Kasmet JK namų ūkiai išmeta apie 7 milijonus tonų maisto, kurio nemaža dalis išmetama dėl vyraujančių mitų apie šaldytą maistą.

Maisto standartų agentūra (angl. Food Standards Agency; FSA) atliko apklausą, kuria išsiaiškino, jog net 43 proc. gyventojų klaidingai galvoja, jog maisto produktai turi būti užšaldomi jų pirkimo, o ne paskutinę galiojimo dieną. 38 proc. apklaustųjų klaidingai teigė, jog pavojinga užšaldyti jau pagamintą, pavyzdžiui, iškeptą maistą. Dar 36 proc. apklaustųjų buvo klaidingai įsitikinę, jog šaldiklyje laikomas maistas gali tapti nesaugiu vartoti.

Beveik ketvirtadalis apklaustųjų (23 proc.) teigė, jog jie niekada pakartotinai neužšaldo mėsos, kuri buvo atšildyta ir iškepta, net 73 proc. jų teigė, jog taip elgiasi, nes bijo apsinuodyti maistu.

Daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) apklaustųjų per pastarąjį mėnesį yra išmetę maistą į šiukšliadėžes, įskaitant duoną (36 proc. apklaustųjų), vaisius (31 proc.), daržoves (31 proc.) ir maisto likučius (22 procentai).

Pasak FSA politikos direktoriaus Steve’o Wearne’o, maisto užšaldymas yra tarsi pauzės mygtukas – maisto produktus galima užšaldyti bet kurią akimirką iki pat jų galiojimo datos pabaigos.

Taip pat teigiama, jog nors šaldiklyje laikomas maistas yra saugus, tačiau laikui bėgant prastėja užšaldyto maisto kokybė, todėl užšaldytą maistą rekomenduojama suvartoti per 3-6 mėnesius nuo užšaldymo datos.

Kai tik maisto produktai atšildomi, juos reikia suvartoti per 24 valandas nuo visiško atšildymo, todėl produktus patariama atšildyti tik tada, kai jų tikrai reikia.