Pasaulis tampa vis labiau virtualus ir kompiuterizuotas, o mes didžiąją laiko dalį praleidžiame interneto platybėse, įpratę viską susirasti ir užsisakyti tiesiai į namus keliais mygtuko paspaudimais. Todėl vis daugiau moterų ar vyrų, jų manymu, o dar blogiau – draugų manymu, tinkamą kosmetiką randa internete.

„Deja, turiu nuliūdinti, kad šito kompiuterizuoti negalima, nes universalios kosmetikos, tinkančios kiekvienam, nėra. Negalima tuo pačiu kremu tepti skirtingų kūno zonų, nes skiriasi ir odos struktūra, ir poreikiai, ir būklė. Taip pat negalima tikėtis, kad tai, kas tinka draugės veidui, tinka ir jums. Pagaliau mes vis dar gyvename gana ekstremaliomis aplinkybėmis, kai oda vysta anksčiau laiko, reaguoja į nenumaldomo tempo, streso, miestietiško gyvenimo būdo sąlygas, ir pradėti ja rūpintis būtina kuo anksčiau. Juk oda sensta tam tikrais etapais – po trisdešimties moterys jau pastebi, kad kažkas gerokai pasikeitę, nebeliko stangrumo, o po keturiasdešimties dažniausiai oda staiga tarytum „nukrenta“, ir nemažai moterų staiga ima „kažką“ daryti.

O nereta susigriebia dar vėliau, tada man norisi paklausti: o kur jūs buvote anksčiau? Tiesa skaudi – būnant penkiasdešimties prireikia kur kas daugiau laiko, pinigų ir sudėtingesnių procedūrų atkurti savo laiku neprižiūrėtą odą. Veiksmų imtis reikia gerokai anksčiau nei pradeda nebetenkinti tai, ką matote veidrodyje“, – atsiųstame pranešime spaudai įspėja „Nordclinic“ kosmetologė Ieva Mickevičiūtė.

Veidui taupyti negalima

Specialistė primena: mityba turi būti visavertė, būtina gerti pakankamą kiekį vandens, nes net ir nedidelis skysčių trūkumas ar vitaminų bei mineralų disbalansas organizme gali neigiamai veikti nuotaiką, darbingumą, gebėjimą susikaupti ir išvaizdą. Beje, vandenį reikėtų gurkšnoti po truputį ir dažnai, nes taip saugomi inkstai – jie neperkraunami, o vanduo organizme užsilaiko ilgiau. Veidą ir kūną rekomenduojama plauti vėsiu vandeniu ir... neeksperimentuoti renkantis priemones bei netaupyti jau turimų.

Ieva Mickevičiūtė

„Moterys taupo valiklį, toniką, serumą, kremą, kaukę ir juos naudoja tik veidui prižiūrėti, o juk visas priemones būtina tepti ne tik veido, bet ir kaklo bei dekoltė zonoje – tai profesionalioje kosmetologijoje taip pat laikoma veidu, ir jūsų odos priežiūros specialistas šių vietų jokiu būdu negali palikti be dėmesio. Dažnai pirmasis tikrojo moters amžiaus išdavikas yra būtent kaklas. Šiomis zonomis rūpintis turi ir pačios moterys, kiekvieną dieną ryte ir vakare prausdamos ne tik veido, bet ir kaklo bei dekoltė odą, valydamos ją, būtinus poreikius papildydamos serumais, o galiausiai tepdamos kremu, kurį paskyrė patikimas specialistas konkrečiam asmeniui. Nes tik kvalifikuoti ekspertai gali duoti patarimų klientams ir žinoti, ko jų odai reikia“, – pabrėžia kosmetologė.

Ji sako, kad labai svarbu sekti naudojamos kosmetikos galiojimo terminą, laikyti priemones tinkamomis sąlygomis, nes geriausiu atveju nepasieksite norimo efekto, o blogiausiu gausit alergiją ar išbers spuogais. Taip pat svarbu naudojant kosmetikos priemones laikytis higienos – jei indeliai be dozatorių, priemonės pasiimti švariomis rankomis ar specialia mentele bei jokiais būdais nesidalinti kosmetika su kitais asmenimis. Jei oda riebi ir spuoguota, svarbu dažnai keisti patalynę, o pagalvės užvalkalas privalo būti keičiamas kas dvi – tris dienas, ir patalyne taip pat jokiu būdu su niekuo dalytis negalima – tai ir nehigieniška, ir nesaugu.

Pigiau ne visada geriau

„Ar norite veido valymo pigiau?“ – klausia mūsų reklama. Mechaninio, kombinuoto, rūgštinio, aparatinio – tik spėk rinktis. O kaip iš tiesų žinoti, kas tinka žmogui, jo odos tipui bei būklei tuo metu? Gal oda išsausėjusi ir dehidratuota? O gal riebi, pažeista aknės, mišri? Tą gali nustatyti tik specialistas, išsiklausinėjęs, kokias priemones klientas naudoja, kaip oda reaguoja į vieną ar kitą dirgiklį, kokias procedūras jis bandė, kokių alergijų turi, taip pat įvertinęs odos tipą ir būklę. Tik tada galima nuspręsti, koks veido odos valymas tinka, o ne vieną pigiau ir masiškai parduodamą procedūrą taikyti visiems.

„Dažnai nutinka, kad kone kas mėnesį moteris pas skirtingus specialistus užsisako vis kitą veido valymą, o dar ir pritaikytą kitokiai veido odos būklei, kol galiausiai nuleidžia rankas ir sako nesuprantanti, kodėl jos odai niekas netinka, ir kodėl odos būklė nesikeičia, juk ji šitiek investuoja. Atsakymas paprastas – pigiai ir kiekvieną kartą vis kitur atliekamas veido valymas niekada nebus kokybiškas, nes nebus pritaikytas specialiai pacientės odai, ir abejoju, ar bus atliktas kokybiškomis priemonėmis, juk specialistui turi būti pelninga atlikti tokią procedūrą. Patarčiau nesiblaškyti ir susirasti vieną specialistą, reguliariai pas jį lankytis bei odą prižiūrėti, kaip jis rekomenduoja, – sako I. Mickevičiūtė. – Taip pat pastebiu, kad didžioji dalis moterų nuolat seka rinkos naujoves ir išbando naujai atsiradusias veido odos priežiūros priemones. Dažna klaida, kad jos derina skirtingų firmų, o kartais ir vienas kitam netinkančius produktus, arba renkasi produktus pagal draugės, tetos ar nepažįstamųjų komentarus internete. O tada skundžiasi, kad nepavyksta rasti aukso vidurio. Veido odos priežiūros priemonės turi būti sąmoningas, atsakingas ir specialistų parinktas dalykas. Visada rekomenduoju rinktis tik profesionalias veido priežiūros priemones, kurias parduoda tik grožio specialistai. Tai reiškia, kad įsigyjant tokias priemones specialistas ir patars, kas jums tiktų.“

Agresyvi kosmetika pasiekiama per lengvai

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo vadinamoji agresyvi, rūgšties turinti kosmetika. Anksčiau tokių priemonių buvo galima įsigyti tik profesionalo kabinete ir naudoti jam prižiūrint, o šiandien lengvai galima įsigyti internetu ar vaistinėje.

„Neteisingai naudojant tokią kosmetiką yra labai nemenka tikimybė, kad atsiras odos suerzinimų ar net nudegimų, kuriuos gydyti jau teks dermatologo kabinete. Taip pat naudojant tokią kosmetiką privaloma naudoti ir priemones su SPF, nes labai greit atsiras rudų pigmentinių dėmių,“ – teigia kosmetologė ir pabrėžia, kad moteris, mylinti savo veidą ir save, atras laiko bent kartą per mėnesį apsilankyti pas specialistą bei papildomas 10 minučių ryte ir vakare veido, kaklo ir dekoltė odą tinkamai prižiūrėti.

Kosmetologija nėra paremta stebuklais, senėjimo sustabdyti neįmanoma, tačiau teisingai šiuo mokslu naudojantis realu pasiekti ypatingų rezultatų nesigriebiant plastinės chirurgijos anksčiau laiko.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)