aA
Atėjo vasara. Tad metas vykdyti pažadus – judėti daugiau, laiką leisti aktyviau, daugiau sportuoti ir netgi susitikus su draugais – sportuoti, ir netgi išėjus į lauką su šeima – sportuoti.
© Goodlife photography nuotr.

Dviračiai, baidarės, pievos futbolas, paplūdimio tinklinis, plaukimas ežeruose, kiemo krepšinis, šokinėjimas jūroje per bangas, žygiai pėsčiomis – viskas tinka, visos judėjimo formos sveikintinos.

Mėgaukitės vasara judėdami – išjudėkite tai, ką prisėdėjote ilgais žiemos vakarais. „Sporto klubo „Goodlife“ treneris Žygimantas Malinauskas siūlo šios vasaros aktyvių užsiėmimų penketuką - ryškų, azartišką ir su ekstremaliais prieskoniais.

1. VANDENLENTĖS (Wakeboarding)

Vandenlenčių populiarumas auga sulig kiekvienu šiltuoju sezonu – daug kas išbando, bet ne kiekvienas įsimyli šį gana ekstremalų užsiėmimą. Ne kiekvienam pavyksta sklandžiai praskrieti vandens paviršiumi, tenka arti vagą po vandeniu arba nuolat keltis ir bandyti išsilaikyti nepanirus...

Taip, vandenlentės reikalauja tam tikrų įgūdžių, jų, be abejo, galima įgyti treniruojantis. O greičiausiai slydimo vandeniu subtilybes perpranta puikų balansą ir koordinaciją turintys asmenys bei riedlenčių ir snieglenčių gerbėjai.

Snieglentininkams tai puiki jų mėgiamo užsiėmimo alternatyva šiltuoju metų laiku!

Bet grįžkime prie to, kad tai gana ekstremalus užsiėmimas, o ten, kur ekstremalumai – būtinas fizinis pasirengimas ir dėmesys saugumui. Kad madingas laisvalaikio leidimo būdas nevirstų traumų ieškojimu, prieš sezono pradžią sutvirtėkite fiziškai.

Jūsų viršutinė kūno dalis turi būti itin stipri: liemuo, pilvo presas, nepamiršti turėtų būti ir dilbiai bei pečių deltiniai raumenys. Tvirtos kojos taip pat nepamaišys. Ten, kur didelis greitis ir daug judesių rotacijos, būtina gebėti tiksliai valdyti kūną, puikiai laikyti balansą, koordinaciją.

Jei turite keblumų su pusiausvyra, pasitreniruokite namie stovėdami ant vienos kojos ar sporto salėje ant nestabilumo platformų. Iš anksto treniruokite ir ištvermę, jūsų raumenys turi būti pripratę prie ilgo statinio darbo.

2. Paplūdimio tinklinis

Tai puikus būdas smagiai praleisti laiką su draugais bei paįvairinti poilsį paplūdimiuose. O ir sporto šakos taisyklės nesudėtingos, greitai perprantamos. Traumos žaidžiant tinklinį dažniausiai gaunamos dėl azarto – kai bandai ištraukti kiekvieną kamuolį, neišvengiamai griūni. Tad prieš žengiant į tinklinio aikštelę būtina mokėti minkštai nusileisti ant žemės, teisingai nugriūti.

Griūti ant minkšto smėlio atrodo visai neskausminga, tačiau jei žaidžiate ant kieto grunto, galima gana skausmingai susižaloti. Niekada nekriskite tiesiomis kojomis, sulenkite jas per kelius, saugokite kelių sąnarius. Stenkitės amortizuoti nusileidimą, kad nenukentėtų ne tik keliai, bet ir nugara.

Tinklinis judrus žaidimas, tenka pastoviai keisti kūno padėtį, greiti ir staigūs šuoliai – pergalės garantas, tad kūno koordinacija ir tvirti raiščiai bei sąnariai būtini, kaip ir tvirti raumenys... Daugumai po tinklinio nemaloniai maudžia riešus, tai ženklas, kad jūsų riešai nėra tinkamai paruošti. Nepagailėkite laiko jiems patreniruoti ir galėsite drąsiai demonstruoti technišką kamuolio atmušimą....

3. Lauko tenisas ir badmintonas

Šių sporto šakų mėgėjai, be abejo, netinginiauja ir šaltuoju metų laiku, bet juk didžiausia palaima tenisą žaisti kaip ir priklauso – lauke, tam jis juk ir vadinamas lauko tenisu... Jei tenisą žaidžiate tik vasarą, bent mėnesį prieš sezoną pradėkite fizinį pasirengimą.

Jei jau investuojate į korto nuomą, nepagailėkite laiko ir fiziniam pasiruošimui, tai bus puiki traumų prevencija, o raumenys įgaus reikiamo tonuso. Pasitarkite ir su treneriu dėl visapusiškos kūno rengybos programos.

Tenisas bei badmintonas be galo judrūs, ištvermės reikalaujantys žaidimai. Čia daug kūno rotacijos, tad reikia stabilaus liemens, tvirto torso, labai tvirtų raiščių ir sąnarių, ypač riešo, jis labiausiai vargsta.

4. Riedučiai

Šis judėjimo būdas dar nepasiekė savo populiarumo piko. Vaikai riedučius mėgsta, o štai suaugusieji vengia stotis ant jų. Tai juk puikus būdas aktyviai praleisti laiką kartu su šeima! O ir visai romantiškas – pasimatymas su riedučiais gali būti puiki alternatyva šaltuoju metų laiku išeksploatuotam pasimatymų maratonui kino teatruose!

Grynas oras, perkaisti neleisiantis vėjelis ir tobula kardio treniruotė. Aukitės riedučius ir riedėkit treniruoti kojų, pažadu, kad sudeginsite nemažai kalorijų. Nepamirškite apsaugų – tai būtina sąlyga! Ir verčiau rinkitės ilgą (pavyzdžiui vienos valandos) ratą įvairia trasa. Tai geriau nei šlifuoti kelių šimtų metrų tiesiąją, bandant išvystyti kuo didesnį greitį.

Kojos dirbs tikrai stipriai, judėti reikia šiek tiek pritūpus, tad neišvengiamai bus nuolat įsitempęs keturgalvis raumuo. Įjunkite į darbą ir rankas, pečius, o po pasivažinėjimo nepamirškite tempimo pratimų...

5. Bėgimas

Ši vasara taip pat nešykštės maratonų, pusmaratonių ir kitų bėgimų. Atrodo, kad vasarą išbėga net tie, kurie visą rudenį, žiemą ir net pavasarį džiovino sportbačius ant vinies. Žinoma, patys ištvermingiausi ir valingiausi bėgiojo ir žiemą, tačiau atšilus bėgiojimas tampa kiekvieno nors kiek norinčio pajudėti garbės reikalu. Kaip ir garbės reikalu tampa dalyvavimas nors viename maratono bėgime, nebūtinai pilnai distancijai.

Bet... ketinantys įveikti, pavyzdžiui, 21 km distanciją, treniruotes turėjo pradėti jau prieš pusmetį. Na, jei ruošiatės išbandyti save tik 5-10 km distancijoje – užteks ir trijų mėnesių treniruočių. Bet jos būtinos!

Didžiausia klaida – bandyti įrodyti sau, kad galite nubėgti ir daugiau, nei bėgate įprastai. Pavyzdžiui, jei bėgiojate po 3-5 km keletą kartų per savaitę, o maratono metu ruošiatės įveikti 21 km – man tai kvepia savęs kankinimu. Žinoma, ta bėganti daugiatūkstantinė minia užveda, norisi bėgti su ja, bėgti greičiau nei gali, bėgti net tada, kai jau nebegali…

Deja, to pasekmės gana skausmingos: skaudės sąnarius, kojas, širdis išeis iš įprasto ritmo, ilgam apleis gyvenimo džiaugsmas. Geriau trumpesnė distancija, bet užtikrintai įveikta, o ne iššūkis, kurį įveikus norėsis kristi prie finišo linijos į medikų neštuvus…

Bėgioti taip pat reikia protingai, o maratonui ruoštis atsakingai. Tik tada bėgimas suteiks ne skausmo, o malonumo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (84)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (61)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (22)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (566)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (11)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (333)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (156)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (153)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...