aA
Beržai
© K.Šatūno nuotr.
Jiems buvo svarbu, ne tik kokį medį šalia namų pasodinti, bet ir kokios medienos gaminti baldus, ant kurių jie sėdės, gulės, kokiomis grindimis šliaužios, bėgios jų maži vaikai.

Stipriausi – ąžuolai ir akacijos

Šiandien specialistai jau remiasi ne spėlionėmis ar tradicijomis, o moksliniais įrodymais, kokių medžių biolaukas yra naudingas žmogaus sveikatai. Jau išaiškinta, kad medžiai turi ne tik magnetinę, gravitacinę, elektros energiją, bet ir tokią, kuriai tirti reikia specialių prietaisų bei metodų. Tirdami medžių biolokacijos intensyvumą bei pobūdį, mokslininkai medžius suskirstė į tris tipus: teikiančius energiją, ją paimančius ir neutralius.

Kadaise tai buvo tik žyniams žinoma paslaptis, o šiandien medžio tipą pagal jo skleidžiamą energiją lengvai nustato operatorius, pasinaudojęs specialiu rėmeliu. Teikiantis energiją medis rėmelį atstums, o ją siurbiantis – pritrauks, neutralus - „paliks rėmelį ramybės būsenos“.

Stipriausią savo bioenergiją žmogui atiduoda ąžuolai, po kuriais kaimo žmonės vasaros darbų įkarštyje gal ir instinktyviai ieškodavo atgaivos. Tačiau mažiau žinoma, kad su galiūnu ąžuolu savo teigiamos energijos dosnumu lenktyniauja ir akacija. Po jos – beržas, pušis, klevas, uosis, liepa, kaštonas, obelis.

Pasisavinantieji žmogaus energiją medžiai – drebulės, topoliai, eglės, alksniai, ievos. Jų arti namų sodinti nederėtų. Tačiau tai nereiškia, kad jie žmogui dėl tokios savo savybės yra visuomet kenksmingi: jei žmogus yra apimtas pykčio, išgyvena stresą, jei jo galvoje sukasi negeros mintys, nueti ir pasėdėti po tokiais medžiais būtų naudinga, nes jie pagerins savijautą, išsiurbdami blogą energiją.

Baldai gydo

Ištirta, jog savo energiją, nors šiek tiek silpnesnę, skleidžia ir nupjauti medžiai: rąstai, lentos, net pjuvenos. Štai kodėl senovėje žmonės įvairių negalių gydymui naudodavo ne tik medžių lapus, žievę, šaknis, bet ir medieną, dėdami jos gabalus prie biologiškai aktyvių kūno dalių – delnų, padų, smilkinių, nugaros.

Baldai, pagaminti iš ąžuolo arba beržo lentų, ne tik spinduliuos gerą energiją bute, bet, žmogui tiesiogiai su jais kontaktuojant, gerins organizmo imuninę sistemą, gydys net lėtinį poliartritą, sureguliuos arterinį kraujospūdį.

Įrodyta, jog ąžuolo baldai net gerina smegenų veiklą. Verta ant tokių sėdėti mokantis ar dirbant, kai itin reikia susikaupti. Beržo medienos baldai netgi padės nugalėti gripą, slogą.

Namuose verta turėti ir kitų teikiančių energiją – pušies, liepos, uosio, obels – daiktų. Jie kelia bendrą organizmo tonusą, stiprina atsparumą ligoms.

Siurbiantys žmogaus energiją medžiai padeda malšinti uždegiminius procesus, tačiau gaminti iš drebulės, eglės, topolio ar alksnio baldus bei namų apyvokos daiktus nerekomenduojama, nes jie gali pabloginti nuotaiką bei sveikatą.

Mediena - nemaišoma

Mes gerai jaučiamės mediniame name. Būstą nuo seno žmonės stato iš ąžuolinių, pušinių rąstų bei lentų. Tačiau dera žinoti, jog tokiuose namuose turi būti ir tos pačios medienos baldai. Jokiu būdu negalima baldo gaminti iš įvairios medienos. Tai anuliuotų medžių skleidžiamą energiją, kartu ir gydomąsias galias.

Mūsų senoliai gamino baldus, kurie neleisdavo iškrypti stuburui. Tai - ir kietas suolas atverčiamu viršumi su skrynele patalynei sudėti – viengulis baldas. Ant jo būdavo dedamas čiužinys. Tie, kurie augdami ant tokio gulto kasnakt išsitiesdavo, nežinojo, ką reiškia iškrypęs stuburas!

Nykstant sodyboms, iš jų į miestus išėjusiems vaikams ir vaikaičiams nereikėtų senučiutėse pirkiose palikti „nemadingų senienų“.

Jei, jūsų nuomone, tokie baldai gadina vaizdą, juos galima sumaniai pridengti įdomiu užtiesalu ar sukurti bute specialų poilsio kampą. Tam išradingumo nestokoja mūsų moterys.

Baldai negali būti sukalti metalinėmis vinimis ar suklijuoti sintetiniais klijais. Kuo mažiau metalinių detalių, tuo stipresnė bus medienos skleidžiama energija. O jei baldai stovės dar ant tokio pat medžio parketo, mažiems, suaugusiems ir seniems žmonėms jie bus tiesiog teigiamos energijos neišsenkamas šaltinis.

Žinoma, jei žmogus sunkiai serga, vien baldai jo nepagydys, tačiau sveikam atitolins pavojų susirgti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kodėl Šimonytei nepadėjo nei feisbukas, nei garsenybės: ekspertai vardina tokio rezultato priežastis (402)

Ingrida Šimonytė savo prezidentinėje kampanijoje pasirinko autentiškumą prieš populiarumą,...

EP rinkimų rezultatai: kas važiuoja atstovauti Lietuvai, o kas lieka be darbo papildyta 06:30 (428)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. O netrukus...

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams papildyta 06:14  (2761)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Europoje baigėsi EP rinkimai: pergales švenčia ir euroskeptikai, Le Pen laimėjo prieš Macrono judėjimą atnaujinta 08:14 (57)

Praėjus sekmadienį vykusiems EP rinkimams, rezultatai rodo, kad daugumoje valstybių į Europos...

Rimvydas Valatka. Nausėda – pirmasis prezidentas be politinio užnugario (170)

Nausėda pasiėmė tai, kas buvo padėta. Lietuva turi pirmą prezidentą – politikos...

Bloomberg vedamasis: kokia Europai nauda iš migracijos? (23)

Pradėsime nuo geros naujienos: praėjusiais metais maždaug 150 000 migrantų bandė neteisėtai...

Paradoksas: baudžiame vaikus už tai, kad jie – žmonės (3)

Vaikai turi išmokti gerai elgtis, o suaugusieji turi tapti jiems pavyzdžiu. Būtent mes,...

Gabrielius Landsbergis: kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (190)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Jei norite būti žvalūs, sveiki bei gyvybingi, šių maisto medžiagų turite suvalgyti dvigubai daugiau nei iki šiol (1)

Kas yra s kaidulinės medžiagos ? Ar vartojame jų pakankamai? Kaip jomis praturtinti savo racioną?...