aA
Koaliciją „Galiu gyventi“ šią savaitę Atviros Lietuvos fondo patalpose įsteigė 12 nevyriausybinių organizacijų,- sakoma pranešime spaudai. Naujos organizacijos misija – skatinti visuomenę ir valstybės institucijas formuoti bei įgyvendinti politiką, kuri užtikrintų pažeidžiamųjų grupių – narkotikų vartotojų, ŽIV infekuotųjų, sergančiųjų AIDS – integraciją į visuomenę mažinant jų socialinę atskirtį.
AIDS
Pasak koalicijos pirmininkės p. Virginijos Ambrazevičienės, VšĮ Atviros Lietuvos fondo Sveikatos programų direktorės, koaliciją įsteigti paskatino objektyvios priežastys. „Socialinė šių žmonių izoliacija ir diskriminacija skatina nusikaltimus, kasdien papildydama policijos suvestines ir priešiškai nuteikdama visuomenę. Ignoruodama pažeidžiamųjų grupių problemas ir jų nespręsdama, visuomenė saugi nebus“, – pabrėžia koalicijos pirmininkė Virginija Ambrazevičienė.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ 2003 m. atliktos apklausos rezultatai parodė, jog Lietuvos gyventojai dar smarkiai diskriminuoja narkotikų vartotojus, ŽIV infekuotuosius ar sekso paslaugų teikėjus. Tyrimo duomenimis, 81,7 proc. gyventojų nenorėtų kaimynystėje gyventi su narkotikus vartojančiu, 49,3 proc. – su užsikrėtusiu ŽIV ar sergančiu AIDS asmeniu, 46,7 proc. – su sekso paslaugų teikėju.

Kalbėdama apie pažeidžiamąsias visuomenės grupes, koalicijos vadovė nerimauja, kad šiuo metu priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholio nėra visuomenės pripažįstama kaip sunki liga, kuriai būtina skirti tinkamą dėmesį. Iki šiol valstybės nekompensuojamas nė vienas specifinis medikamentas narkomanijai gydyti, nepakankamai prieinama ŽIV antivirusinė terapija.

„Būtina išplėsti antivirusinės terapijos prieinamumą ŽIV infekuotiems asmenims bei pasiekti, kad bent iš dalies būtų kompensuojami narkomanijos gydymui reikalingi medikamentai“, – teigia koalicijos vadovė p. Virginija Ambrazevičienė. Anot jos, žmonėms, sergantiems priklausomybės ligomis ir neturintiems sveikatos draudimo, dažnai net elementarios sveikatos priežiūros paslaugos yra neprieinamos.

„Vienas iš pagrindinių koalicijos tikslų – pasiekti, kad sergantys priklausomybėmis bei ŽIV infekuoti asmenys gautų kuo platesnį spektrą valstybės kompensuojamų gydymo ir reabilitacijos paslaugų“, – pabrėžė V. Ambrazevičienė.

Koaliciją sudaro 12 nevyriausybinių organizacijų, kurių kiekviena dirba konkrečioje su narkomanija bei ŽIV/AIDS susijusia problema. Tarp koalicijos steigėjų yra tokios organizacijos kaip: Pilietinių iniciatyvų centras, Klaipėdos m. narkotikų vartojimo ir AIDS profilaktikos grupė, VO Lietuvos pozityviųjų grupė, VO Narkomanų tarpusavio pagalbos iniciatyvos, VšĮ Atviros Lietuvos fondas, VšĮ Centrinės ir Rytų Europos žalos mažinimo tinklas, Lietuvos narkomanų pagalbos fondas, VšĮ Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir kt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aloyzas Sakalas įvardijo pagrindinį „valstiečių“ trūkumą: dėl to jie pralaimės rinkimus

Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas nepripažįsta...

„Gladiatorių mokyklos“ įkūrėjai piešia apgulties scenarijų: bus prieita iki kruvinų susidūrimų (10)

Piečiau Romos esančiu Trisulti vienuolynu ūmai susidomėjo medijos. Tačiau ne dėl jame...

Pastebėjo tik akyliausi: Gintarės Gurevičiūtės suknelė „Žmonių“ apdovanojimų scenoje vos neiškrėtė pikto pokšto (67)

Net ir šou pasaulio vilkams stovėti scenoje, kuomet tave stebi šimtai tūkstančių žmonių, nėra...

Užkalnis: kvepėkite, kaip 90-ųjų Gariūnų verslininkas (69)

„Bogart by Jacques Bogart“. Žinoma, nieko blogo nėra turėti savo gyvenimo apraše Gariūnų...

Dukart išsiskyrusi Mia išdavė ilgai slėptą paslaptį: kiekviena diena buvo tragedija (387)

Skaudžiai meilės reikaluose nudegusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia prisipažino, kad po...

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (453)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Bradas Pittas ir vėl užimtas? Aktorius susitikinėja su ne ką mažiau ryškia žvaigžde (1)

Užsienio žiniasklaida su nekantrumu praneša, kad vienas žymiausių Holivudo aktorių – Bradas...

Kaip visiems laikams atsikratyti pajuodusių paakių (7)

Išties nemalonu be perstojo girdėti tą patį, kad ir su nuoširdžiu nerimu užduodamą, bet jau...

Kaip pradėti savo verslą: pinigų gauti lengva, sunkiausia visai kas kita (59)

Panevėžietės atidaryta mažoji bendrija „ Laikas desertui“ veikia tik ketvirtą mėnesį,...

Staiga ėmė svaigti galva – būsena tęstis gali ir labai ilgai: gydytoja nurodo, kada ieškoti pagalbos labai dažnas negalavimas (22)

Staigiai pakilote nuo sofos ir apsvaigo galva ? Su tokiu jausmu tikriausiai yra susidūręs beveik...