Labai maža tikimybė, kad jau pagamintame maiste nebus cukraus, o ypač jo daug padažuose, kečupe, nemažai – greitai paruošiamose košėse, sausuose pusryčiuose. Taip LRT RADIJUI sako mitybos specialistė Vaida Kurpienė.
© Shutterstock

„Kai vartojame produktus, kuriuose mažiau cukraus, ypač pridėtinio, ilgiau jaučiame sotumą, pasisotiname suvalgę mažiau. Taigi, jei žmogus renkasi natūralius, neperdirbtus produktus, jo biudžetas maistui turėtų būti mažesnis, nes skiriasi sotumo jausmas“, – pabrėžia V. Kurpienė.

– Ar lietuviai mėgsta saldumynus ir produktus, kuriuose daug cukraus?

– Kiekvieno skonis individualus, bet statistika rodo, kad cukraus suvartojimas didėja, o daržovių nedidėja 10 metų. Taigi mitybos įpročiai keičiasi netinkamai. Beje, Lietuvoje vidutiniškai vienam žmogui per metus tenka beveik 34 kg cukraus. Tai didžiulis kiekis.

– Dažnas įsivaizduoja, kad cukrų vartojame tik tada, kai saldiname kavą, arbatą, ar valgome saldumynus. Tačiau taip nėra?

– Tikrai taip nėra. Netgi kavos ruošiniai pakuotėse dažnai būna desertas, o ne kava. Reikia domėtis, ką valgome, nes, tarkim, labai daug cukraus įvairiuose padažuose, ypač saldžiarūgščiuose – juose gali būti ir 30 proc. cukraus (vadinasi, 100 g padažo yra 30 g cukraus). Beje, iš tikrųjų skiriasi pomidorų padažas ir kečupas. Kečupe yra labai daug cukraus, dėl to jį labai mėgsta vaikai ir būna, kad įsideda daugiau negu patiekalo.

Cukraus gali būti greitai paruošiamose košėse, sausuose pusryčiuose, salotų padažuose, pusgaminiuose. Labai maža tikimybė, kad pagamintame maiste nebus cukraus. Labai gerai, kad dabar ant naujų pakuočių jau rašoma, kiek yra cukrų.

– Specialistai sako, kad labiausiai nuo planuojamo cukraus mokesčio nukentėtų mažas pajamas gaunantys gyventojai, nes pigiausiuose produktuose cukraus daugiausia. Ar sutinkate?

– Iš kiekvienos produktų grupės reikia atsirinkti tam tikrus produktus, nes, pavyzdžiui, yra duonos su cukrumi, yra su mažiau su cukraus, yra be cukraus. Iš tikrųjų, kai vartojame produktus, kuriuose mažiau cukraus, ypač pridėtinio, ilgiau jaučiame sotumą, pasisotiname suvalgę mažiau. Taigi, jei žmogus renkasi natūralius, neperdirbtus produktus, jo biudžetas maistui turėtų būti mažesnis, nes skiriasi sotumo jausmas.

– Ką patartumėte žmonėms, norintiems sveikiau maitintis ir, jei bus įvestas cukraus mokestis, sutaupyti?

– Pirmiausia – pradėti skaityti ne tik tai, kas parašyta didelėmis raidėmis, bet ir mažomis. Pasidomėti, kas yra pridėtiniai ir kas yra natūralūs cukrai. Taip pat reikėtų pradėti nuo to, ką valgo vaikai – tarkim, daugelyje darželio meniu suskaičiuoju mažiausiai du, o įprastai tris saldžius patiekalus.

– Bet gamintojai reklamuoja sveikus užkandžius vaikams.

– Jei produktas patraukia akį, atrodo, kad tai sveika, pasižiūrėkite, kiek porcijoje ir kiek 100 gramų yra cukrų. Kartais klaidina užrašai, kad produktai yra be pridėtinio cukraus, nors jie labai saldūs. Tarkim, 100 g datulių yra 65 g natūralių cukrų. Žinoma, datulės sveikiau, bet saldžių produktų kiekį savo racione turime mažinti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Jelcino nuotykiai Vašingtone: vien su apatiniais išėjo ieškoti picos (231)

Buvusių prezidentų Billo Clintono ir Boriso Jelcino santykiai buvo gana keisti. Buvo laikas, kai...

Treniruotei mažytę salę pasirinkęs Šaras – apie konfliktą su Spanouliu ir paskirtą teisėją specialiai Krepšinis.lt iš Pirėjo (3)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėlų ketvirtadienio vakarą ruošėsi antrai Eurolygos...

Orai: po šilto penktadienio nebus taip malonu

Penktadienis šalyje bus pavasariškai šiltas ir saulėtas, visgi, savaitgalį temperatūra...

Gaisras Vilniuje - degė prie Spaudos rūmų esanti aukštoji mokykla (53)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje gausios gelbėtojų pajėgos buvo sukeltos ant kojų. Žmonės...

Paskutinėmis PAO ir „Real“ mūšio sekundėmis įsižiebė konfliktas, kurio epicentre – Fernandezas skirta techninė, nesportinė ir diskvalifikacinė (4)

Ketvirtadienio vakarą Atėnuose įvykusioje antroje Eurolygos ketvirtfinalio dvikovoje vietos...

Auksinio smėlio paplūdimiais garsėjančiuose kraštuose apsilankę lietuviai: jautėmės kaip sąvartyne (70)

Dalindamasis įspūdžiais apie viešnagę Rytų Timore gavau pastabų, kad labai neigiamai atsiliepiu...

Odontologas įvardijo pagrindinę dantų netekimo priežastį: jos išvengti – labai paprasta (49)

Norėdami apibūdinti Lietuvos gyventojų odontologinę sveikatą, galėtume tiesiog pasakyti –...

Paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuoja jos gyventojų įpročiai: skaičius įspūdingas (97)

Lietuvos ekonomikai šalies gyventojų fizinis pasyvumas kainuoja 1,5 mlrd. eurų per metus,...

Iš „meistriuko“ apsimokės imti kvitą – leis susigrąžinti mokesčius (200)

Nuo 2019 metų oficialiai apskaitytas remonto, statybos ir kitas namų ūkyje suteikiamas paslaugas...

Po vestuvių viskas ėmė byrėti – dabar sutuoktinis aiškina apie taupymą (25)

Esu nusivylusi lietuviais vyrais. Siūlau visiems skaitantiems susimąstyti...