aA
Labai lengva rasti pasiteisinimų, kodėl neturėtumėte sportuoti. Taip, vienos treniruotės praleidimas nesutrukdys Jums pagerinti fizinės formos, tačiau kai tai tampa įpročiu, iškyla problema.
© Shutterstock

Šiais laikais visi skundžiamės laiko trūkumu – šeima, darbas ir kiti reikalai tikrai spaudžia, tačiau kai sportas tampa mažiau svarbus nei Pokemono pagavimas, turite dar vieną rimtą problemą.

Kaip pasiteisnimus galima paversti motyvacija?

„Neturiu laiko“

Labai dažnas ir kartais tikrai pagrįstas pasiteisinimas. Tačiau kas būtų, jeigu kiekvienos dienos pabaigoje ant lapelio surašytumėte kiek kam skyrėte laiko? Ar tikrai manote, kad visos valandos ir minutės bus išnaudotos tik rimtiems reikalams? Tikrai ne. O daug laisvo laiko sportui ir nereikia. McMaster‘io universiteto Kanadoje tyrimas parodė, kad net ir 20 min. sporto dukart per savaitę padeda pasiekti gerą fitneso lygį. Tačiau esmė – intensyvume. Turėtumėte pasirinkti aukšto intensyvumo treniruotes. Galite pasirinkti įvairius pratimus arba tiesiog sėskite ant stacionaraus dviračio ir 20-30 s minkite maksimaliai greitai, tada pailsėkite 30-60 s. Pakartokite tai 8-12 kartų ir treniruotę baigsite per 10-15 min.

„Visada jaučiuosi pavargęs“

Kai visą dieną praleidžiate darbe, vėliau dar ir pasportuoti atrodo tik Herakliui įkandama užduotis. Tačiau sprendimas labai paprastas – miegas. Miegas yra kritinis dalykas. 40-60 min. prieš miegą venkite ryškių šviesų ir pasirūpinkite super juodomis užuolaidomis. Geras miegas neabejotinai suteiks daugiau jėgų sekančią dieną.

Nenaktinėkite, mes nesukurti miegoti dienomis, o naktimis linksmintis ar tiesiog sėdėti prie televizoriaus. Būtinai suvartokite pakankamai vitamino D, kurio trūkumas paveikia miegą, atsigavimą ir padidėjusį nuovargį.

„Neturiu tinkamos įrangos“

Kai neišgalite nusipirkti narystės sporto klube ir neturite priėjimo prie štangos, labai lengva viską mesti net nepradėjus. Žmogus gali atsitūpti, įtūpti, stumti, traukti ir judėti trimis dimensijomis. Mes taip buvome sukurti ir šiuos judesius galime visi atlikti bet kur naudodami vien tik savo kūno svorį. Pasirinkite 4-5 pratimus su savo svoriu ir atlikite juos vieną po kito be jokio poilsio. Baigę ratą, pailsėkite minutę ir pakartokite. 15-20 min. ir treniruotė baigta.

„Sporto negaliu suderinti su šeimos reikalais“

Lengva parodyti pirštu į viengungį ir pasakyti, kad jis turi tiek daug laisvo laiko sportuoti. Prastas pasiteisinimas. Jei negalite nueiti į sporto salę dėl to, kad turite su vaikais pažaisti kompiuterinius žaidimus, pasvarstykite ar Jūsų prioritetai sudėlioti teisingai. Paverskite sportą visos šeimos užsiėmimu – visi kartu pabėgiokite parke ar nueikite į baseiną. Rodykite pavyzdį.

„Gydausi traumą“

O kas nesigydo? Visiems kažką skauda, tačiau ne visi sėdi ir gailisi savęs, kad negali sportuoti. Sutvarkykite problemą ir imkitės darbo. Jei kamuoja įsisenėjęs skausmas, labai tikėtina, kad kažkada į tai numojote ranka ir nedarėte jokios reabilitacijos. Taigi susiraskite žmogų, kuris atliks reabilitaciją. Tačiau problema ta, kad atliekant reabilitaciją nėra jokių štangų ir svarmenų, viskas atrodo taip lengva ir nenaudinga. Klaidinga nuomonė. Pabandykite atlikti stabilizuojančius pratimus ir dar kartą pasakykite, ar tai lengva. Tai padės ne tik išsigydyti, bet ir sustiprins stabilizuojančius raumenis, kurie dažniausiai ir yra traumų priežastis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Smurtas, skolos ir antstoliai lydėjo visą gyvenimą: kartą pamatęs laišką suprato, kad teks tiesiog bėgti (115)

Po tėvų skyrybų namuose trūko šilumos, todėl jos pradėjau ieškoti gatvėje, sako Andžėjus....

Biudžetininkams kitais metais gali būti sunku: didėjančią algą praris augančios kainos (175)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos suformuota darbo grupė kartu su profsąjungomis sutarė,...

Skvernelis: skandalingame pasitarime buvo daug emocionalių pasisakymų, bet ne apie žiniasklaidos laisvę (17)

Emocingų pasisakymų apie žiniasklaidos laisvę posėdyje, kurio įrašą žurnalistai reikalavo...

Po netikėto sukrėtimo prie laisvo krepšinio sosto buriasi galingų užtarėjų stumiami asmenys (6)

Patrickas Baumannas ruošėsi vadovauti Tarptautinei krepšinio federacijai ( FIBA ) bent iki 2031...

Darbuotojai tai turėtų žinoti: ko galite reikalauti iš savo darbdavio?

Biuruose dirbantys darbuotojai nuolat skatinami atkreipti dėmesį į tai, kiek jie praleidžia laiko...

Gentvilas ragina Šimašių trauktis iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkų (15)

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas paragino Vilniaus merą Remigijų Šimašių...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (458)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

3 klaidos, kurias dauguma daro ruošdami pusryčius (5)

Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui, sako kinų...

Kineziterapeutas siūlo atlikti paprastą testą: ar galite bėgioti ir eiti į žygius (15)

Bėgiojate , einate į ilgus žygius, mėgstate veiklas, kur atliekami šuoliukai? Kineziterapeutas...

Artėjant „Brexit“ lemiamai akimirkai, rinkos dalyviai pasiruošę svaro vertės kaitai (19)

Rinkos dalyviai rengiasi didesniems svaro sterlingų svyravimams tuo metu, kai Junginės Karalystės...