Mėsos valgymas suvaidino reikšmingą vaidmenį žmonių evoliucijoje. Besikeičiant ekologinėms sąlygoms, mūsų protėviams buvo naudinga į mitybą įtraukti mėsą. Žmogus galėjo greičiau patenkinti savo energijos poreikius ir išgyventi atšiauresnėmis sąlygomis.
© Shutterstock nuotr.

Be to, pradėjus valgyti mėsą žmonių smegenys padidėjo dvigubai, o tai lėmė ir civilizacijų atsiradimą. Panašu, kad daugiau žmonių smegenys nebedidėja, tad kyla klausimas: ar verta ir toliau valgyti mėsą? Kaip dažnai ir kokiais kiekiais reikėtų valgyti mėsą? O gal šiandien mėsos valgymas labiau kenkia nei padeda?

Dažnai argumentuojant, kodėl valgyti mėsą nesveika, remiamasi faktu, jog dauguma galvijų pasaulyje auginami netinkamomis sąlygomis, jų maistas papildomas augimą skatinančiais hormonais, kurie su mėsos produktais patenka ir ant valgančiųjų stalo. Retai klausiama apie tikrąjį mėsos poveikį žmogaus sveikatai. 

Galbūt apskritai reikėtų kalbėti ne apie mėsą, o apie baltymus, kurie, kaip sutaria dietologai, yra būtini sveikam organizmo vystymuisi, audinių susidarymui ir atsistatymui, taip pat įvairių organizmo funkcijų reguliavimui.

Statistikos departamento duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus suvartoja apie 68 kg mėsos. Matyt, gausų mėsos suvartojimą lemia paplitusi nuomonė, kad iš gyvulinių produktų gaunami baltymai suteikia daugiau energijos. Vis dėl to sveikiems žmonėms gausus baltymų vartojimas neatneša jokios akivaizdžios naudos. Atvirkščiai, esama įrodymų, jog vartojant pernelyg daug baltymų gali kilti sveikatos problemų.

Gyvuliniai baltymai versus angliavandeniai ir riebalai

Gyvulinių baltymų, ypač gaunamų iš raudonos mėsos, vartojimas siejamas su padidėjusiu blogojo cholesterolio kiekiu kraujyje, nutukimu, širdies ir kraujagyslių ligomis. Organizmo sąnaudos, reikalingos skaidyti gyvuliniams baltymams, taip paverčiant juos energija, smarkiai pranoksta sąnaudas, reikalingas skaidyti angliavandeniams ir riebalams. Suaugusio žmogaus organizmas nesugeba suskaidyti pakankamai baltymų, kad jie patenkintų jo energijos poreikį, taigi norint gauti energijos geriau vartoti daugiau angliavandenių ir riebalų turinčių produktų.

Mityba, kurios pagrindą sudaro gyvuliniai baltymai, pasiteisina tik tuomet, jei kartu yra vartojama daug gyvulinės kilmės riebalų, kaip kad daroma laikantis tradicinės eskimų dietos. Kita vertus, gyvuliniai riebalai daugelio gydytojų ir sveikatos specialistų yra smerkiami dėl jų neigiamos įtakos sveikatai ir kūno linijoms.

Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo metu buvo vertinamas keturių skirtingų dietų besilaikančių žmonių – valgančių mėsą, valgančių žuvį, vegetarų ir neganų – kūno masės indeksas (KMI). Šis tyrimas atskleidė, kad vegetarų, veganų ir žuvį valgančiųjų KMI yra mažesnis nei vartojančių mėsą. 

Didelis baltymų kiekis ir menkas skaidulų turinčių produktų (grūdų, ankštinių) įtraukimas į dietą buvo pagrindiniai veiksniai, lėmę didėjantį KMI. Kitame JAV atliktame tyrime raudonos mėsos vartojimas buvo susietas su didesne mirtingumo rizika. Šie ir panašūs tyrimai leidžia daryti išvadą, kad mėsos ir jos produktų vartojimas turėtų būti ribojimas, norint išlikti sveikiems ir liekniems.

Dvigubos mitybos piramidės idėja

Pažvelgę į tradicinę subalansuotos mitybos piramidę, mėsą ir mėsos produktus rasime jos viršuje, o tai reiškia, jog šių produktų rekomenduojama valgyti mažiau nei, pavyzdžiui, grūdinių kultūrų produktų, daržovių ir vaisių. Harvardo universiteto mokslininkai pateikia rekomendacijas, kokia turėtų būti dvidešimt pirmojo amžiaus subalansuoto gyvenimo būdo piramidė. 

Pasak jų, svarbiausia būti fiziškai aktyviems ir laikytis sveikos mitybos, stebėti ir reguliuoti savo svorį. Norint užsitikrinti puikią sveikatą, rekomenduojama mėsą ir jos produktų suvartojamą kiekį riboti ir mėsą valgyti ne dažniau kaip du kartus per savaitę, o kitomis dienomis ją pakeisti augaliniais baltymų šaltiniais. Toks sprendimas grindžiamas tuo, jog mėsa virškinama ilgiau, taigi ją valgantys žmonės linkę būti mažiau fiziškai aktyvūs. Be to, mėsoje gausu sočiųjų riebalų rūgščių, siejamų su: 

širdies ir kraujagyslių ligomis,

vėžiu,

cukriniu diabetu. 

Nors naujausi tyrimai jau gina sočiąsias riebalų rūgštis nuo daugelį metų jas persekiojusio prasto įvaizdžio, daugelis mokslininkų vis dar yra įsitikinę šių rūgščių neigiama įtaka žmogaus sveikatai.

2010 m., vis populiarėjant ekologinėms ir aplinkosauginėms temoms, atsirado nauja dvigubos piramidės idėja. Maisto ir mitybos centras Barilla rekomenduojamą vartoti maistą susiejo su jo užauginimo ekologinėmis sąnaudomis. Tokia maisto ir jo gavybos piramidžių sintezė, pasak kūrėjų, gimė studijuojant jau esamus mitybos modelius ir įvertinant, kurių maisto produktų auginimas ir gamyba turi mažiausią, o kurių – didžiausią poveikį gamtai. 

Iš dvigubos piramidės matoma, kad raudona mėsa tiek rekomenduojamos subalansuotos mitybos, tiek ekologinėje (apverstoje) piramidėje yra pačiame viršuje, o tai reiškia, jog raudonos mėsos ir jos produktų gamybai yra išnaudojama daugiausiai gamtos resursų ir yra daromas didžiausias poveikis žemės ekosistemai. Taigi renkantis dietą, raudonos mėsos siūloma vartoti mažiausiai.

Apsvarsčius visus straipsnyje išdėstytus argumentus ir įvertinus savo dabartinę savijautą, galbūt išties vertėtų pabandyti porą kartų per savaitę mėsos produktus pakeisti daržovėmis ar grūdinės kultūros produktais, jei dar to nesate padarę. Linkime išlikti sveikiems!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (449)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po škvalo sugrįš vasara (14)

Trečiadienis dar gali būti niūrokas, bet nuo ketvirtadienio į šalį sugrįš labai vasariški...

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (116)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

Lietuvos banko pirmininkas perspėja dėl praleistų galimybių: nesprendžia esminės problemos papildyta premjero komentaru  (28)

Vengdama priimti reikalingus sprendimus, vyriausybė praranda galimybę gerais ekonominiais laikais...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda (165)

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Remigijus Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

Ukraina išbandė naujus ginklus: pagaliau ši diena atėjo (273)

Ukraina antradienį išbandė nešiojamųjų prieštankinių raketų sistemas „ Javelin “,...

Prie jūros susiruošusi moteris pateko į kuriozinę padėtį autobuse (39)

Vilnietė Marija atsidūrė gana kuriozinėje situacijoje. Moteris su keturmete dukra iš sostinės...

Lietuviai per atostogas elgiasi neatsakingai: pamiršta svarbią pareigą

Artėjanti vasara jau gundo kasmetiniais atostogų malonumais, tačiau kartu su jais dažnas...

Karališkas braižas? Meghan Markle vestuvinė suknelė – jau matyta (12)

Meghan Markle atidavė duoklę klasikinei elegancijai – ji pasirinko 200 tūkstančių svarų (228...

Įspūdingi Ingos Norkutės pokyčiai tęsiasi: papasakojo, ką būtina žinoti visiems lieknėjantiems

Žinoma aktorė Inga Norkutė patikina – ji neabejinga ne tik savo, bet ir kitų aktyviai gyventi...