aA
Kompleksinis stuburo ligų ir traumų gydymas tempimu, masažu, manualine terapija daugeliu atvejų ligoniams padeda išvengti sudėtingų operacijų. JAV, Vokietijos, Japonijos klinikose, kur buvo taikytas šis metodas, apie 90 procentų pacientų sėkmingai išgijo.
Panašūs rezultatai ir po ligonių gydymo akcinės bendrovės “Ortopedijos technika” poliklinikos Stuburo korekcijos kabinete. Tačiau šiuo metodu negali pasinaudoti visi pacientai, kuriems to reikia, nes ligonių kasos už tai nemoka.

Kamuoja darbingo amžiaus žmones

Mažai rasime žmonių, kurie bent kartą gyvenime nesiskundė nugaros juosmeninės dalies bei sprando srities skausmais.

Beveik 50 procentų šių žmonių vargina ilgiau nei 6 mėnesius trunkantys chroniški skausmai. Kas trečias į gydymo įstaigas besikreipiantis ligonis skundžiasi stuburo skausmais. Jie dažniausiai kamuoja darbingus 30-50 metų amžiaus žmones.

“Skausmas strėnose, kaklo srityje atsiranda dėl įvairių priežasčių. Vien stuburo somatinių ligų priskaičiuojama per 50, - teigė “Ortopedijos technikos” poliklinikos Stuburo korekcijos kabineto vadovas traumatologas ortopedas Zigmas Katauskas. - Mūsų kabineto medikų komanda - gydytojas traumatologas ortopedas Gerardas Aleksaitis, masažuotoja Edita Ivanickienė ir aš - taikome kompleksinį gydymą, paremtą sausu vertikaliniu skeletiniu tempimu, masažu bei manualine terapija tempimo metu. Šis metodas padeda ligoniams, kurie serga osteochondroze, kai būna pasislinkę stuburo slanksteliai, išvaržos, stuburo traumos ir kt. Taip pat vaikams, kurie kenčia nuo slaptos, nulemtos gimdymo traumos stuburo patologijos, dėl paauglių laikysenos sutrikimų, sergant skolioze, jaunatvine osteochondropatija ir kitomis ligomis”.

Pašalinio neigiamo poveikio, taikant šį metodą, nepastebėta. “Stuburo ligų gydymas, kurio pagrindas yra tempimas, pripažintas tarptautiniu mastu ir laikomas vienu efektyviausiu ir pigiausiu metodu, nes atlikti tyrimai parodė neabejotiną metodikos įtaką organizmo reguliavimosi procesams, - sakė Z.Katauskas. - Nors šis gydymo būdas taikomas visame pasaulyje, Lietuvoje ligonių kasos apmoka ortopedo konsultaciją, reabilitacinį ambulatorinį gydymą (kuriam yra numatytos kvotos). Tempimo procedūros, nors įkainiai ir patvirtinti, kol kas dar nekompensuojamos”.

Ligoniai atvažiuoja iš įvairių šalių

Gydytojas Z.Katauskas su kolegomis stuburo susirgimus gydo sausu vertikaliu tempimu ir kitomis procedūromis nuo 1990 metų. Per tą laiką iš pradžių Kauno medicinos centre, o vėliau Stuburo korekcijos kabinete daugiau kaip penkiems tūkstančiams pacientų atlikta per 50 tūkstančių procedūrų.

Stuburo korekcijos kabineto medikai minėtą metodą modifikavo ir papildomai taiko vitofono, bioptrono terapiją, elektrostimuliaciją, vandens procedūras, gydomąją mankštą ir kt.

“Mūsų pacientas gauna kompleksinį gydymą - tai būna visos nugaros specialus atpalaiduojamasis masažas, sausas vertikalus tempimas, kurio metu atliekama manualinė terapija. Jei reikia, tempimo metu naudojame vibracinį masažą, infraraudonųjų spindulių ir vitafono arba bioptrono terapiją. Visų procedūrų kaina - 60 litų. Vidutiniškai pacientams reikia 6-7 procedūrų. Baigę pagrindinį gydymo kursą kartu su pacientais sudarome tolesnio stebėjimo ir reabilitacijos planą dviem metams”, - tvirtino Z.Katauskas.

Į Stuburo korekcijos kabinetą gydytis ligoniai atvažiuoja iš visos Lietuvos ir užsienio šalių - Austrijos, Airijos, Latvijos, Rusijos, Izraelio. Tačiau Z.Katauskas apgailestauja, kad ne visi gydytojai informuoja savo pacientus apie galimybę stuburo ligas gydyti minėtomis procedūromis. Atvykęs su gydytojo siuntimu pacientas konsultuojamas nemokamai, tačiau dažniausiai jiems rekomenduojama operuotis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Klimatologas nurodė, ar galime tikėtis stingdančio šalčio žiemą: įsivyravo nepalanki tendencija

Šių metų žiema ir vasara buvo pasižymėjo kraštutinumais. Vienas šaltojo sezono mėnuo buvo...

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Po pirmo Talibano valdymo mėnesio – slegiantys vaizdai Afganistane: tai gali reikšti katastrofą (96)

Nuo to laiko, kai Talibanas įžengė į Kabulą ir žlugo ankstesnė vadovybė, prabėgo mėnuo....

Po „Zapad“ laukia nemalonūs pasirinkimai: teks kalbėtis su Putinu ir Lukašenka arba laukti eskalacijos (308)

Viskas pagal planą: nesyk repetuotas pratybų „ Zapad 2021 “ spektaklis Rusijos ir Baltarusijos...

Rimvydas Valatka. Valdže, atiduok tautai Akropolį (372)

Po juodosios rugsėjo 15-osios, kai įsigaliojo galimybių pasai, paaiškėjo daug dalykų. Bet...

Kur dingo ambicija tapti „fintech“ centru: įmonėse – nerimas (29)

Tarptautiniai skandalai, kurių centre atsidūrė ir Lietuva, pasikeitusi Vyriausybė , nauji...

Natalija Bunkė vestuvėms Maljorkoje pasirinko du įstabius įvaizdžius: juose užkoduotus žodžius pamatys tik akyliausi (99)

Maljorkoje antrąsias vestuves iškėlė dainininkė Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus . Per...

Rusijos salės futbolo žvaigždės nori pasilikti Lietuvoje: jaučiamės kaip namuose, tik geriau (23)

Istorinė futbolo šventė Lietuvoje – 2021 metų FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas įgavo...

Viktorija Prėskienytė-Diawara ėmėsi autobiografinės knygos: tarsi dvylika nugyventų gyvenimų knygos ištrauka (2)

Parašyti autobiografinį romaną Viktorija Prėskienytė-Diawara svajojo dar 2015 metais, po...