aA
Apie meilės sau ir svorio sąsajas pasakoja sveikos mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė.
© Shutterstock nuotr.

Daugiausia dirbu su moterimis ir susiduriu su mąstymu: „kai sversiu X kg, tada pradėsiu save mylėti“. Tokios mintys kyla nepriklausomai nuo to, kiek moteris nori svorio numest: du ar dvidešimt kilogramų.

Sunku patikėti, kad pirmiausia turime pradėti save gerbti, saugoti ir mylėti. Tik tuomet mūsų išvaizdos pokyčiai bus ilgalaikiai. Kitu atveju net ir pasiekus norimą svorį, iliuzijos apie meilę sau ir aplinkos pokyčius nepasitvirtina ir vėl ranką tiesiame prie lengvai pasiekiamo malonumo – maisto.

Kiek iš tiesų laiko skiriate sau?

Dabar stabtelėkite ir pagalvokite – kiek laiko per savaitę skiriate sau? Kurioje vietoje, po darbo, buities, vyro, vaikų, tėvų ir draugų reikalų esate jūs? Jei tikrai savimi pasirūpinate, kasdien pabūnate su savimi ir galva neskauda nuo kalno nepadarytų darbų – šis straipsnis ne jums:)

Visoms kitoms rekomenduoju suskaičiuoti, kiek valandų per savaitę skiriate sau. Užsirašykite ir skaitydamos straipsnį atlikite paprastus matematinius veiksmus, atimdamos valandas, kurios neįsiskaičiuoja į šį dydį. Laikas sau turi atitikti kelias sąlygas. Taigi skaitykite toliau ir koreguokite valandas, kurias pasirašėte.

Pabuvimas sau tai nėra privalomas pasirūpinimas savo fizine išvaizda: rytinis dušas bei kitos higienos ir susijusios procedūros. Po šio punkto valandų sau pamažėjo?

Mūsų atveju būtina veikla, kuri tikrąja žodžio prasme atpalaiduoja, jos nekantriai laukiate. Neturi būti jokių pareigų ar prievolių, tik grynas malonumas.

Jei aplink šurmulys: šeima ir draugai, dažniausiai sunku bus atsipalaiduoti, nes įprastai tai susiję ir su tam tikru pasirūpinimu. Kursai bei mokymai, net jei jūs ir mokotės ne dėl darbo reikalų, o dėl asmeninių, vėlgi susiję su pareigomis ir įtampa, kad ir malonia. Jei yra iš tiesų taip, kad kursų laukiate su dideliu nekantrumu ir išeinate iš pamokos kupinos entuziazmo, tuomet šias valandas paliekame sąraše. Jei yra kitaip - mažiname skaičių.

Svarbi sąlyga ir tai, kad minėtas pabuvimas sau turi tikrąją žodžio prasme džiuginti. Štai šioje vietoje susiduriame su dar vienu iššūkiu – rasti tokią veiklą. Jei jūs žinote ir kas savaitę tuo užsiimate – nuoširdžiai sveikinu. Jei ne, tokiu atveju pamąstykite, kas jus džiugindavo studijų metais ar net anksčiau, ką norėtumėte pabandyti ir išbandykite tuos pačius būdus. Kai kurios moterys jau pirmą dieną atranda džiuginančius dalykus, kai kurios mąsto kelias savaites ar net ilgiau ir neranda nieko, kas nuoširdžiai džiugintų.

Tokia situacija gali kilti ir todėl, kad esate tiesiog pervargusi ir jums reikia paprasčiausiai išsimiegoti ir pailsėti. Taigi čia prie vieno iš pagrindinių punktų atkeliaujame. Paklauskite savęs, ar laikas sau skiriamas miego sąskaita? Jei taip, tokiu atveju irgi nesiskaito...

Kiek savaitinių valandų liko parašyta Jūsų lapelyje? Viena, trys valandos ar nulis? Ar manote, kad to pakanka jaustis savimi ir gyventi ne tik kitų, bet ir savo gyvenimą?

Suprantu, kad gali kilti vidinis pasipriešinimas ir sakysite sau bei kitiems, kad „aš nespėju, neturiu laiko dabar, štai kai įvyks x (pavyzdžiui paaugs vaikai), tuomet...“ Bet situacija tokia, kad tuomet bus kitų svarbių dalykų. Be to, gyvenate šiandien, o ne vakar ir rytoj. Dėl šios priežasties būtent dabar pagalvokite, KAIP galiu rasti būdų skirti laiko savo poilsiui ir malonumui. Pasidalinkite apie tai straipsnio komentaruose.

Idealu, jei tokia veikla nieko ar visai nedaug kainuoja ir yra lengvai prieinama. Tokiu atveju net ir sunkesniu gyvenimo momentu pasinersite į malonią veiklą, o ne keliausite į virtuvę kraustyti spintelės ir ieškoti „ko nors skanaus“.

Kodėl kalbu apie tai, o ne apie kalorijas ir maisto produktus? Priežastis labai paprasta. Kai pabūnate su savimi ir skiriate laiko ne tik savo fiziniams poreikiams, jūsų mintys ramesnės ir malonumą gaunate ne tik iš maisto, taigi ir suvalgote mažiau.

Su meile
Vaida Kurpienė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (209)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (159)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Karšta krepšinio savaitė: ar atsities Adomaitis su „Rytu“ ir kaip „Žalgiriui“ seksis medžioti Milane? (6)

Priešpaskutinė sausio savaitė krepšinio pasaulyje žada būti ugninga ir kaitri. Vilniaus...

Orai: šaltis parodys savo nagus (36)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti (31)

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (74)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Šią naktį visas pasaulis stebėjo kruvinojo Mėnulio užtemimą (33)

Praėjusią naktį žmonės visame pasaulyje stebėjo Mėnulio užtemimą.

Nieko nekainuojanti galimybė privilioti geriausius darbuotojus: daugelis apie tai net nežino

Darbdavio įvaizdį padeda kurti istorijos. Galima siekti, kad apie jūsų vertybes, misiją ar...

Vienos Vilniaus bažnyčios paslaptys: skraidantis ugnimi besispjaudantis drakonas ir Adamkaus pavardė lange

Prieš daugiau nei penkis šimtus metų tuometiniame Vilniaus pakraštyje iškilusio Šv. Pranciškaus...

Ką susirgę renkasi lietuviai - žolelę ar piliulę (35)

Įpusėjus šaltajam metu laikui, kuomet vis mažiau laiko praleidžiama gryname ore ir padidėjus...