Kiekviena moteris džiaugiasi vasarą sulieknėjusi nors keliais centimetrais ir šūkčioja iš laimės netekusi poros kilogramų. Didesniems pasiekimams dažniausiai neužtenka valios, o neveiklumas pateisinamas laiko arba pinigų stoka.
Dieta, svoris
© Corbis/Scanpix
Faktas, kad galima numesti keturiasdešimt ar daugiau kilogramų, atrodo neįtikėtas. Ir vis dėlto kaunietės Inga Plentauskienė ir Aušra Putrimienė įrodė, kad pasistengus įmanoma viskas.

Svėrė šimtą kilogramų

“Draugai vis užsimindavo, kad papilnėjau, bet į savo išvaizdą nekreipiau dėmesio tol, kol to nepasakė vyras”, - prisipažįsta Inga, daugiau nei prieš pusę metų svėrusi šimtą kilogramų. Dabar 35 metų moteris turi kuo didžiuotis: jos svoris - 65 kilogramai. Liekna trijų vaikų motina iš prigimties buvo linkusi į pilnėjimą: “Ant vieno peties - angelas, ant kito - velnias, o už nugaros - nutukimo dievas”, - juokiasi Inga Plentauskienė ir priduria, kad dėl to jai buvo sunku surasti tinkamą būdą lieknėti. Moteris išbandė “body flex” užsiėmimus, tačiau jie netiko: “Tai pernelyg vangus sportas. Jei po treniruočių aš ne tik nesukaistu, bet net sušąlu - tai ne sportas.”

Pradėjusi domėtis dietomis, ieškojusi informacijos internete, kaunietė pradėjo lankytis sporto klube “Savas”. “Mano vyras - aktyvus sportininkas, todėl ir nutariau sportuoti”, - teigia I.Plentauskienė, kurios gyvenimas po šio žingsnio radikaliai pasikeitė. “Judėjime pradėjau jausti “kaifą”, - su užsidegimu kalba moteris.

Sportas tapo gyvenimo būdu

Sporto klube treneris Ingai sudarė griežtą programą: keturis kartus per savaitę intensyvių treniruočių sporto salėje, vieną kartą per savaitę - plaukiojimas baseine, taip pat nurodė sveikos mitybos valgiaraštį. “Pirmi trys mėnesiai buvo tragiški. Jei ne šeimos palaikymas, būčiau neištvėrusi”, - prisipažįsta moteris, kuriai užteko valios ir kantrybės pasiekti savo, ir jau pirmą mėnesį ji džiaugėsi atsikračiusi dešimties kilogramų. “Atsirado sportinis azartas, ir per keturis mėnesius numečiau 25 kilogramus”, - neįtikėtinus dalykus pasakoja Inga.

Ji taip pat atsisakė įprastos mitybos: “nekaltų užkandėlių”, savaitgalio picų ir mėgstamiausio gėrimo - alaus dėl riebių užkandžių. Pradėjo maitintis reguliariai tris kartus per dieną iki šeštos valandos vakaro. Ir žinoma, jokio riebaus, kepto maisto ir saldumynų: “Na, jei labai užsinoriu ko saldaus, tai suvalgau šokolado prie kavos”.

I.Plentauskienė prisipažįsta, kad labiausiai bijojo tokių pasekmių, kaip anoreksija, bulimija ir “jo-jo principo”, kai, staiga netekus svorio, jis grįžta ir dar labiau padidėja. Bet taip neatsitiko, nes sveika ir aktyvi gyvensena tapo moters gyvenimo būdu: “Turiu namie treniruoklį ir prie televizoriaus ne traškučius valgau, o sportuoju”.

Reikia mylėti save

Atkakli moteris pakeitė ne tik savo, bet ir šeimos mitybą bei laisvalaikį. “Savaitgaliais visi sėdame ant dviračių. Užtenka jėgų ir tolimesnėms kelionėms - buvom iki Rumšiškių nuvažiavę”, - pasakoja Inga.

Ji džiaugiasi išgirstanti daugiau komplimentų iš vyro: “Visgi vyrai myli akimis”, - teigia moteris, kuriai nebereikia ieškoti didelių dydžių drabužių ir kuri myli save.

“Gerai prisimenu, kada pradėjo keistis mano gyvenimas”, - prisiminimais apie pirmus bandymus mesti svorį dalijasi Aušra Putrimienė. Dviejų vaikų motina beveik prieš dvejus metus pasiryžo: “Kai užsispiriu, pasiekiu savo”. Pasak Aušros, kuri tuo metu svėrė šimtą penkis kilogramus, problemos prasidėdavo, kai reikėdavo kur nors išeiti: “Peržiūrėdavau rūbų spintą ir apsiverkdavau”. Dabar moteris, visąlaik svajojusi apie aptemptus drabužius, sveria 73 kilogramus ir sako senuosius rūbus su džiaugsmu išmetusi.

Svajoja patekti ant žurnalo viršelio

“Vyras kartą pasakė, kad arba daryčiau ką nors, arba neverkčiau”, - nusišypso trisdešimtmetė moteris. Nuo tada ji griebėsi dietų, bet pabodo skaičiuoti kalorijas ir rado paprastą sprendimą - atsisakė bandelių, bulvių ir cukraus: “Taip netekau dvidešimties kilogramų”, - nustebina Aušra, kuriai sunkiausia buvo atsisakyti saldumynų. Juos ji keičia šaukšteliu medaus. Tik po to ji užsuko į sporto klubą, kur treneris sudarė individualią programą, kuri ir padėjo numesti kelias dešimtis kilogramų antsvorio.

Pasak A.Putrimienės, pirmasis mėnuo jai buvo tikra tragedija: “Ypač sunku buvo gaminti pietus šeimai. Be to, naktimis sukiodavausi aplink šaldytuvą. Visgi iškenčiau”. Dabar moteris džiaugiasi tokiu savo svoriu ir nenori lygiuotis į manekenes: “Vyrui patinka mano apvalios formos”, - nusišypso ji. Tačiau prisipažįsta turinti svajonę - patekti ant žurnalo viršelio: “Ai, bet gal aš per daug užsisvajojau”, - susigriebia Aušra ir priduria, kad visos moterys, kurios nori gražiai atrodyti ir gerai jaustis, turi susiimti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (101)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (19)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (30)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (48)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis bus papildyta (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (277)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (163)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (290)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai (1)

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (214)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...