Sportuoti vienam – nėra motyvacijos, asmeninio trenerio paslaugos – atrodo labai brangios, grupinės treniruotės – stereotipiškai vis dar priskiriamos moterų auditorijai ir asocijuojasi vien su aerobika. Tačiau būtent sportas grupėje sulaukia vis didesnio gerbėjų būrio. Kodėl?
© Good Life Photography nuotr.

Jei siekti tikslų grupėje jums atrodo nerimta ir neefektyvu, paklausykite „Goodlife” sporto klubo asmeninio trenerio Žygimanto Malinausko patarimų. O jis sako – geriau sportuokite grupinėse treniruotėse, nei bandykite lieknėti savarankiškai.

- Kaip geriau siekti savo tikslų – grupėje ar individualiai su asmeniniu treneriu?

- Siekti tikslo galima įvairiai. Svarbu tik žinoti, kaip tai teisingai daryti ir nuo ko pradėti. Pasitarus su treneriu reiktų įsivertinti savo galimybes ir išsikelti tikslus. O treneris reikalui esant pasiūlys įvadinę programą, pažinčiai su baziniais pratimais, bei nukreips tinkama linkme siekti to savojo tikslo. Jis taip pat parekomenduos ir grupines treniruotes ar užduotis salėje. Visa kita priklauso tik nuo žmogaus galimybių ir temperamento. Sportuoti salėje vieniems nuobodu, tad tokiems tikslų geriau siekti grupėje.

Charakteris bei temperamentas neretai nulemia, kokias treniruotes pamėgsta žmogus, o tai, ką mėgsti, greičiau ir lengviau padeda siekti tikslo. Taip pat labai svarbus ir pats treneris, jo charizma. Žmonės dažnai renkasi patikusio trenerio treniruotes ir keliauja iš vienos į kitą kartu. Tad vienos taisyklės, kokiu būdu geriau siekti tikslo – nėra. Tiesiog žmogus pats pajaučia, kas jam geriausiai tinka.

Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kaip vyksta darbas. Štai ateini į grupinę treniruotę ir valandą skiri darbui be menkiausios prastovos.

Individualioje treniruotėje maksimumą iš žmogaus jau spaudžia treneris. O kai sportuoji vienas salėje – tenka kliautis tik savo užsispyrimu ir valia. Tačiau dažniau tenka matyti, kaip taip sportuojantys tiesiog pilnai neišpildo programos, daugiau prastovi, nesugeba palaikyti tinkamo intensyvumo. Tad mano nuomonė tokia – jei nedirbi individualiai su treneriu, geriau eiti į grupinius užsiėmimus.

- Kuo skiriasi lieknėjimo treniruotės nuo kitų?

- Kiekviena treniruotė gali būti liekninanti... Tačiau liekninčių treniruočių ženklu pažymėtosios sudarytos taip, kad jų metu būtų sudeginama daugiau kalorijų per trumpesnį laiko tarpą, jos dinamiškos ir nenuobodžios, harmoningai lavinančios visą kūną, efektyviai apkrauna giliuosius bei stabilizuojančius raumenis.

Šių treniruočių intensyvumas vidutinis, mažesnis nei funkcinėse treniruotėse, tačiau ir ne pats mažiausias. Dažniausiai jos labai dinamiškos, sudarytos iš ritmingai keičiamų pratimų, o pastarieji – tai bazinių judesių miksas. Ir, be abejo, treniruotę lydi nuotaikinga muzika. Čia nuolat būsite judesyje, nors intensyvumas ir nebus labai aukštas, pulsas liekninančiose treniruotėse užkeliamas pamažu ir aukščiausiame taške laikomas visos treniruotės metu. Sutvirtėję jau galėsite drąsiai rinktis ir funkcines treniruotes.

- Nuo kokios treniruotės geriausia pradėti siekti savo tikslų ir kokia tvarka judėti sudėtingesnių treniruočių link?

- Pradžiai rinkitės „Body sculpt” treniruotes – čia nėra didelio tempo, treneriai akylai stebės jūsų techniką, pataisys, prižiūrės, pakoreguos – čia išmoksite techniškai teisingai atlikti visus bazinius judesius. Laipteliu aukščiau būtų – anticeliulitinė treniruotė, „Interval traning” (pastaroji jau gana intensyvi) bei lieknėjimo treniruotė. Lieknėjimo treniruotė – tai sportas plius choreografija.

Šios funkcinės treniruotės metu atliekami pratimai paruoš kūną aktyviai veiklai kasdieniniame gyvenime, nes pagerės jūsų judesiai bei koordinacija.Taip pat sustiprinsite raumenis, raiščius bei sausgysles. Treniruotė labai dinamiška ir įdomi, tinka riebalų deginimui ir svorio reguliavimui.

O daugiausia jėgų bei prakaito pareikalaus „Body pump” – tai aukščiausio intensyvumo treniruotė liekninamųjų segmente. „Body pump” treniruotėje intensyvumas aukščiausias iš visų liekninamųjų.

Treniruotė skirta visam kūnui, dirba pagrindinės raumenų grupės. Treniruotės metu teks atlikti visą kompleksą bazinių pratimų – pritūpimą, įtupstą, spaudimą, trauką, spaudimą į viršų, kėlimą, lenkimą. Visa judesių bazė, kaip ir salėje, tik skirtumas tas, kad „Body pump” treniruotės metu teks vieną judesį kartoti ištisai keletą minučių. Keičiasi tempas, pratimai, papildomi svoriai (be jų šioje treniruotėje nė iš vietos, net ir apšilimas atliekamas su papildomu svoriu).

Tai treniruotė, pareikalausianti jėgų bei ištvermės bei padėsianti lavinti šias savybes. Taip pat ryškėja raumenys, o nuo gaunamos nemenkos kardio dozės sudega apie 500-600 kalorijų, tad tirpsta ir riebalinis sluoksnis. Kadangi ši treniruotė gana intensyvi – ją reikėtų rinktis vieną kartą per savaitę, bet jos metu būtina padirbėti iš širdies.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (67)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (168)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (74)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...

Atmetęs dar vieną pasiūlymą iš už Atlanto Jasikevičius nesiblaškys – lieka „Žalgiryje“ (288)

Po istorinio sezono su Kauno „Žalgiriu“ 42 metų Šarūnas Jasikevičius vos kelias dienas...

Joninių laužai Kernavėje skelbia: dienos ima trumpėti (12)

Kur švęsti Jonines? Į šį klausimą vienintelį atsakymą žinantys kasmet traukia į Senąją...

Išvardijo, kokios ligos tyko vakarėlių užkandžiuose (4)

Koks vakarėlis, jei ant stalo nėra padėto didžiulio dubens traškučių ir užtepėlių jiems?...

Dramatiška vokiečių pergalė išsaugo pasaulio čempionų kailį incidentas po rungtynių (418)

Šeštadienio vakarą futbolo sirgalių dėmesį kaustė žūtbūtinė titulą ginančių vokiečių...

Septyni Europos nykštukai, kuriuos aplankysite per septynias dienas (8)

Nejaugi nenorėtumėte pasigirti kokią nors valstybę išmaišę skersai ir išilgai? Misija...

Aristokratė, kurią pamilo pats Voltaire’as: aistringa matematikė paviliojo ne tik grožiu, bet ir protu (16)

Emilie du Chatelet buvo talentinga matematikė ir Voltaire’o meilužė. Kartu jie vadovavo Isaaco...