Norisi, bet tingisi. Pradedi, bet meti. Visi gali, o tau nepavyksta. Du mėnesiai, o rezultatai negerėja. Ach, kiek daug pasiteisinimų likti namie kaltai žvilgčiojant į susuktą jogos kilimėlį. Kaip laikyti motyvaciją už trumpo pavadėlio ir neleisti jai pabėgti? - klausiame jogos ir pilateso mokytojos Sigitos Baušytės.
© Goodlife photography

Su draugu drąsiau ir smagiau

Jei jūsų draugų tarpe yra vis kalbančių, kad norėtų pabandyti jogą, nedvejodami pasiūlykite tai padaryti kartu. Sutikti treniruotėje pažįstamą veidą - tikras džiaugsmas. Teigiama, kad sportuojant su draugu, žymiai daugiau šansų toje veikloje užsibūti ilgam. Draugai juk palaiko vienas kitą pačiais sunkiausias momentais. O kai draugui pasakosite, koks esate pavargęs ir šiandien niekur neisite, būtent draugo entuziazmas gali užkrėsti nepraleisti nei vieno užsiėmimo.

Ypatinga bendruomenė

Bendraminčių ratas, kartu bandantis įveikti sudėtingas asanas - geriausia, kas gali nutikti. Betarpiškas bendravimas padeda jogai įaugti į kasdienę rutiną. Po treniruotės visada norėsis pasikalbėti, pasidalinti įspūdžiais, tad į treniruotę, savaime suprantama, atlėksite nedvejodami. Tokia draugiška jogos bendruomenė jau šurmuliuoja ir „Goodlife” sporto klube.

Venkite rutinos

Rutina žudo motyvaciją, tad stenkitės nedaryti kasdien vis to paties. Tada net ir mėgiamas užsiėmimas gali virsti tiesiog rutina, o mes to nenorime. Jei jūsų valia ne geležinė, stenkitės paįvairinti savo treniruočių programą, visada išbandykite ką nors naujo, paskanaukite skirtingų jogos rūšių ir net išdrįskite nueiti į jus dominančius seminarus.

Būkite praktiški, ypač galvodami apie tikslus

Jogoje svarbiausia - procesas, savęs pažinimas, nuoseklus tobulėjimas, o rezultatai niekada negroja pirmu smuiku. Smagu, kai žmonės išmoksta tiesiog daryti asanas ir tuo mėgautis. Tačiau iš patirties sakau, turėkite kokį nors kelrodį norą ar tikslą, kurio siekimas jus uždegs kasdienei praktikai.

Jei jūs jogą renkatės turėdami konkretų tikslą, pavyzdžiui, sveikatos problemų sprendimą ar norėdami pagerinti kūno formas, būtinai sekite savo rezultatus ir net girkite save už kiekvieną pasiekimą. Ir kai jūs pamiršite nugaros skausmus ar normalizuosis jūsų kraujo spaudimas, pagerės miegas, atminkite - visa tai pasiekėte reguliarių užsiėmimų ir savidisciplinos dėka.

Mes visi norime būti sveiki, stiprūs, lankstūs, nesenti nei kūnu, nei dvasia, o tam reikia įdėti pastangų. Mesti jogą ir kitus fizinius užsiėmimus lengva, bet pradėti vėl iš naujo - ypatingai sunku.

Na, o jei konkrečių rezultatų niekaip nesulaukiate, nebijokite klausti patarimo. Kartais grupinių užsiėmimų nepakanka norint perprasti asanų techniką ir sulaukti greitesnio progreso. Tad visada galima kreiptis dėl individualių pamokų arba prisijungti prie sportuojančių mažoje kelių žmonių grupėje. Daugiau individualaus dėmesio, intensyvesnis krūvis - ir jūs pasistūmėsite tikslų link kur kas greičiau.

Pažabokite tingėjimo geną

Tikrai kiekvienas esame patyrę kovų su vidiniu tinguliu arba „proto balsu”, kuris vis randa svarbių priežasčių niekur neiti ir sabotuoti užsiėmimą. Tiesą pasakius, atrodo, kad mes visi turime tingumo geną.

Kaip su juo kovoti? Prisiminkite motyvuojančią savo savijautą po treniruotės, tą pakilią būseną, ramybę, jausmą, kad dabar galite nuversti kalnus. Prisiminkite, kaip jūs jaučiate savo kūną, dingusį nuovargį, nervinę įtampą. O dabar pagalvokite, kaip jausitės nenuėję į treniruotę: jus grauš sąžinė, būsite nepatenkinti, gailėsitės, jausitės veltui praleidę laiką. Ar dar reikia argumentų?

Visi ginklai pateisinami

Stodami į kovą su inertišku protu galite naudoti visus ginklus, net ir apgaulę. Pavyzdžiui, pažadėkite, kad ilgai nesikankinsite: vos keletas asanų, kvėpavimo pratimai ir namo. Žinoma, atėję į salę, tikėtina, jūs įsitrauksite ir tingulys dings. Tokiu atveju, nepamirškite savęs pagirti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar valstiečių laukia Pakso likimas (110)

Nors porinkiminė euforija aprimo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išlaiko...

Smulkias dovanas gydytojui prilygino stambiam kyšininkavimui: kuo gali grėsti? (78)

Vis dažniau paviešinami korupcijos skandalai sveikatos priežiūros įstaigose, tikimasi, jog veda...

Vieniša trijų vaikų mama valdžiai turi paprastą klausimą: gal paaiškinsit, iš kur turėčiau gauti pinigų (389)

Tris vaikus auginanti vieniša mama Jolanta neslepia ir taip vos sudurdavusi galą su galu, tačiau...

Rusijos žiniasklaida džiūgauja: išsipildė didžiausias Vakarų košmaras Žirinovskis prakalbo apie rimtus pokyčius Rusijoje (769)

Besiplečianti prezidento Vladimiro Putino priešprieša su Vakarais padidino jo rinkimų pergalės...

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Majausko šmeižimo (280)

Vilniaus apylinkės prokuratūroje pirmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo šmeižimo.

VRK tarė žodį dėl „Naisių žemės“ (93)

Vyriausioji rinkimų komisija nepripažino leidinio "Naisių žemė" numerio "valstiečių žaliųjų"...

Skvernelis: minimali alga bus visiškai kitokia (429)

Mokesčių pakeitimai tikrai rengiami ir netrukus bus pristatyti visuomenei. Jeigu jiems pritartų...

Dalis Kauno įmonių liko be dujų – sunkvežimis nutraukė dujotiekį papildyta ESO komentaru (13)

Pirmadienį, apie 15.55 val., Kaune, Elektrėnų g. esančios gelžbetonio konstrukcijas gaminančios...

VSD blokavo „Lewben Investment Management“ planus įsigyti „Verslo trikampio“ pirkėją (21)

Lietuvos žvalgyba blokavo investicijų bendrovės „Lewben Investment Management“ planus įsigyti...

Prieš sėją ūkius užklupo bėda (15)

Iki pavasario sėjos likus vos kelioms savaitėms, dar ne visi ūkininkai turi pasiruošę pakankamai...