aA
Norisi, bet tingisi. Pradedi, bet meti. Visi gali, o tau nepavyksta. Du mėnesiai, o rezultatai negerėja. Ach, kiek daug pasiteisinimų likti namie kaltai žvilgčiojant į susuktą jogos kilimėlį. Kaip laikyti motyvaciją už trumpo pavadėlio ir neleisti jai pabėgti? - klausiame jogos ir pilateso mokytojos Sigitos Baušytės.
Kaip prisijaukinti jogos kilimėlį
© Goodlife photography

Su draugu drąsiau ir smagiau

Jei jūsų draugų tarpe yra vis kalbančių, kad norėtų pabandyti jogą, nedvejodami pasiūlykite tai padaryti kartu. Sutikti treniruotėje pažįstamą veidą - tikras džiaugsmas. Teigiama, kad sportuojant su draugu, žymiai daugiau šansų toje veikloje užsibūti ilgam. Draugai juk palaiko vienas kitą pačiais sunkiausias momentais. O kai draugui pasakosite, koks esate pavargęs ir šiandien niekur neisite, būtent draugo entuziazmas gali užkrėsti nepraleisti nei vieno užsiėmimo.

Ypatinga bendruomenė

Bendraminčių ratas, kartu bandantis įveikti sudėtingas asanas - geriausia, kas gali nutikti. Betarpiškas bendravimas padeda jogai įaugti į kasdienę rutiną. Po treniruotės visada norėsis pasikalbėti, pasidalinti įspūdžiais, tad į treniruotę, savaime suprantama, atlėksite nedvejodami. Tokia draugiška jogos bendruomenė jau šurmuliuoja ir „Goodlife” sporto klube.

Venkite rutinos

Rutina žudo motyvaciją, tad stenkitės nedaryti kasdien vis to paties. Tada net ir mėgiamas užsiėmimas gali virsti tiesiog rutina, o mes to nenorime. Jei jūsų valia ne geležinė, stenkitės paįvairinti savo treniruočių programą, visada išbandykite ką nors naujo, paskanaukite skirtingų jogos rūšių ir net išdrįskite nueiti į jus dominančius seminarus.

Būkite praktiški, ypač galvodami apie tikslus

Jogoje svarbiausia - procesas, savęs pažinimas, nuoseklus tobulėjimas, o rezultatai niekada negroja pirmu smuiku. Smagu, kai žmonės išmoksta tiesiog daryti asanas ir tuo mėgautis. Tačiau iš patirties sakau, turėkite kokį nors kelrodį norą ar tikslą, kurio siekimas jus uždegs kasdienei praktikai.

Jei jūs jogą renkatės turėdami konkretų tikslą, pavyzdžiui, sveikatos problemų sprendimą ar norėdami pagerinti kūno formas, būtinai sekite savo rezultatus ir net girkite save už kiekvieną pasiekimą. Ir kai jūs pamiršite nugaros skausmus ar normalizuosis jūsų kraujo spaudimas, pagerės miegas, atminkite - visa tai pasiekėte reguliarių užsiėmimų ir savidisciplinos dėka.

Mes visi norime būti sveiki, stiprūs, lankstūs, nesenti nei kūnu, nei dvasia, o tam reikia įdėti pastangų. Mesti jogą ir kitus fizinius užsiėmimus lengva, bet pradėti vėl iš naujo - ypatingai sunku.

Na, o jei konkrečių rezultatų niekaip nesulaukiate, nebijokite klausti patarimo. Kartais grupinių užsiėmimų nepakanka norint perprasti asanų techniką ir sulaukti greitesnio progreso. Tad visada galima kreiptis dėl individualių pamokų arba prisijungti prie sportuojančių mažoje kelių žmonių grupėje. Daugiau individualaus dėmesio, intensyvesnis krūvis - ir jūs pasistūmėsite tikslų link kur kas greičiau.

Pažabokite tingėjimo geną

Tikrai kiekvienas esame patyrę kovų su vidiniu tinguliu arba „proto balsu”, kuris vis randa svarbių priežasčių niekur neiti ir sabotuoti užsiėmimą. Tiesą pasakius, atrodo, kad mes visi turime tingumo geną.

Kaip su juo kovoti? Prisiminkite motyvuojančią savo savijautą po treniruotės, tą pakilią būseną, ramybę, jausmą, kad dabar galite nuversti kalnus. Prisiminkite, kaip jūs jaučiate savo kūną, dingusį nuovargį, nervinę įtampą. O dabar pagalvokite, kaip jausitės nenuėję į treniruotę: jus grauš sąžinė, būsite nepatenkinti, gailėsitės, jausitės veltui praleidę laiką. Ar dar reikia argumentų?

Visi ginklai pateisinami

Stodami į kovą su inertišku protu galite naudoti visus ginklus, net ir apgaulę. Pavyzdžiui, pažadėkite, kad ilgai nesikankinsite: vos keletas asanų, kvėpavimo pratimai ir namo. Žinoma, atėję į salę, tikėtina, jūs įsitrauksite ir tingulys dings. Tokiu atveju, nepamirškite savęs pagirti.

GOODLIFE
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Daugelį nurausti priverčianti liga: pastebėję nedidelę kietą opelę jau galite registruotis pas gydytoją (5)

Jei pasakyti draugams ar kolegoms, kad susirgau gripu – vieni niekai, tai yra ligų, kurios nurausti...

Vytautas Landsbergis prabilo apie Lietuvos vidaus priešus, su kuriais nekovojama (384)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis...

Išgirdusi, ką amerikiečiai kalba apie Lietuvą, klaipėdietė studentė nustebo (182)

Klaipėdietė Neringa Ševeliovaitė svajojo mokytis verslo prestižiniame Norvegijos universitete,...

Padūkęs ir labiausiai taisyklių nepaisantis miestas Europoje: turistus vilioja ne tik pasiūla, bet ir kainos

Orijus Gasanovas apsilankė audringiausiame Hamburgo rajone, kuriame laukiami tik pilnamečiai....

Renginyje pasirodžiusią Indrę Kavaliauskaitę buvo sunku pažinti: televizijos laidų vedėja pakeitė šukuoseną nuotraukų galerijoje – kardinalūs pokyčiai (21)

Neseniai vykusiuose „ Žmonės 2020 “ apdovanojimuose visų akys krypo į raudonuoju kilimu...

Pažiūrėkite, kaip gyvena britų karališkoji šeima: prabanga tviskantys rūmai skendi auksiniame interjere (1)

Dizaineris Ashley Hicksas yra ledi Pamelos Hicks (mergautinė pavardė Mountbatten) ir interjero...

Rusų milijardierius savo imperiją plės žengdamas į maisto bei kelionių sritį (1)

Rusijos milijardierius Aleksejus Mordašovas turtus susikrovė iš plieno, bet dabar jis dairosi į...

Kokios naujovės laukia duonos mėgėjų?

Pasaulyje ir Lietuvoje vis garsiau kalbama apie sveiką gyvenseną, rūpinimąsi savo ir aplinkos...

Kokios drabužių spalvos bus madingiausios šį pavasarį?

Parduotuvėse jau po truputį atsiranda pavasario kolekcijos, tad pats laikas planuotis pavasarinį...