„Moterys, turinčios plonus, silpnus, nepaklusnius, sunkiai valdomus plaukus, priklauso labiausiai pažeidžiamai grupei, nes jos visada turi labai daug skausmingos patirties. Tačiau čia reiktų didelį dėmesį skirti ne kažkokių priemonių ieškojimui, o susitaikyti su esama situacija. Juk tai nėra pats blogiausias variantas. Vienų kojos dydis yra 36, kitų – 41. Reikia su savim susitaikyti, o ne sulaužyti ir bandyti pakeisti“,- sako salono „Grožio dirbtuvė“ meistrė Eglė Saunorytė – Kinderienė.
Plaukai
© Shutterstock nuotr.

Kirpėjos teigimu, reikia kažkaip gyventi ir prisitaikyti prie esamos situacijos. „Šitai grupei būtina labai kruopščiai pasirinkti ir kirpėją, ir priemones. Juk moterys, turinčios silpnus plaukus, iš karto jaučia, jeigu priemonė yra per riebi. Jos išsiplovusios galvą netinkamu šampūnu net negali niekur eiti, o turi plauti iš naujo“,- pasakoja E.Saunorytė.

Tinka klasika

Turintiems nedaug plaukų kirpėja rekomenduoja pasigilinti ir kiekvieną kartą, keičiant meistrą, aptarti situaciją, nebijoti klausti, kodėl, ką darys, nes tik taip galima apsisaugoti nuo galimų klaidų. E.Saunorytės teigimu, šitos grupės savininkams visiškai netinka visos šiuolaikinės technikos, o labiausiai tinka klasikiniai, sunkūs, griežtų linijų, tiesūs, kirpimai, kur inovacijų pakankamai mažai. Silpnų plaukų savininkai, anot jos, pirmiausia nukenčia nuo eksperimentų, kai neturintys patirties meistrai pradeda įgyvendinti naujausias seminaruose pamatytas idėjas.

Eglė Saunorytė-Kinderienė
Eglė Saunorytė-Kinderienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Šio tipo plaukams išskirtinai tinka tik klasika. Ji visada bus patogi, nes klasikiniuose kirpimuose vyrauja tiesios, konkrečios kirpimų linijos. Ir tie patys kirpimai yra stabilūs, ir kirpimo geometrija pakankamai stabili. Nėra ypatingų iškarpymų, zonavimų. Aišku, tie kirpimai gali būti sušiuolaikinti,- sako meistrė. - Kada naudojama ne šiuolaikinė technika, sudaromas masės įspūdis. Nes kai yra skutama su skustuvu, ta linija yra tarsi sąmoningai išdraskoma ir išardoma, kad būtų lengvesnė. Aišku, jeigu ateina klientas, turintis tokio tipo plaukus ir pageidauja plevenančio kirpimo, kuris būtų su labai dideliu iškarpymu ir gradacija, viskas tvarkoj, bet tai yra retenybė. Bet dažniausiai turintys tokio tipo plaukus kaip tik nori didžiulės masės ir apimties įspūdžio. Tokiems plaukams reikia, kad būtų pakankamai svorio galuose. Šitai grupei žmonių tiesiog privaloma klausti, ką darysite ir kodėl. Ir tai nėra nei blogas tonas, nei išsišokimas“,- įsitikinusi E.Saunorytė.

Meistrė stebisi vyraujančia nuomone, kad klientas neturi to žinoti. Jis privalo tai žinoti. „Aš kai dirbu vadovaudamasi tam tikra technika, visada turiu atsakymą, kodėl jums apatinei pakaušio zonai naudojau vieną techniką, o smilkinio zonose naudojau sunkų, tiesų kirpimą. Blogas yra tas meistras, kuris neturi ką atsakyti. Nes jeigu jis yra įvaldęs tik kažkokius šablonus, ir vieną kirpimą naudoja visai masei žmonių, tai yra blogai. Gal jis pataikys iš dešimties keturiems, bet šešiems nepataikys, nes iš tų dešimties bus įvairiausių kitokių plaukų.“

Šampūnas ir lakas – pagrindinės priemonės

Kirpėja primena, kad turintiems silpnus plaukus kategoriškai negalima jų apsunkinti tam tikromis priemonėmis. „Tokių plaukų turėtojas didelį dėmesį turi skirti ir pačiam sušukavimui bei priemonėms. Žmonės dažnai suklysta, pasirinkdami priemones, nes įsivaizduoja, jeigu jau plaukai yra silpni ir ploni, juos reikia maitinti. Čia yra didelė klaida, nes kada plaukas pradedamas maitinti kaukėmis, aliejais ir visokiais dalykais, jis dar papildomai apsunkinamas. Iš tiesų reiktų suvokti, kad šampūnas turi išplauti plaukus, o balzamas, kaukė ar kondicionierius turi pamaitinti. Visgi šios grupės plaukų savininkams siūlyčiau nepermaitinti plaukų. Šampūnas turėtų būti pagrindinis draugas. O jau visos kaukės skirtos tik pasimėgavimui. Silpnus plaukus turinčios moterys dažniausiai galvą plauna kasdien, kadangi plaukai susiguli ir būna sunkiai suvaldomi, nes masės nėra daug. Toliau – visos formavimo priemonės, skirtos konkrečiai šiai grupei, kad būtų purinančios, standinančios, bet nepermaitintų. Jokiu būdu negalima naudoti vaško, gumos ir kitų apsunkinančių produktų. Nerekomenduočiau netgi želė. Puikiai tinka paprasčiausias lakas. Lako debesis, pašukuoti ir viskas. Kad viskas būtų puru ir užsifiksuotų“,- pataria E.Saunorytė.

Paklausta, ar gali plaukas atsistatyti, jeigu būna pažeistas ilgalaikio ar netinkamo dažymo, kirpėja sako, kad daugiau reiktų kreipti dėmesį į tai, koks tas plaukas auga. „Per daugelį metų praktikos įsitikinau, kad būna įvairių pokyčių ir nebūtinai jiems įtaką daro išoriniai veiksniai - dažymai ar t.t. Galbūt daugiau nulemia kažkokie vidiniai dalykai, genetika. Dažnai būna, kad pradėjus slinkti plaukams moteris ima kelerius metus naudoti įvairias priemones nuo slinkimo, bet paskui pradeda masiškai atauginėti žili plaukai. Tai tokia natūrali kaita. Matyt, tai turėjo vykti tam, kad po to pasidarytų tai, kas pasidarė.“

Tačiau, anot meistrės, pirmiausia reikia save mylėti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (85)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (93)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (116)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (51)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (39)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (111)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (421)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė papildyta (3)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (288)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (7)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...