Kiaušiniai jau seniai kelia ginčus tarp sveikatos specialistų – teigta, kad kiaušiniai yra pragaras širdžiai, tačiau vėliau šis teiginys buvo paneigtas. Dabar dietistai kiaušinius vadina supermaistu.

O kasdienis šio supermaisto vartojimas gali būti naudingesnis, nei manyta anksčiau.

Laikraštis „The New York Post“ rašo, kad didelio masto tyrimo rezultatai parodė, kad tiems, kurie per dieną suvalgydavo po vieną kiaušinį, sumažėjo širdies ligų ir insulto rizika.

Kembridžo universiteto profesorė Nita Forouhi aiškina: „Pagrindinis šio tyrimo teiginys yra tas, kad bent vieno kiaušinio suvalgymas per dieną nėra susijęs su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika, o geriausiu atveju vieno kiaušinio valgymas per dieną gali būti netgi naudingas sveikatai.“

Kiaušiniai

Mažai kalorijų turinčiame vidutinio dydžio kiaušinyje yra apie 6–7 g baltymų.

Pasak daktarės Federikės Amati, baltymų poreikiai senstant keičiasi, o kiaušiniai yra puikus būdas juos patenkinti. Mokslininkė teigia, kad sulaukę 40 metų „mes tampame atsparesni insulinui. O insulinas yra hormonas, kuris yra labai svarbus visų maistinių medžiagų įsisavinimui, todėl vyresnio amžiaus žmonėms patariama valgyti daugiau baltymų.“

Baltymų turinti mityba taip pat susijusi su svorio mažinimu, nes kiaušiniai skatina sotumo jausmą ir mažina norą persivalgyti, ypač jei valgomi per pusryčius.

Mitybos ekspertas Ianas Marberis pastebi: „Kiaušiniai yra geras baltymų šaltinis, kuris pasotina, juose yra aminorūgščių, omega-3 riebalų rūgščių, vitaminų D ir B12.

Jie taip pat yra natūralus cholino, kuris yra būtinas nervinių signalų perdavimui, taip pat liuteino ir zeaksantino, padedančių apsaugoti mūsų akis senstant, šaltinis.“

Įrodyta, kad liuteinas ir zeaksantinas, esantys vištų kiaušinių tryniuose, mažina kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos – pagrindinių aklumo priežasčių sulaukusiems 55 metų ir vyresniems žmonėms – riziką, o kiaušinio baltyme yra aminorūgšties prolino, kurio organizmui reikia kolagenui gaminti.

Kiaušiniai

Kiaušiniuose yra mažai sočiųjų riebalų, tačiau jie taip pat yra puikus riboflavino, geležies, cinko, fosforo, folio rūgšties ir cholino šaltinis.

Mokslininkų teigimu, sveikatai palaikyti suaugusiesiems rekomenduojama suvartoti iki septynių kiaušinių per savaitę.