščiai proporcingi periodontito tikimybei“, - sakė dr. Asghar Z. Naqvi.

Tyrimas apėmė daugiau kaip 9000 amerikiečių, kurie 1999-2004 metais dalyvavo nacionaliniame sveikatos ir mitybos tyrime.

Periodontitu susirgo 8,2 proc. tiriamųjų. Nustatyta, kad tikimybė susirgti periodontitu buvo maždaug 20 proc. mažesnė tiems, kas suvartodavo daugiausia DHR, o dėl EPR vartojimo šis skaičius buvo mažesnis.

Komentuodama tyrimo rezultatus, prof. Elizabeth Krall iš Bostono universiteto Henry M. Goldman odontologijos mokyklos pabrėžė, kad tikimybę susirgti periodontitu sumažino palyginti nedideli DHR ir EPR kiekiai. Be to, atrodo, kad DHR ir EPR vartojant itin dideliais kiekiais, ligos tikimybė nebemažėja, praneša sciencedaily.com.

Šaltinis
Savigydos pramonės asociacija
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją