Prisitraukimai neretai net ir ilgą laiką sportuojančiai moteriai, tampa tikru iššūkiu. Atrodo, darai jėgos pratimus, stiprini pečius, rankas, o štai kabi įsitvėrusi į skersinį ir nė iš vietos. Tad gal neverta taip kankintis, juk yra daugiau puikių pratimų?
© Shutterstock nuotr.

Ar tas prisitraukimas lyg kokia Everesto viršūnė, kurią būtina šturmuoti įveikus žemesnius kalnus?

Kaip tam šturmui pasiruošti, klausiame „Goodlife” sporto klubo asmeninės trenerės Agnės Rudžianskaitės.

Labai dažnai sudėtingi pratimai (prie pastarųjų priskiriamas ir prisitraukimas), reikalaujantys daugiau jėgos, pastangų ir įdirbio, moterims atrodo „vyriški” ir jos tiesiog bijosi jų ar net sistemingai vengia. Metas pripažinti, kad sporte nėra vyriškų ar moteriškų pratimų. Kiekvienas sportuojantis žmogus privalo progresuoti ir tobulėti, o prisitraukimas yra traukos pratimų viršukalnėje.

Be abejo, fiziologiškai moterims yra šiek tiek sunkiau prisitraukti, nes pas moteris dominuoja apatinė kūno dalis, o pas vyrus – viršutinė (tad jiems prisitraukimo veiksmą atlikti lengviau). Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad mes, moterys, to neturime daryti. Pažįstu moterų, kurios 10 prisitraukimų atlieka apšilimui, o prisitraukti gali daugiau kartų nei kai kurie vyrai. Tai tik dar kartą įrodo, kad nėra jokių trukdžių, viskas priklauso nuo sporto tikslų ir treniruočių programos.

Jei dar abejojate, ar verta mokytis atlikti prisitraukimą, galiu tik paklausti: negi ruošiatės visą gyvenimą daryti tik pritūpimus su papildomu 5 kg svoriu? Esu įsitikinusi, kad tikrai NE. Sistemingai ir ilgai sportuojant prisitraukimai turi tapti treniruotės dalimi. Tai puikus viršutinės kūno dalies pratimas ir net yra sakoma, kad tai geriausias pilvo preso pratimas. Tad link jo judėti rekomenduoju visiems, prisitraukimas turėtų būti įtrauktas į kiekvieno sportuojančiojo tikslų sąrašą.

Teisingas prisitraukimas yra gebėjimas prisitraukti nuo ištiestų rankų kybant, krūtine priliesti skersinį ir grįžti į ištiestų rankų poziciją. Jei prisitraukimas atliekamas ribotoje amplitudėje (pusiau sulenktomis rankomis), jis atliekamas neteisingai. Kodėl? Apatinė prisitraukimo fazė yra pati sunkiausia, čia ir užstringa daugelis žmonių, ypač tų, kurie pabando tiesiog prisitraukti, jiems nepavyksta ir mano, kad niekada to nepadarys.

Prisitraukimas, kaip ir bet koks kitas pratimas, turi daug variacijų: rankos gali būti plačiai arba siaurai, delnai gali būti atsukti į save, nuo savęs, vienas į kitą, prisitraukimus galima atlikti ant skersinio arba ant žiedų. Pradėti rekomenduoju nuo delnų, padėtų pečių plotyje ir atsuktų į save. Tai lengviausia prisitraukimo versija.

Jei iki šiol jūs galite tik kaboti įsikibę į skersinį, o kūnui pajudinti aukštyn trūksta jėgų, teks apsišarvuoti kantrybe ir pasikliauti sistema bei darbu. Tiesiog bandydami prisitraukti nieko nepasieksite, būtinas sistemingas planas, kaip iki to prieiti. O metodikų sporto pasaulyje sklando įvairių – tad vieno kelio, trumpiausio ar lengviausio, čia nėra.

Aš rekomenduoju tokią seką:

1. Pasyvus kybojimas;
2. Aktyvus kybojimas;
3. „Negatyvūs” nusileidimai.

Yra ir kitų pratimų, kurie prisideda prie prisitraukimų gerinimo ir jėgos didinimo, bet pradžiai turite įvaldyti šią trijulę, turite apsiprasti su nutrintais pirštais ir delnais, privalote gebėti iškyboti apie minutę laiko, kad finale galėtumėte prisitraukti.

Prie pirmojo prisitraukimo taip pat artina horizontali trauka bei „mirties trauka“. Daug tyrimų įrodė, kad net nedaranat prisitraukimų, bet atliekant šiuos du paminėtus traukos pratimus, prisitraukimų jėga nesumažėja per tam tikrą laiko tarpą, nes šių pratimų metu dirba beveik tos pačios raumenų grupės kaip ir prisitraukimo metu.

1. Pasyvus kybojimas

Rankomis laikykitės už skersinio, delnai pečių plotyje nusukti nuo savęs, alkūnės ištiestos, atpalaiduotas visas kūnas, pečiai prie ausų. Stenkitės laikytis tik delnais, nelaikykite įtampos niekur kitur, nesulenkite alkūnių ir nesistenkite įtempti pečių.

2. Aktyvus kybojimas

Perėjimas iš pasyvaus kybojimo: nuleiskite pečius žemyn nesulenkdami alkūnių (delnus laikykite nusuktus nuo savęs arba atsuktus į save, galite delnų poziciją karts nuo karto keisti). Pasilaikykite taip kelias sekundes, grįžkite į pasyvaus kybojimo poziciją, vėl kartokite. Pasistenkite neatkišti šonkaulių į priekį, išlaikykite vertikalią liniją.

3. „Negatyvūs” nusileidimai

Užšokite ant skersinio (delnai į save) ir nusileiskite. Siūlyčiau pradėti nuo 4 pakartojimų, nusileidžiant per 5 sekundes. Atlikite 3 priėjimus. Vėliau šie skaičiai turėtų kisti, tai yra – didėti.

Svarbiausias patarimas – kaip ir bet kokio kito tikslo siekimui, čia taip pat svarbiausias sistemingas darbas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie savo ateitį prabilęs Šaras: „Žalgiris“ – elitinis Europos klubas (91)

„Sveikiname visus su čempionų titulu, sveikiname mūsų fanus. Sveikinu savo žaidėjus, kuriems...

Tėvų galvos skausmas – mažai valgantis vaikas: yra būdas, kaip tai išspręsti (40)

Kai tėvai susiduria su prastu vaikų apetitu , pasak medicinos psichologės Rūtos Vyšniauskės ,...

Orai: džiūstantiems lietaus dar teks palaukti (6)

Pavargę nuo karščių šiomis dienomis atsikvėps šiek tiek lengviau – temperatūra sumažės....

Turistų išpaikintą Europą lietuviai iškeitė į vietą, kur gavo daug dėmesio ir nemokamų vaišių (40)

Po viešnagės Teherane, kuris yra tiesiog didelis miestas ir Irano sostinė, o ne koks gilus...

„Žalgiris“ švenčia – su sirgaliais pergalės dainas traukė ir Jonas Valančiūnas (24)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...

Kane'as paskutinę akimirką išplėšė Anglijos rinktinei pergalę dvikovoje su Tunisu (151)

Anglijos futbolo rinktinė vos nepaslydo pasaulio čempionato starte. Garetho Southgate'o treniruojama...

Nerimas ore: pakeliui į Rostovą užsiliepsnojo Saudo Arabijos rinktinę skraidinusio lėktuvo variklis (25)

Saudo Arabijos futbolo rinktinė, Rusijos avialinijų „Rossiya“ lėktuvu keliaudama į Rostovą,...

Prieš 30 m. atrasta Cindy Crawford grožio paslaptis gelbėja ir šiandien: 52-ejų modelis atrodo tobulai (11)

Cindy Crawford supermodelių elite sukasi keletą dešimtmečių. Per tą laiką ji neabejotinai...

Lietuvos monarchijos projektas: karaliaus kandidatų sąraše nuo Ispanijos karo aviacijos aso iki veidmainio vietinio didiko (1)

1918-ųjų vasarą Lietuvos Taryba pasitiko neramiai. Vokietija ir toliau neketino leisti grupelei...

Monstru tapęs Daviesas „Žalgiriui“ nukalė 20-ą LKL čempionų titulą (303)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...