aA
Skubėdami treniruoti kūną ir dailinti „neklusnias“ linijas, neturėtume pamiršti ir vienos svarbiausių kūno vietų – veido. Specialūs jogos pratimai ne tik atpalaiduos veido raumenis, bet ir juos sustiprins.
© Shutterstock nuotr.

Veido gimnastika padės atjaunėti be chirurginių grožio operacijų – padidins pavargusios odos tonusą, išlygins atsirandančius jos nelygumus bei užkirs kelią naujų raukšlių fomavimuisi.

Veido jogos metu užsiimama visų 57 veido, kaklo ir galvos raumenų treniravimu. Tai ne tik pagerina veido srities kraujotaką, bet ir padeda atsistatyti po ligų. Treniruotės gelbsti grąžinant raumenų judrumą po dalinio veido paralyžiaus, esant kitiems raumenų sutrikimams (pavyzdžiui, kreivai šypsenai), spazmams, nerviniam tikui.

Reguliariai užsiimant pratimais galima pagerinti regėjimą, sumažinti akių įtampą. Veido gimnastika gali padėti išmokyti sąmoningai valdyti emocijas – veido raumenų įsitempimą reguliuoti pagal savo norą, o ne spontaniškai reaguojant į aplinkos įvykius.

Štai keli nesudėtingi veido jogos pratimai, kuriuos paprasta atlikti namuose. Tik svarbu juos daryti reguliariai – kiekvieną rytą ir vakarą. Sakoma, kad užtenka treniruotei skirti penkias minutes per dieną, kad jau po dviejų savaičių būtų pastebėtas teigiamas rezultatas.

Kakta. Pridėkite rodomuosius pirštus tiesiai virš akių ir švelniai tempkite odą žemyn ir tuo pat metu mėginkite pakelti antakius į viršų. Pakartokite 10 kartų.

Sritis tarp antakių. Pridėkite pirštus prie nosies viršaus tarp antakių, spustelėkite ir laikykite. Tebespausdami, judinkite antakius aukštyn žemyn. Pakartokite 20 kartų.

Akys. Pridėkite po tris pirštus prie išorinio kiekvienos akies kampučio. Švelniai atitraukite odą smilkinių link. Atmerkite ir užmerkite akis – pakartokite 20 kartų.

Lūpos. Suspauskite ir „susukite“ lūpas į vidų, palaikykite jas tokioje padėtyje, įtempę raumenis. Tuomet „susukite“ lūpas į priekį. Atpalaiduokite ir pakartokite kelis kartus, kol pajusite šilumą. Tai pagerina šypseną, mažina nervinę įtampą, suteikia lūpoms ryškumo.

Jei norite atsikratyti nuo rūkymo aplink burną atsiradusių raukšlelių, paslėpkite dantis po lūpomis ir suformuokite mažą „o“ raidę iš lūpų, laikydami jas įtempę ir šypsodamiesi kiek tik galite. Be abejo, prieš tai pirmiausia meskite rūkyti.

Smakras. Įtempkite kiek galima smarkiau smakro raumenis: atstatykite apatinę lūpą kiek įmanoma aukščiau ir išverskite ją į išorę, tartum pūsdami lūpas. Įsitempkite smarkiai, kiek tik galite – taip, kad smakras pabaltų, o ant jo susiformuotų duobutė.

Svarbu

Veido jogos pratimai gali netikti tiems, kurie turi rimtų veido odos ligų. Atsargiai jais užsiimti reiktų ir turintiems labai plonas kraujagysles. Tačiau ilgainiui, praktikuojantis nepersistengiant, jas tokiu būdu galima kaip tik sustiprinti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežius jau atvyko į Kauną: pasitiko minios žmonių stebėkite tiesiogiai, nuolat pildoma (377)

Daugiau kaip 100 tūkst. tikinčiųjų sekmadienio rytą susirinko į Kauno Santakos parką dalyvauti...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (33)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (643)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Apie audringą Grafininos ir jos vyro gyvenimą prabilo kaimynai ir pažįstami: abejonių dėl jų turtų kėlė viena detalė (24)

Buvusi „Olialia“ mergaitė Sandra Grafinina yra iki šiol ieškoma policijos – vieni teigia,...

Sekmadienį daug kur palis, Kaunui pragiedrulių žadama daugiau

Vakarų Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje sekmadienio rytą dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus...

Gėlininkai ruošiasi naujam bumui – kas rudenį atneš pelnus (2)

Stebėtinai ilgai nesitraukianti vasariška šiluma dar nereiškia, kad ruduo niekada neateis, o...

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (128)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (111)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Gera žinia plinkantiems – atrastas naujas radikalus būdas išvengti plaukų slinkimo (10)

Mes linkę įsivaizduoti kvapus kaip tai, kas tvyro aplink mus ore, tačiau tai – šiek tiek...

Vokiečiai protestuoja prieš artėjantį Erdogano vizitą (4)

Keliuose Vokietijos miestuose šeštadienį žmonės išėjo į gatves protestuoti prieš šalyje...