Įvairūs uodeguotieji bičiuliai paperka savo nuoširdumu, natūralumu ir ištikimybe. Ir ne tik. Įvairūs gyvūnai, pasirodo, ne tik paglosto širdį, praskaidrina nuotaiką, bet ir gydo. Animoterapija seniai žinoma Vakaruose. Pas mus tai dar naujiena.
Šuniukas Širdukas
© Reuters/Scanpix

Turtingoji pasaulio dalis kraustosi iš proto dėl gyvūnų: įrengia jiems kirpyklas, organizuoja mados šou, stato specialius viešbučius. Neseniai JAV buvo paleistas specialus lėktuvo reisas tik šunims. Jų gamtos reikalams lėktuvas porą kartų leidosi specialiai.

Paukščiai

Migrenos priepuolio metu savo čiulbėjimu ir čirškėjimu atpalaiduoja kūną ir plečia galvos kraujagysles. Tiems, kurie guli sunkiame ligos patale arba kenčia nuo depresijos, rekomenduojame savo kambaryje laikyti kanarėles arba papūgėles.

Akvariumų žuvys

Mums padeda ne kiek nebyliosios žuvys, kiek jų magiškasis plaukiojimas ir judėjimas vandenyje. Tai nuteikia filosofiškai, mažina stresą, įsitempimą. Akvariumai padeda net žmonėms, kenčiantiems nuo neurodermito. 

Žuvų gyvenimas juos tarsi užhipnotizuoja ir ligonis rečiau kasosi niežtinčias vietas. Jau vien akvariumo buvimas patalpoje yra labai sveika. Jo skleidžiama drėgmė atgaivina orą, kuris čia, namuose, dažniausiai būna per sausas. O sausumas padidina organizmo imlumą infekcijoms.

Šuo

Geriausias pagyvenusių žmonių draugas. Meiliai vizgindamas uodegą jis priverčia šeimininką ryte ir vakare su juo pasivaikščioti. Toks sveikas judėjimas gerina aterosklerozės būklę, padeda nedidėti svoriui, sklaido stresą, malšina širdies ligas. 

Šuns seilės - puikiausias antiseptikas, kuris naikina bakterijas ir padeda išgyti žaizdoms.
Šuo - puikus “šildytuvas”. Mezginiai su šuns vilna efektyviai padeda malšinti įvairių sąnarių ir stuburo ligų simptomus. Kai šuo atsigula Jums prie šono - jis ne tik šildo, bet ir “ištraukia” skausmą, radikulito ar osteochondrozės negalavimus.

Katė

Puikus “šildytuvas” artrito, įvairių uždegimų atveju. Būdama nepriklausoma ir vaikščiodama viena, ji visuomet prisimins šeimininką, kai jam ką nors skauda. Murkdama ant kelių ji mažina kraujo spaudimą, ramina nervus, reguliuoja pulsą. Katės net sumažina alkoholikų ir narkomanų abstinentines kančias.

Triušiai

Padeda uždariems ir savimi nepasitikintiems žmonėms nugalėti baimę, bendrauti su svetimais.

Arkliai

Jodinėjimas gydo stuburo darbą, aterosklerozę, poliomielitą. Arkliai padeda atsigauti po insulto, malšina varginantį hiperaktyvumą, karščiavimąsi. Žmogus jodamas juda į visas puses: į dešinę, į kairę, pirmyn, atgal, aukštyn, žemyn. O gimnastikos salėje tik į dešinę, kairę, pirmyn ir atgal. Jodinėjimas suteikia pusiausvyros jausmą, gerina judesių koordinaciją.


Vilniaus universiteto vaikų ligoninės vaikų ortopedė Dalia Galvydienė:

Mylimo augintinio pliusus sveikatai sunku įvertinti medicininiais parametrais. Galiu tik pasidalinti savo asmenine patirtimi, kuri kupina kuo šilčiausių emocijų. O geri pojūčiai visuomet padeda sveikatai.

Kai nuo senatvės ir ligos padvėsė mano mylimas dalmantinas, tapo tuščia. To niekuomet nesupras tie, kurie neturėjo šuns. Visai netikėtai pas pažįstamą sužinojau apie tai, kad mirė jos kaimynas, pagyvenęs žmogus ir be globos liko šuniukas. Pasiėmiau globoti šią mišrūnę ir pavadinau ją Čika. Iš pradžių ji labai liūdėjo. Lepinau šuniuką skaniu maistu ir didesniu dėmesiu. Pamažu jį prisijaukinau.

Pamažu Čika pati ėmė lepinti mane dėmesiu ir neatodairiška ištikimybe. Tai - neapsakomas jausmas. Posakis: šuo - geriausias žmogaus draugas tikrai ne iš piršto laužtas. Džiugus jos pasitikimas po sunkios darbo dienos tarsi nuima pusę nuovargio. Skaičiau, kad šunis auginantys žmonės gyvena 10-čia metų ilgiau.

Ypač, kaip medikė, patarčiau šunis auginti pagyvenusiems žmonėms. Meiliai uodegą vizginantis keturkojis priverčia senjorus bent du kartus per dieną pasivaikščioti. O judėjimas visuomet yra sveikata.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1162)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (167)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (33)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (6)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (13)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (7)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (562)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...