aA
Į „Ortopedijos technikos“ kineziterapeutą Vainių Petrauską pacientai neretai kreipiasi dėl nedidelių traumų, kurias jie patyrė tvarkydamiesi namuose. Kad, iš pirmo žvilgsnio, nerimti negalavimai netaptų skausmu, specialistas laidoje „Sportuok su Vlada.lt“ duoda keletą paprastų patarimų.
Moteris siurbia
© Shutterstock

„Vyrai, kaip jūs nuo žemės keliate įrankių dėžę? Moterys, kaip jūs plaunate grindis, kaip valote langus?“ – žiūrovų klausia kineziterapeutas V. Petrauskas ir ragina atkreipti dėmesį į kasdien atliekamus darbus namuose, kad įprasta namų ruoša netaptų traumų ir skausmų priežastimi, rašoma pranešime spaudai.

Sunkių daiktų kėlimas

„Dažniausiai vyrai įrankių dėžes ar kitus sunkius daiktus nuo žemės kelia prieš tai nesusimąstę – tiesiog pasilenkia ir pakelia, – pastebi kineziterapeutas. – O reikėtų iš pradžių reikėtų ant vieno kelio priklaupti, tuomet įsikibti į dėžės rankeną ir tik tada atsistojus pakelti daiktą.“
Tik taip neapkrausite savo nugaros ir apsaugosite ją nuo pertempimo ir traumų.

Grindų šlavimas ir plovimas

Dažnai žmonės, plaudami ar šluodami grindis, naudoja per trumpus šluotkočius“, – pažymi V. Petrauskas. Tinkamo šluotkočio ilgį nustatysite jį pasiėmus ir atrėmus į žemę – uždėkite plaštaką ant šluotkočio viršaus, jūsų ranka turėtų būti per alkūnę sulenkta 90 laipsnių kampu. „Paėmus šluotą, reikia ne pasilenkti, o pritūpti ir judesius atlikti iš dubens – pritūpimo metu pastumti šluotą ir grįžti. Tai reikėtų daryti nepasilenkus, išlaikant nugarą tiesią, rankos lengvai sulenktos“, – pataria kineziterapeutas.

Daržo ravėjimas

„Kad nepadarytumėte žalos savo nugarai, daržą ravėkite keturiomis. Žoles raukite pakaitomis tai viena ranka, tai kita, taip krūvį paskirstysite tolygiai, ir nenukentės kuri nors viena kūno dalis“, – pasakojo V. Petrauskas.

Langų valymas

„Kai valote langus, galite pakenkti ne tik savo nugarai, bet ir pečiams, kaklui“, – įspėja „Ortopedijos technikos“ kineziterapeutas. Valydami langus, kiek įmanoma dažniau keiskite dirbančią ranką, venkite monotoniškai pasikartojančių judesių pirmyn – atgal, aukštyn, žemyn. Valykite langus sukamaisiais judesiais. Venkite skersvėjo, kuris per nervines šakneles gali išprovokuoti įvairius skausmus ir negalavimus.

„Atkreipkite dėmesį, jog perpūtus kaklą ar juosmenį, gali pradėti skaudėti ir kitas kūno dalis. Kaklo perpūtimas gali sukelti ne tik kaklo skausmus, bet ir rankų tirpimą, galvos svaigulį. Jei perpūs juosmenį, gali pradėti varginti kojų, nugaros skausmai“, – informuoja V. Petrauskas.

Diafragminis kvėpavimas

Namų ruoša – taip pat tam tikra treniruotė, todėl kineziterapeutas pataria atlikus darbus atsigulti ant žemės ir pakvėpuoti diafragma. Kvėpavimas diafragma pagerina vidaus organų, širdies darbą, padeda atsipalaiduoti.

Specialistas taip pat pažymėjo, kad kvėpuoti diafragma reikėtų visuomet – tai tikrasis ir fiziologiškai natūralus kvėpavimas. Dėl netinkamos laikysenos ar sėdimo darbo daugelis mūsų, ypač moterys, dažniau ima kvėpuoti krūtine.

„Netinkamai kvėpuojant, prastai dirba pilvo, nugaros raumenys ir dubens dugnas. Netaisyklingas kvėpavimas – ne diafragma, gali išprovokuoti nugaros skausmus“, – pasakojo kineziterapeutas V.Petrauskas.

Kvėpuojant diafragma, geriau ventiliuojami plaučiai, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi. Kvėpuojant krūtine, dirba tik vienas plaučių trečdalis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (123)

Rytoj Semas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (43)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (311)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (598)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1456)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (32)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (8)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (108)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (7)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites

Kalifornijoje , Paradaiso mieste siaučiantys miškų gaisrai jau spėjo pasiglemžti 85 gyvybes....