12
Kitas

15 mažo kaloringumo užkandžių

Riešutai, pasak dietologų, vienas sveikiausių užkandžių. Naudingiausiomis rūšimis laikomi žemės riešutai, migdolai, anakardžiai.

Teigiami pokyčiai

Mažiau žmonių renkasi jogurtą, varškės sūrelius, riešutus, daržoves ir salotas ar džiovintus vaisius. Tiesa, didžiąją šios mažumos dalį sudaro moterys. Tuo tarpu tarp vyrų populiariausių pasirinkimų karaliauja sumuštiniai, greiti karšti užkandžiai, bulvių traškučiai ir greitai paruošiamos sriubos. Jaunuoliai, panašai kaip ir vyrai, renkasi bulvių traškučius, taip pat saldumynus ir kepinius.

Tyrimai rodo, kad vis dar valgome per riebiai. Nepaisant to, kad gyvename ežeringame krašte prie jūros, žuvies bei kitų jūros gėrybių vartojame nepakankamai. Nors yra ir teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, savo mityboje pagaliau gyvulinius riebalus pamažu keičiame augaliniais.

Užkandžiauti reikia

Reikia nepamiršti, kad užkandžiavimas – vienas sveikos mitybos principų. Dietologai nuolat kartoja, kad tarp trijų pagrindinių valgymų turi būti du užkandžiai. Žinoma, labai daug priklauso nuo to, kokius užkandžius renkamės. Bandelės, traškučiai ar pieninis šokoladas organizmą užkimš nereikalingomis kalorijomis. Norint išlaikyti subalansuotą mitybą, reikia pamąstyti apie sveikus užkandžius. Pavyzdžiui, riešutus ar džiovintus vaisius. Jie ne tik puikiai numalšins alki, bet ir suteiks organizmui naudingų medžiagų.

Džiovinti vaisiai turi daug skaidulų, vitaminų, natūralaus cukraus. Jie ypač naudingi dėl sudėtyje esančios ląstelienos, kuri pagerina virškinimą. Įdomu tai, kad, vaisiams džiūstant, išgaruoja vanduo, todėl juose atsiranda daugiau naudingųjų maistinių medžiagų.
Sveikatos tyrimai rodo, kad riešutai yra vienas svarbiausių baltymų ir energijos šaltinių. Riešutuose yra antioksidantų,stabdančių senėjimo procesus, seleno, vitamino E. Sauja riešutų per dieną padės išlaikyti pakankamą energijos lygį organizme. Naudingiausiomis rūšimis laikomi žemės riešutai, migdolai, anakardžiai.

Nauda sveikatai moksliškai dar neįrodyta

Dietologai pataria užkandžiauti, bet atidžiai rinktis produktus. Mokslininkai užkandžiavimo naudos nėra ištyrę įvairiapusiškai. Nors pasaulyje atlikta nemažai tyrimų, kurie įrodo ryšį tarp per didelio svorio ir dažno užkandžiavimo, esama ir kitokių nuomonių. Kanadoje ir Irane yra atlikti kontroliniai tyrimai, parodę, kad užkandžiavimas gali būti susijęs su mažesniu cholesterolio kiekiu kraujyje.
Tačiau kanadiečių tyrimo imtis per maža – tik septyni vyrai, o iraniečių tyrimo rezultatai neparodė žymaus teigiamo poveikio kraujagyslių ar širdies darbui. Nors pastarasis leido daryti prielaidas, kad užkandžiavimas gali turėti teigiamos įtakos cukraus ir insulino kiekiui kraujyje.
Taigi, užkandžiauti nėra blogai, jei renkatės vaisius, daržoves ar kefyrą, varškę ir kitus panašius naudingus produktus. Praalkus negalima alinti organizmo. Tačiau reikia jausti ribą: jei užklupo liūdesys, bloga nuotaika ar tiesiog norite save palepinti – nereikėtų rinktis maisto.

12
Kitas

15 mažo kaloringumo užkandžių