aA
Šiuolaikinis pasaulis iš žmonių reikalauja vis daugiau dvasinių jėgų, kurios padėtų kovoti su kasdieniu stresu. Įtampai įveikti puikiai tinka išpopuliarėjusi meno terapija, primenanti psichologo konsultaciją.
© Shutterstock nuotr.

Skirtumas vienas – darbui pasitelkiami kūrybos metodai.

Šiuo metu populiariausia yra dailės terapija, nes tik piešiant ant popieriaus gimsta tokios mintys, kurios įprastai nešautų į galvą. Būtent per kūrybą atsiskleidžia žmogaus vidinis pasaulis.

Neturi šalutinio poveikio

Meno terapija – tai kur kas pigesnis metodas nei daug metų trunkantis medikamentinis gydymas. Be to, neturintis šalutinio poveikio. Terapeutas gydo žmogų kaip visumą, o ne atskiras jo kūno dalis ar tik psichiką.

Kūryba šioje terapijoje tampa ne vien laisvalaikio forma, o labiau priemone užmegzti ryšius.

„Tokiuose užsiėmimuose gimsta trišalis santykis: su terapeutu, piešiniu ir klientu. Ne piešimas, o specialisto ir paciento santykis yra terapinis – kai padedi žmogui suprasti, ką jis piešia ir kaip dėl to jaučiasi“, – tvirtino dailės terapeutė Aldona Dapkutė.

Meno terapija gali būti taikoma kiekvienam žmogui, kuris turi psichologinių problemų, yra pervargęs, kamuojamas psichosomatinių sutrikimų. Metodas tinka tiek vaikui, tiek suaugusiam žmogui ir jokių specialių gebėjimų nereikalauja.

Kūrybinis procesas padeda žmogui analizuoti savo vidų: suvokti priežastis, kodėl kamuoja negalavimai, priklausomybės ar susergama depresija.

Išlaisvina užslėptas emocijas

Meno terapeutė Jurgita Valiulienė pasakojo, kad jai teko dirbti su moterimi, kuri ilgą laiką kentė neaiškios kilmės skausmus, vartojo daugybę skirtingų vaistų.

„Užsiėmimų metu ėmė ryškėti priežastys, kurios buvo giliai užslėptos daugelį metų ir sukėlė lėtinį uždegimą. Po kurio laiko skausmas ėmė trauktis, kol visai išnyko. Pasirodo, priežastis buvo dar mokykloje dėl antsvorio patirtos patyčios“, – sakė J. Valiulienė.

Ši terapija yra saviraiškos forma, padedanti išlaisvinti susikaupusias neigiamas emocijas: pyktį, agresiją, baimes, vienišumo jausmą. Ji padeda atskleisti teigiamas užslėptas savybes – bendravimo įgūdžius ir asmeninius gebėjimus.

Šiuo metu populiariausia yra dailės terapija, nes tik piešiant ant popieriaus gimsta tokios mintys, kurios įprastai nešautų į galvą. Būtent per kūrybą atsiskleidžia žmogaus vidinis pasaulis. Tačiau sveikimas yra ilgas procesas – tik žingsnis po žingsnio ir padedant specialistui žmonėms gali pavykti atsikratyti psichologinių problemų.

Komentaras

Vilniaus psichiatrijos ligoninės Bendruomenės skyriaus vedėja, pirmosios Lietuvoje meno terapijos studijos psichiatrijos ligoninėje įkūrėja Danguolė Survilaitė:

– Manau, kad meno terapija ne gydo, o gali padėti pasveikti. Apie gydymą galima kalbėti tada, kai medicina yra moksliškai pagrįsta. Šitokių bandymų su meno terapija niekas nedarė ir, mano nuomone, būtų neprotinga daryti. Psichinių problemų turinčiam žmogui efketyviausias gydymas susideda iš trijų priemonių: vaistai, psichoterapija ir psichosocialinė reabilitacija.

Meno terapiją galima priskirti tiek psichoterapijai, tiek psichosocialinei reabilitacijai. Nepaisant to, kad profesionalūs terapeutai įgija psichiatrijos, psichologijos ir bendrų sveikatos žinių, jie nėra ekstrasensai, galintys akimirksniu išgydyti žmogų. Todėl tai tėra pagalbinė priemonė.

Šis gydymo metodas yra naudingas dėl galimybės bendrauti grupėje ir suprasti savo emocijas. Vaistai neišmokys kitaip jausti, bendrauti, suprasti ir užjausti. Jeigu ligonis daug metų serga, ilgai vartoja medikamentus ir jų netoleruoja, tokie užsiėmimai pacientus atpalaiduoja.

Pastebėjome, jog kai ilgai besigydantys ligoniai porą valandų skiria piešimui, sumažėja ir įtampa, ir vaistų poreikis. Tačiau tokios išvados yra tik mūsų stebėjimo rezultatas, o ne moksliškai pagrįstas faktas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežius kreipėsi į Lietuvos gyventojus: ši tauta turi tvirtą sielą nuolat pildoma (744)

Į Vilnių atvykęs popiežius Pranciškus šeštadienį paragino lietuvius būti atvirais bei...

11 metų Velse dirbantis gydytojas: mums įprasta pacientui prisistatyti ir paklausti, ar galima jį paliesti (25)

Intervencinis kardiologas Eduardas Šubkovas (48 m.) jau 11 metų dirba Šiaurės Velso Glan Clwyd...

Šalčininkų r. gyventojui jau pavyko pamatyti Popiežių: nustebino Šventojo Tėvo pasirinkimas nuolat pildoma (237)

Antroji Šventojo Tėvo stotelė – Katedros aikštė. Tačiau jau prie Aušros vartų renkasi...

Vatikanas skelbia sudaręs susitarimą, dėl kurio įtampa tvyrojo ištisus dešimtmečius

Vatikanas šeštadienį paskelbė su Kinija sudaręs „preliminarų susitarimą“ dėl vyskupų...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (18)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Išskirtinę dieną – retai kartu matomos Adamkų šeimos pasirodymas (20)

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nepraleido ir pastaruosius mėnesius viešumoje retai...

Dūžtantys langai ir ore skriejančios nuolaužos: tai matyti teko tik filmuose (2)

Kanados sostinės apylinkes penktadienį užklupo sumaištį sukėlęs tornadas; buvo sužeisti...

Iš Gariūnų stovėjimo aikštelės pavogtas 90 tūkst. eurų vertės „Porsche“ (24)

Policijos departamentas informavo, kad ketvirtadienį buvo pastebėta, jog iš Gariūnų automobilių...

Išsiaiškino, kaip padangas renkasi Lietuvos vairuotojai: rūpi net keliamas triukšmas (4)

Kas antras lietuvis mano, jog padangų skleidžiamas triukšmas yra labai arba iš dalies svarbus,...

Popiežiaus vizito Lietuvoje programa: sužinokite viską minučių tikslumu (13)

Vatikano vėliavomis pasipuošęs rudeninės dulksnos apimtas Vilnius šeštadienio rytą ruošiasi...