aA
Moteris ir senatvė - dvi, atrodo, nesuderinamos temos. Moteris ir branda skamba daug geriau. Tik brandesnės moterys supranta, kas yra jaunystė ir ką mums duoda metai. Bepigu dvidešimtmetėms kalbėti apie senatvę, kai nežinai kas tai yra, tik nutuokti gali. Tai tas pats, kaip moralizuoti apie vaikus, jų auklėjimą ir drausminimą kai pati jų neturi ir nežinai, ką reiškia šeimos santykiai gimus vaikui.
© Shutterstock nuotr.

Moters gyvenimas „nesibaigia“ tol, kol ji pati jaučiasi gyva. Ir metai čia visai nesvarbūs, svarbu požiūris ir nusiteikimas. Į pesimizmą pasinerti labai lengva, bėdų turime kiekviena, bet tai nereiškia, kad turime nemylėti savęs ir gyvenimo. Jį reikia švęsti, reikia džiaugtis kiekviena diena, džiaugtis tuo, ką turi ir kas tau brangu.

Protingos moterys ne tik nebijo senatvės, bet ir nesensta. Tos, kurios bijo senatvės, kurios šiandien jaučiasi labai gražios ir visų trokštamos, kurios su pirma juoko raukšle bėgti žada pas plastikos chirurgus, sensta greičiausiai, nes jų smegenys yra per silpnos brandai.

„Nesąmonė, kad moterys nebijo pasenti“, girdėjome viešai pasakytą jaunos, gražios, dar nedaug gyvenime patyrusios moters frazę. Ir kas gali paneigti, kad tai ji sako tik spręsdama pagal save. Akivaizdu, kad yra baimė pasenti. Kurgi nebijoti, tos, kurios bijo prarasti vyrą, bijos ir pasenti, galvodamos, kad vyras gali pradėti ieškoti jaunesnės. Bet tai juk taip trumparegiška. Džiugu, kad moterys, visą atlyginimą investuodamos į save, gauna naudos - suranda vyrą, kuriam reikia ir užtenka gražios. Bet tai - tuštybė. tai ir parodo, kas yra vertybės, kam baisu pasenti, o kam - ne.

Moteris, kuri turi žinių bagažą, kuriai užtenka elementariai savimi pasirūpinti, kad atrodytų tvarkinga ir graži, kurios laimė slypi šeimoje, tikrose vertybėse, o ne „Swarovski“ kristaluose, senatvė nebaisi. Patirtis, pažintys plečia akiratį ir su metais tik padeda atskirti pelus nuo grūdų, suvokti, kas tau yra iš tikrųjų brangu.

Laimė - ne sudegintų kalorijų kiekyje ar veide be raukšlių slypi, laimė - mūsų vidinė būsena, kuri leidžia jaustis mums moterimis, jaustis laisvomis nuo stereotipų, primestų dogmų, kokios turime ar neturėtume būti. Kiekvienai - savas grožis, savi tikslai. Kaip sakoma, žmogus vertas tiek, kiek vertas tikslas, kurio jis siekia.

Su metais tikslai išsigrynina, moterys pradeda geriau suvokti ko nori, kuriuo keliu eiti, ką galima keisti gyvenime, kad būtų laimingesnės. Tai ir yra žmogaus branda. Kaip galima to bijoti? Taip, baisu toms, kurių tikslai laikini, kurios jaučiasi nepilnavertiškos ir bijo, kad kuo toliau, tuo jų savivertė mažės. Toms, akivaizdu, metas keisti požiūrį. Nes metai - patirties bagažas ir laimė. Laimė gyventi, patirti, išmokti ir visu tuo turėti su kuo nors pasidalinti.

Senti nebaisu toms, kurios moka gyventi, kurioms sekasi tvarkytis su savimi, savo jausmais, savo požiūriu. Kurios moka adekvačiai reaguoti į nepalankiai besiklostančias aplinkybes, į artimų žmonių kaprizus, į nemalonias situacijas. Kurios moka mylėti save ir gyvenimą. Kas nemoka, pats metas pradėti mokytis. Ir mokytojų čia nereikia, nes patys sau esame geriausi mokytojai. Pradėkime pasaulį keisti nuo savęs ir jis pasikeis. pasikeis taip, kaip norėsime jį keisti. Jei negali pakeisti kitų, keisk save. Pozityvios mintys prikelia gyvenimui, tuomet protas ir jausmai nesensta. Gyvenimas - nuostabus.

Roma

Kviečiame ir Jus dalyvauti konkurse „(Ne)bijau pasenti: kada „baigiasi“ moters gyvenimas?“

******************

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po skaudaus pralaimėjimo Karbauskis ieško kaltųjų: kas išdūrė valdančiuosius ir primokė Pranckietį (74)

„Iš raudonų Karbauskio akių ir pavargusio veido matyti, kad prieš antradienio posėdį naktis,...

Degančios Alytaus įmonės direktorius: netiesa, kad mūsų įmonėje buvo daugybė pažeidimų (106)

Juozas Cicėnas , jau savaitę degančios Alytaus padangų gamyklos „ Ekologistika “ vadovas,...

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą (152)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Lauras Bielinis. Manote, kad Seimo salėje buvo karšta? Dabar sužinosite, kas yra karštis (144)

Visi, kurie domisi politika, stebi užsitęsusią balsavimo „dramą“ dėl nepasitikėjimo Seimo...

Vilkiko priekaboje Anglijoje – 39 žmonių kūnai (60)

Anglijoje, Esekso grafystėje, vilkiko priekaboje rasti 39 žmonių kūnai, skelbia BBC.

Veterinarai pateikė oficialias išvadas dėl nugaišusio kiškio: pasitvirtino blogiausias scenarijus (195)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) paskelbė oficialias išvadas dėl tyrimams...

Netikėtą teismo sprendimą išgirdęs Rolandas Alijevas: nežinau, kodėl Godai trūksta tų pinigų

Išgirsti teismo nuosprendį tikėjęsis, tačiau vietoje to sužinojęs, kad byla bus nagrinėjama...

Tamašunienė sureagavo į raginimus atsistatydinti: nesikratysiu atsakomybės, bet nuspręs vadovai (107)

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė , reaguodama į dėl jos atsistatydinimo renkamus...

Verslininkams pritaikytas maršrutas sparčiai populiarėja tarp turistų

Praėjo 5 mėnesiai po to, kai Lenkijos oro linijų bendrovė LOT pradėjo vykdyti tiesioginius...

Gyvai / „Baltik Vairas“ generalinis direktorius apie tai, kaip įmonei įveikti sunkius laikus (3)

Žilvinas Dubosas – „Baltik Vairas“ generalinis direktorius – laidoje „Boso valanda su...