Pirmas kartas „IKI Velomaratone“

Paulius Zabieliauskas – kaunietis, pirmą kartą dalyvausiantis „IKI Velomaratone“. Mėgėjų sportininkų „Semi-Sport“ važiavimui besiruošiantis vyras pasakoja, jog norą dalyvauti sužadino jo darbovietė CRAMO, kuri yra sportinio važiavimo vardo partnerė, teigiama pranešime spaudai.

Kaip sako Paulius, jis „užaugęs“ ant dviračio, todėl po darbų pastato automobilį, sėda ant dviračio ir rieda. Dviratis Pauliui – ir susisiekimo priemonė, ir laisvalaikio praleidimo forma, ir sportas. Sportininkas-mėgėjas juokiasi, kad dėl varžybų, jis pažino dar daugiau Kauno takų, kuriuose dabar nuosekliai ruošiasi. Pagrindinė Pauliaus taisyklė – vienu kartu nuvažiuoti daugiau nei 50 kilometrų (būtent tiek dalyviai rieda „Semi-Sport“ važiavime), kad varžybų metu nepritrūktų jėgų. O kad jėgų nepritrūktų sportuojant, vyras gertuvėje turi pasiruošęs magnio komplekso gėrimą, o po treniruotės raumenis atstato baltymais.

Reikia ir drąsos, ir atsargumo

Dviratininkė Ernesta Tubytė 2018-tųjų „Velomaratone“ lipo ant aukščiausio laiptelio tiek „Semi-Sport“ važiavimo bendroje moterų įskaitoje, tiek savo amžiaus grupėje. Šiemet Ernesta varžybose dalyvaus jau ketvirtą kartą. Sportininkė pasakoja, jog bent kartą prieš „IKI Velomaratoną“ stengiasi apvažiuoti pačią trasą, prisiminti posūkius, apžiūrėti kelio dangą. Taip pat prieš kiekvienas varžybas pasirūpina dviračiu, jog jis būtų tvarkingas ir varžybų metu nekiltų problemų.

Dviratininkė teigia, jog CRAMO sportininkų trasa unikali tuo, kad driekiasi pačiame Vilniaus centre – čia gausu posūkių, yra bruko atkarpa, kurios dauguma prisibijo. Todėl Ernesta siūlo „susidraugauti“ su šia trasa, drąsiau važiuoti bruko atkarpa, tačiau drauge nepamiršti saugoti save ir šalia važiuojančius dviratininkus. Tiesa, sportininkė pasakoja, jog jos maitinimasis nesikeičia, nes subalansuota mityba yra jau įprotis. Svarbiausia – prieš varžybas neapsunkinti organizmo netinkamu maistu ir daugiau vartoti angliavandenių.

Strategija – svarbiausia

Gediminas Kaupas – dviratininkų komandos „Velonova - Bioracer cycling team“ narys ir 2018 metų „Velomaratono“ V30 grupės nugalėtojas. Gediminas pasakoja, kad ruošiantis komandinei įskaitai, labai svarbu bendros treniruotės su visa komanda. Jų metu ne tik treniruojamasi, bet ir stengiamasi labiau vienas kitą pažinti, surasti stipriąsias ir silpnąsias kiekvieno nario puses. Taip pat kuriama strategija varžyboms. Maždaug 1–2 kartus per savaitę vykstančių treniruočių metu sportininkai mėgina sprintą į kalniukus, tobulina važiavimo bruko keliais įgūdžius, diskutuoja apie galimas klaidas sudėtingose „IKI Velomaratono“ trasos atkarpose. Gediminas teigia, jog vienos treniruotės metu komanda numina nuo 30 iki 150 km, bet vidurkis yra apie 100 km. Kalbant apie mitybą, sportininkas akcentuoja angliavandeniais paremtą racioną, kuris suteikia jėgų treniruočių ir varžybų metu.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje. Dalyvavimas „Terrasport“ ir el. riedučių važiavimuose – nemokamas. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu: www.ikivelomaratonas.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės