Taigi jei nesuprasite, kad dėl vietoje stovinčio ar augančio svorio kalti šie mitai, galite prarasti motyvaciją. Štai 10 populiariausių su dietomis susijusių gandų bei keletas patarimų, kaip numesti kilogramus visam laikui.

Kilnodama svarsčius tapsiu dar stambesnė

Pirmiausiai paneikime mitą, kad kilogramas raumenų sveria daugiau nei kilogramas riebalų. Kilogramas yra kilogramas - nesvarbu, raumenų ar riebalų. Tačiau raumenys yra tankesni už riebalus, todėl užima mažiau vietos. Dvi tiek pat sveriančios moterys gali atrodyti visiškai skirtingai, jei viena jų turi daugiau raumenų.

Turėti daugiau raumenų masės yra gerai, nes toks žmogus atrodo tvirtesnis, smulkesnis ir stipresnis. Be to, raumenys yra metaboliškai aktyvūs, todėl raumeningų žmonių medžiagų apykaita yra greitesnė. Tai reiškia, kad šie žmonės kasdien išeikvoja daugiau kalorijų ir yra lieknesni.

Jei norite, kad kalorijos visą dieną degtų optimaliu greičiu, į savo pratimų kompleksą būtinai įtraukite jėgos pratimus. Didesni svoriai padės pasiekti geresnių rezultatų. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos tyrimai parodė, kad žmonių, kurie kilnojo sunkius svarsčius, medžiagų apykaita jiems miegant buvo greitesnė - miegodami jie sudegino 8 proc. daugiau kalorijų nei kiti tyrimo dalyviai. To užtenka, kad per metus, daugiau nieko nedarydami, numestumėte 2-2,5 kg.

Kasdien sportuoju, todėl galiu valgyti, ką noriu

Turime nuvilti: net jei sportas yra jūsų religija - pavyzdžiui, tris kartus per savaitę lankote jogą ir kasdien minate dviratį - vis tiek negalite valgyti, kiek panorėję, ir tikėtis numesti svorio. Po intensyvios treniruotės daugeliui mūsų norisi save apdovanoti - juk šitiek prakaitavome, tad tikrai nusipelnėme papildomo gabalėlio picos, ar ne? Deja, ne - jei norime sulieknėti.

Gali būti, kad suvartosite daugiau kalorijų, nei sudeginote. Taip, sportuodami deginame kalorijas ir riebalus, tačiau paprastai šis skaičius yra daug mažesnis, nei manome ar matome treniruoklio ekrane. Rekomenduojama kasdien suvalgyti 250 kcal mažiau ir tiek pat sudeginti mankštinantis. Taip atsiras pakankamas kalorijų deficitas, kuris padės per savaitę numesti maždaug pusę kilogramo.

Visos kalorijos yra vienodos, todėl nesvarbu, ką valgysiu

Nuo tada, kai pirmą kartą išgirdote apie kalorijas, jums buvo nuolat teigiama, kad visos kalorijos yra vienodos. Nesvarbu, ar 500 kcal gausite suvalgę toną salierų kotų, ar nedidelį desertą, jūsų kūnas šias kalorijas degins ar kaups vienodai. Tai netiesa. Nauji tyrimai rodo, kad kai kalbama apie svorio metimą, skirtingų produktų kalorijos skiriasi kaip diena nuo nakties.

Valgydami ir virškindami skirtingus produktus, išeikvojame nevienodą kalorijų skaičių. Jau pats vaisių, žalių daržovių, neapdorotų grūdų ir liesos mėsos kramtymo procesas gali paspartinti kalorijų deginimą net 30 procentų! Negana to, sunkiau padirbėti turi ir jūsų skrandis bei žarnos.

Japonų tyrimai parodė, kad moterys, kurios valgė minėtus produktus, buvo lieknesnės nei tos, kurios valgė minkštą, kramtymo nereikalaujantį maistą. Natūraliame maiste esančią ląstelieną ir baltymus mūsų organizmams suvirškinti reikia tokių didelių pastangų, kad dalis kalorijų yra nepasisavinamos.

Jei valgysiu riebalus, dar labiau nutuksiu

Produktai be riebalų - atgyvenęs dalykas. Mitybos specialistai rekomenduoja iš riebalų gauti 25-30 proc. dienos kalorijų. Kad būtume sveiki, mums būtina gauti pakankamai riebalų, tačiau atkreipkite dėmesį į riebalų rūšį.

Mononesotieji riebalai - tai sveiki riebalai, kurių gauname valgydami augalinį maistą, tokį kaip alyvuogės, riešutai ir avokadai.

„Britanijos mitybos žurnale“ rašoma, kad daug mononesočiųjų riebalų turinti dieta padėjo vieno tyrimo dalyviams atsikratyti šiek tiek svorio ir riebalų, nors jų dienos kalorijų skaičius išliko nepakitęs.

Kitas tyrimas parodė, kad suvalgius pusryčius, kuriuose yra daug mononesočiųjų riebalų, kalorijos sparčiai deginamos net praėjus 5 val. po valgymo. Gerieji riebalai ypač veiksmingai naikina lašinukus liemens srityje. Įtraukę šiuos skanius ir sveikus riebalus į sumažinto kaloringumo planą, sumažinsite svorį bei atsikratysite riebalų ant pilvo.

Jei valgysiu vėlai vakare, priaugsiu svorio

Vengti užkandžiauti vakare - labai populiari svorio metimo strategija, nes mažiau valgyti, kai esi mažiau aktyvus, atrodo logiška. Šia tema ginčijamasi jau daug metų, o 2011 m. balandžio mėnesio žurnale „Obesity“ rašoma, kad valgymas po 20 val. gali padidinti nutukimo riziką, tačiau vis dar neaišku, kodėl.

Mūsų svoriui daugiausiai įtakos turi tai, kiek, o ne kada, valgome. Daug žmonių valgo vėlai vakare ne todėl, kad yra alkani, bet todėl, kad nuobodžiauja ar nori „suvalgyti“ kitas emocijas. Taip jie suvartoja daugiau kalorijų, nei tą dieną reikia jų organizmui, o papildomos kalorijos paverčiamos riebalais. Be to, prisivalgę vėlai vakare, žmonės paprastai nenori pusryčių, o juos valgyti labai svarbu, jei norime išvengti persivalgymo vakare.

Jei bijote, kad vakare kankins alkis, valgykite vakarienę valanda vėliau. Taip sutaupysite kalorijų, kurias būtumėte suvartoję žiūrėdami televizorių.

Vėliau valgoma vakarienė padeda apsisaugoti nuo bereikalingo užkandžiavimo, kuris dažnai užklumpa vėlai vakare. Tiesa, vakarieniauti reikia likus ne mažiau nei 2 val. iki miego.

Jei gersiu daug vandens, greičiau sulieknėsiu

Liaukitės gerti vandenį kibirais. Gali būti, kad vanduo padeda numesti svorio, tačiau jis nepadės sulieknėti, jei nepakeisite kitų įpročių. Šiaures Karolinos universiteto tyrimai parodė, kad žmonės, kurie reguliariai geria vandenį, per dieną suvartoja maždaug 200 kalorijų mažiau nei tie, kurie geria tik kavą, arbatą ir gaiviuosius gėrimus. Žinoma, jei vietoj limonado gersite vandenį, sutaupysite kalorijų, o tai padės atsikratyti papildomų kilogramų.

Labai šaltas vanduo gali padėti sudeginti daugiau kalorijų. Vokiečių mokslininkai nustatė, kad per dieną išgerti šeši puodeliai ledinio vandens padėjo sudeginti 50 papildomų kalorijų. Tikriausiai taip yra dėl to, kad organizmui reikia sušildyti vandenį iki kūno temperatūros. Jums nuspręsti, ar dėl šių 50 kalorijų verta visą dieną gurkšnoti ledinį vandenį - gal tiesiog vietoj lifto palypėkite laiptais?

Dietiniai gėrimai - puikus būdas numesti svorio

Kai kurie žmonės mano, kad geriausias būdas priversti organizmą tirpdyti riebalus - tai nuolat gerti dietinius gėrimus ir valgyti dietinį maistą. Deja, tai nepadės džiaugtis ilgalaikiais rezultatais.

Dietiniai gaivieji gėrimai gali padidinti metabolinio sindromo riziką. Jo simptomai yra riebalų sankaupos ant pilvo, padidėję cukraus ir cholesterolio lygiai. Minesotos universiteto tyrimai, kuriuose dalyvavo beveik 10 tūkst. 45-64 m. savanorių, parodė, kad žmonių, kurie per dieną išgeria vieną skardinę dietinio gėrimo, rizika susirgti šiuo sindromu yra 34 proc. didesnė nei žmonių, kurie šiu gėrimų nevartoja.

Kai geriate dietinius gėrimus ir valgote dietinį maistą, jūs bandote apgauti savo organizmą. Tačiau mūsų organizmai yra protingesni už mus. Taip, jums gali pavykti numesti šiek tiek svorio, tačiau rizikuojate smarkiai pakenkti savo sveikatai. Galiausiai daugelis žmonių ima skųstis, kad tapo priklausomi nuo šiu nesveikų gėrimų ir maisto.

Tad patarimas yra toks: didžiausią dėmesį skirkite maisto kokybei. Dietiniame maiste mažiau kalorijų, bet mažiau ir naudingų medžiagų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)