Mokslinėje literatūroje gausu informacijos apie tai kokios yra netaisyklingos laikysenos sąsajos su vėliau sekančiais stuburo skausmais. Šį faktą drąsiai patvirtina sporto ir laisvalaikio klubo šeimai „Goodlife“ asmeninis treneris Donatas Klimašauskas, kuris kasdien susiduria su šiais veiksniais savo praktikoje.

Netaisyklinga laikysena, tai kompleksinė problema, tačiau galima išskirti pagrindines šios problemos atsiradimo priežastis:

Mažas (nepakankamas) fizinis aktyvumas;

Kasdien pasikartojantys judesiai netaisyklingose padėtyse;

Ilgos valandos praleidžiamos sėdint.

Visi šie faktoriai yra glaudžiai tarpusavyje susiję. Nepakankamas fizinis aktyvumas silpnina žmogaus raumenis. Tokiu atveju raumenys greitai pavargsta ir negali išlaikyti kūno tinkamose padėtyse. Per tam tikrą laiko tarpą išsiugdo įprotis laikyti kūną netaisyklingose pozicijose. Tiek taisyklinga, tiek netaisyklinga laikysena yra išugdoma.

Taisyklingos laikysenos formavimu reikėtų rūpintis visą gyvenimą, tačiau tą ypač svarbu pradėti pubertaliniu periodu, kai žmogaus augimo ir vystymosi procesai yra aktyvūs bei raumenys ir kaulai dar formuojasi.

Tik taisyklingos laikysenos padėtyje visos pagrindinės kūno struktūros, vidiniai organai, kvėpavimo sistemos organai gali optimaliai funkcionuoti. Pavyzdžiui, per didelis galvos poslinkis į priekį (galvokite apie sėdėseną prie kompiuterio ekrano) sukuria labai daug apkrovos į jūsų kaklo slankstelius. Didesnis nei įprasta dubens pasvirimo kampas sukuria įtampą juosmens dalyje ir t.t.

Sekančioje dalyje pateiksime praktines rekomendacijas nuo ko pradėti, siekiant pagerinti savo laikyseną ir užkirsti kelią galimiems skausmams.