Ištirta nauda

Teigiama, kad geriant vandenį vos tik pabudus tuščiu skrandžiu, yra išvaloma vidinė žmogaus kūno sistema. Ypač svarbu tai, kad vanduo išvalo storąją žarną, kuri padeda organizmui pasisavinti reikalingas ir naudingas maisto medžiagas. Tokiu būdu skatinamas naujo kraujo gaminimas, jis atnaujina bei stiprina organizmą ar net gali išgydyti esančius negalavimus.

Daktaras Fereidunas Batmangelidžas, beveik prieš dvidešimt metų Irano kalėjime atlikdamas bausmę kaip politinis kalinys, atrado gydančias vandens savybes. Vanduo buvo vienintelis pagalbininkas, norint padėti trims tūkstančiams kalinių, kentusių nuo dėl įtampos atsiradusių skrandžio opų. Išėjęs į laisvę medikas tęsė mokslus, visą dėmesį skirdamas dehidratacijai (vandens trūkumui organizme) ir jos sukeliamų problemų analizei. Jo atradimai išgydė daugybę žmonių, kurie kentėjo nuo nežinomų, su vandens trūkumu susijusių ligų.

Daktaro F.Batmangelidžo teigimu, organizmo dehitratacijos požymiai, neretai maišomi su kitų ligų simptomais. Vienoje iš dviejų knygų apie tai ir vandens terapiją, F.Batmangelidžas rašė: „Žmonės kartais praranda troškulio pojūtį ir, nesuvokdami skysčių reikalingumo bei naudos organizmui, bėgant laikui, sukelia šią problemą.“

Dar didesni nemalonumai prasideda, kai neteisingai nustatomi ir gydomi simptomai sukelia kitas ligas. Keletas jų: dispepsija, angina, anemija, sinusitas ir taip toliau.

Japonų medikai teigia, kad vanduo - puikus vaistas nuo artrito, epilepsijos, bronchito, meningito, viduriavimo, gerklės ligų ir kitų ligų. Tyrimai rodo, kad vandens terapija gali gydyti be jokių pagalbinių medikamentų. Sakoma, kad vidurių užkietėjimas pašalinamas per vieną dieną, diabetas – per savaitę, hipertenzija – per mėnesį.

Taisyklingas vartojimas

Tikrai nėra sudėtinga priprasti gerti vandenį ryte, esant tuščiam skrandžiui. Tiesa, prieš imdamiesi vandens terapijos, atkreipkite dėmesį į kelis svarbiu ekspertų patarimus:

Pabudę ryte, išgerkite apie pusantro litro vandens (maždaug 5-6 puodelius).

Valandą prieš ir po vandens gėrimo, nieko negerkite ir nevalgykite.

Naktį nevartokite jokių alkoholinių gėrimų.

Iš pradžių gali būti sunku išgerti pusantro litro vandens vienu ypu, tačiau organizmas po truputį pripras. Terapijos pradžioje galite vandeni gerti su pertrauka – litrą, o po to dar pusę. Terapijos rezultatai taip pat priklauso nuo vandens, kurį geriate kokybės.

Kitokia terapija

Tačiau vandens terapija gali būti suvokiama ir kitu kampu. Maudynės, įvairios vandens procedūros (tiek šiltame, tiek šaltame vandenyje) puikiai veikia visą kūną, padeda atpalaiduoti protą, atsikratyti streso ir taip pat yra laikoma vandens terapija.

Prausiantis vėsiu vandeniu, pašalinamas nuovargis, stiprinamas imunitetas, stimuliuojama kraujotaka bei vidaus organų veikla.

Vandenyje labai efektyvu sportuoti. Mat visi pratimai daromi daug lėčiau negu sausumoje. Sportas vandenyje ypač rekomenduojamas tiems, kas negali sportuoti intensyviai. Pavyzdžiui, turi problemų nugaros, sąnarių ar raiščių problemų. Mankšta vandenyje tinka ir nėščiosioms bei antsvorio turintiems žmonėms.

Verta žinoti

Mankštinantis vandenyje per valandą galima sudeginti maždaug tiek pat kalorijų, kaip per tokios pat trukmės vidutinio ar didelio intensyvumo aerobikos treniruotę.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!