aA
Iš šviesiaplaukio princo ir Holivudo sekso simbolio per pusantrų metų Leonardo DiCaprio virto neaiškaus amžiaus storuliuku. Tačiau laiku suėmė save į rankas ir nugalėjo savo ligą – bulimiją.
© AFP/Scanpix
Leonardo DiCaprio gimė 1974 metų spalio vienuoliktąją Holivudo „gete“ – Los Felis rajone, kur gyveno nusigėrę aktoriai ir bankrutavę prodiuseriai. Tėvai išsiskyrė, kai mažyliui nebuvo nė metų. Jį augino mama ir močiutė, o tėtis reguliariai ateidavo į svečius.

Vaikystėje Leo svajojo tapti okeanologu, kol kartą išgirdo, kad jo netikras brolis Adamas uždirbo penkiasdešimt tūkstančių dolerių, nusifilmavęs reklamoje. Berniukas net paspringo pietumis – ir kitą dieną puolė ieškoti agento. Kelerius metus jis filmavosi reklaminiuose klipuose, vaikiškuose rytiniuose šou, viktorinose ir serialuose. 1992 metais aštuoniolikmetis DiCaprio, nugalėjęs keturis šimtus pretendentų, tapo paties Roberto De Niro porininku filme „Šio vaikino gyvenimas“ – ir karjera kine prasidėjo.

Karališkas guolis

Po poros metų vaikiną pastebėjo Sharon Stone ir užsimanė jo kaip partnerio filme „Greitas ir negyvas“. Prodiuseriai suabejojo šia mintimi, bet aktorė pareiškė, kad apmokės Leo honorarą iš nuosavos kišenės. Taip trisdešimt šešerių primadona ir dvidešimtmetis jos protežė atsidūrė vienoje filmavimo aikštelėje, o paskui ir vienoje lovoje, rašo žurnalas "Zdorovje".

Kartu jie buvo neilgai, tačiau per tą laiką Leo daug išmoko. „Jei tapai įžymus, laikyk tai privalumu prieš kitus žmonės“, - patarė Stone. – „Tik taip galima tapti stipresniu“. Leo klausėsi garsiosios draugės patarimų, nors širdies gilumoje nesijautė jai lygus. Tai skaudino, bet gera itališkos picos porcija visuomet pakeldavo jam nuotaiką.

Eksperto komentarai

Bulimija – apsivalgymas, panašus į alkoholiko „užgėrimą“, kai žmogus negali kontroliuoti suvartojamo maisto kiekio. Kenčiantys nuo bulimijos valgo ne todėl, kad yra alkani, o dėl į orgazmą panašaus pasitenkinimo nuo suvalgyto maisto. Paskui nelaimėliai išsivaduoja nuo to, ką suvalgė, sukeldami vėmimą. Dėl šios ligos kenčia dešimt procentų žemės gyventojų.

Bulimija dažnai serga manekenės, aktoriai, dainininkai. Šie negali susilaikyti nuo skanumynų, paskui išsigąsta, kad susigadins figūrą, ir pagalbai pasitelkia „du pirštus į gerklę“ arba laisvinamuosius. 70–75% bulimikų maistu „vaduojasi“ nuo streso.

Sekso simbolis iš pašaukimo

Nepaisant valgymo priepuolių, Leo ilgai nepilnėjo – jis gan anksti išmoko naudoti būdą „du pirštai į gerklę“ formos palaikymui. Nors pats gėdijosi liesokos paaugliškos figūros. Vis dėlto po filmo „Romeo + Džiuljeta“ 1997 metais jis pabudo įžymus ir pelnė pagrindinio Holivudo širdžių ėdiko titulą. Po to jis dažnai viešai pasirodydavo su topmodeliais, tai aiškindamas labai savotiškai: „Su jomis neatrodau liesas!“

Širdyje DiCaprio labiau vertino vyresnes ir daugiau patyrusias moteris. Po Sharon Stone sekė Demi Moore, Alicia Silverstone, Bridget Hall ir daug kitų. Jis pavydėjo joms pasitikėjimo savimi, nepriklausomybės nuo svetimos nuomonės ir stengėsi to išmokti.

Eksperto komentarai

Sergant bulimija svoris auga ne iš karto. Iš pradžių atsiranda kitų problemų: kyla rūgštis, genda dantys, stemplėje atsiveria opos. Pažeidžiama organizmo pusiausvyra: sausėja oda, krenta plaukai, atsiranda širdies aritmija. Laikui bėgant žmogus ima pilnėti – juk visiškai išsivaduoti nuo suvalgyto maisto nepavyksta. Gydomosios mitybos klinikos duomenimis, 25% pacientų priaugo svorio būtent dėl bulimijos.

Ar didelė tikimybė susirgti, labai priklauso nuo asmenybės. Į bulimiją labiausiai linkę priklausomi žmonės, tie, kuriems svarbi aplinkinių nuomonė.

Garsiojo „Titaniko“ filmavimas tapo tikru pragaru: režisierius vertė kartoti po dvidešimt-dvidešimt penkis net nesvarbių epizodų dublius, o pagrindines scenas perfilmuodavo po šimtą kartų. Užtat po to ponaitis Leo atsipalaidavo.

Jis daug gėrė ir tiesiogine to žodžio prasme apsivalgydavo. Leo visada nemėgo daržovių, užtat dievino močiutės bulvinius blynus ir net pats išmoko juos gaminti. Kitas pasitenkinimo šaltinis – bavariškos dešrelės. Nenuostabu, kad DiCaprio ėmė storėti – virš berniukiškų kojų išryškėjo pastebimas pilvukas. Po kiekvienos kulinarinės orgijos sekso simbolis kone puldavo į isteriją.

Eksperto komentarai

Bulimija – ne tik priklausomybė nuo maisto, bet ir liguista storėjimo baimė, kai žmogui atrodo, kad kiekvienas suvalgytas kąsnelis atsilieps talijai. Žmogus visą laiką laviruoja ties depresijos riba. Taip tirpsta valia: „Vis tiek esu riebus paršas, neturiu ko prarasti, geriau einu pavalgysiu“.

„Viena mano pacienčių grįždavo namo ir suvalgydavo viską, kas tik būdavo šaldytuve“, - pasakoja gydytojas. – „Paskui ji su siaubu bėgdavo į parduotuvę, pirkdavo produktus vyro vakarienei... ir vėl suvalgydavo. Vyras pareina namo, o žmona sėdi prie šaldytuvo ir verkia“. Paprastai savarankiškai žmogus išsivaduoti iš šios būsenos negali, reikia psichoterapeuto pagalbos.

Idealus svoris

„Leomanija“ tęsėsi trejus metus. 2000 m. DiCaprio šlovė prigeso – ir aktorius liko vienas su neįspūdingais vaidmenimis bei papilnėjusiu kūnu. Galimybe grįžti iš užmaršties tapo vaidmuo filme „Paplūdimys“, kuri turėjo atnešti Leonardui dvidešimt milijonų dolerių. Neblogas stimulas pasirūpinti figūra: paplūdimyje herojus turėjo demonstruoti idealias vyriškas formas.

Savaitę Leo gulėjo savo furgone ir nieko nevalgė. Kančias vainikavo sėkmė – dvidešimt ketverių jaunuolis numetė devynis kilogramus. Dar šešiolika dienų specialiai pasamdytas treneris darė viską, kad išryškėtų bent šiek tiek ekrane matomi raumenys. Galiausiai aktorius pasiekė geriausios formos – 63 kg.

Eksperto komentarai

Dauguma apkūnių žmonių pasirengę viskam, kad tik sulieknėtų. Bet būna ir išimčių. Kartą į gydytoją kreipėsi labai apkūni dama, sėkmingai dirbanti vyriausiąja virėja. Jaunystėje, būdama lieknutė, ji atliko praktiką Italijoje ir iš ten parsivežė dvidešimt nereikalingų kilogramų. Virėjai, iš kurių ji mokėsi, buvo neaprėpiamų formų. Pasąmonėje mergina tai priėmė kaip profesinės sėkmės bruožą ir tapo tokia pat. Kai išsiaiškino apkūnumo priežastį, dama susimąstė... ir nusprendė palikti viską kaip yra. Tik būdama tokio svorio ji jautėsi puikia virėja!

Itališkoji tragedija

2000 m. Leo nusifilmavo Martino Scorsese filme. Režisieriaus siaubui, sulig kiekviena filmavimo diena vis labiau ryškėjo aktoriaus dvigubas pagurklis ir pilvas. Valios Leo nepakako – jis kibo į makaronus ir raudonąjį vyną taip, kad ėmė gėdytis pasirodyti viešai. Filmo partnerė Cameron Diaz netgi davė jam pravardę „vaisinis pyragas“. „Jokio vyno, jokių spagečių, arba pamirši vaidmenis ir pajamas!“, - kartą nesusilaikė Scorsese. Leo išsigando: jis suprato, kad negali su savimi susitvarkyti. Ir galiausiai kreipėsi į psichoanalitiką.

Vien kalbų nepakako. Aktoriui prirašė raminamųjų, dietą, kasdien dvi valandas jis treniravosi. Galiausiai jis numetė penkiolika kilogramų ir pasiekė aštuoniasdešimt. „Itališkąjį periodą“ DiCaprio prisimena su šypsena: „Romoje buvau storiausias per visą savo gyvenimą. Vis ta itališka virtuvė kalta...“

Eksperto komentarai

Jei apsirijimas – reakcija į stresą, pakanka vien psichoterapijos. Pacientas mokomas spręsti problemas ne per šaldytuvą, o kitais būdais.

Jau susiformavusios bulimijos atveju reikia ne tik psichoterapijos, bet ir medikamentų. Vaistai padeda pasiekti normalią emocinę būklę ir jau paskui žmogus palaipsniui mokosi nugalėti apsirijimą. Yra preparatų, kurie vienu kartu didina atsparumą stresui ir veikia maisto centrą, leisdami pasisotinti mažesniu valgio kiekiu.

Labai svarbus mitybos režimas: pusryčiai, antrieji pusryčiai, pietūs, pavakariai, vakarienė. Kai organizmas įpranta maitintis tam tikromis valandomis, lengviau susilaikyti tarp jų ir mažesnė tikimybė pažeisti režimą.

Aukso vidurys

Rūpinimasis savimi pamažu tapo įpročiu. Dabar Leonardo pagaliau gali, nesigėdydamas savo figūros, važinėtis dviračiu. Jis su malonumu žaidžia savo mėgstamą krepšinį ir laikomas vienu geidžiamiausių Holivudo jaunikių. O jei kartais ir persivalgo savo mėgstamų blynelių, bent jau žino, kaip kompensuoti pasekmes. Panašu, jis vis dėlto išmoko pasitikėti savimi, kaip dar karjeros pradžioje jam patarė Sharon Stone.

Eksperto komentarai

Bulimija pagydoma, nors ir ne per vieną dieną. Gydomosios mitybos klinikoje visiškai pasveiksta daugiau nei pusė pacientų. Likusieji persivalgo, bet kur kas rečiau, nei iki gydymo – vieną du kartus per savaitę. Jei per kitas dienas jie valgo normaliai, svoris neauga ir kaltės jausmas graužia mažiau.

Norint susidoroti su ėdrumu, gydytojai rekomenduoja pasitenkinimo gauti ne iš maisto, o iš normalaus svorio. „Kartą svečiuose“, - pateikia dar vieną pavyzdį dietologas Olegas Gladiševas, - „atkreipiau dėmesį į šeimininkę: liekna moteris, puikiai gamina, tačiau valgo akivaizdžiai nedaug. Užtat kai prasidėjo šokiai, su kokiu pavydu į ją žvelgė persivalgę svečiai! Štai ji, motyvacija. Pagalvokite – ir jūs veikiausiai rasite tai, dėl ko negaila atsisakyti papildomos porcijos“.

P.S. Ar tai bulimija?

Jei persivalgėte per šventes ir kitą dieną apie tai pamiršote – jūs ne bulimikas. O štai jei supanikavote ir metėtės ieškoti būdo greitai sulieknėti – stabtelkite ir susimąstykite!

Psichoterapeutai rekomenduoja:

• Jei persivalgote kartą per savaitę, atkreipkite į tai dėmesį ir pasistenkite susilaikyti.

• Jei du kartus – turite pagrindo nerimauti.

• Jei tris kartus per savaitę – kreipkitės į gydytoją. Tačiau turėkite omenyje: su nervine bulimija padės kovoti ne dietologas, o psichiatras ar psichoterapeutas.

O kad nekiltų noro streso malšinti maistu, ieškokite kitų atsipalaidavimo būdų. Labai tam tinka ekstremalios sporto šakos – kalnų slidinėjimas, kartingai, nardymas, šuoliai su parašiutu, sklandymas, taip pat visavertis seksas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujausi politikų reitingai: nepasitikėjimas Karbauskiu didžiausias per kelis dešimtmečius (1)

Naujausios šalies gyventojų apklausos rodo ne tik rekordinį nusivylimą „valstiečių“ partija,...

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (528)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (91)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių (1)

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (33)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (96)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus (1)

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (5)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (84)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...