Procedūra labai paprasta: išvėdintame kambaryje atidarote orlaidę ar praveriate langą, dvidešimčiai sekundžių nusirengiate, energingai išsitrinate kūną sausu rankšluosčiu ir vėl minutei palendate po šilta antklode.

Po to vėl „šąlate“ gryname ore, tik jau dešimčia sekundžių ilgiau, irgi trindami visą kūną sausu rankšluosčiu – ir vėl slepiatės šiltuose pataluose.

Kai gryname ore išbūsite jau minutę, sudrėkinkite rankšluostį šiltu vandeniu ir juo gerai išsitrinkite visą kūną, paskui tą patį pakartokite sausu rankšluosčiu ir vėl palįskite po šiltais patalais. Šią procedūrą kartokite kasdien vis ilgindami, kol gryname kambario ore apsinuoginęs išbūsite jau dvi minutes.

Geriausias laikas taip grūdintis – rytas (tik pabudus) arba vakaras (prieš miegą).

Gydymas šalčiu vadinamas krioterapija (gr. kryos – šaltis). Šaltis reguliuoja kraujo apytaką, sutraukia kraujagysles ir neleidžia susidaryti pabrinkimams. Jis padeda sumažinti ir vidinį kraujavimą. Kraujas, šalčio veikiamas, plūsta į odos paviršinį sluoksnį ir praturtina jį deguonimi. Kraujas varinėja organų kraujagyslėmis trombocitus ir eritrocitus.

Bet tikrai nepatartina žiemą iškart bėgti ir nerti į ledinį vandenį – tam reikia grūdintis iš anksto. O štai keletą paprastesnių būdų prireikus galite išbandyti. Jei vargina galvos skausmas, apvyniokite galvą šlapiu šaltu rankšluosčiu (tuo metu patartina būti šiltoje patalpoje). Po 3–5 minučių rankšluostį nusiimkite – kartu su skausmu.

Veidas po nemiegotos nakties atrodo nuvargęs?

Paimkite keletą ledo gabalėlių ir 5 minutes pamasažuokite jais veidą. Po tokio masažo oda geriau įsisavins ir kaukės ar kremo maistingąsias medžiagas.