aA
Fizinis patrauklumas neapsiriboja tik gražia išvaizda. Daug žmonių tiki, kad gimstama gražiais, o tos nekintančios, grožį apibūdinančios savybės, kaip dailūs veido bruožai, gražūs plaukai ar figūra, yra paveldimos.
© Shutterstock nuotr.

Jūs arba turite jas, arba ne. Tačiau mūsų tyrimas parodė, kad yra ir kitas patrauklumo tipas, taip vadinamas dinamiškas fizinis patrauklumas.

Kas yra dinamiškas patrauklumas?

Turbūt tai geriausiai nusako The Beatles dainos žodžiai: „Something in the way she(or he) moves attracts me like no other lover (kažkas jos/jo judesiuose mane traukia kaip niekas kitas)“. Tyrime bandoma išsiaiškinti, kaip žmogaus asmenybės, fizinio gracingumo ir kūno kalbos išraiška paveikia supratimą kas yra ir kas nėra patrauklumas.

Idėja, kad žmonės turi išraiškos stilių, yra žinoma nuo 1930-ųjų, kai socialinis/asmenybės psichologas Gordonas Allportas ėmė teigti, kad žmonės nuolat reiškia savo asmenybės elementus − juos galime rasti jų eisenoje, kalbėsenoje ar net išskaityti iš rašysenos.

Tyrimas atskleidžia, kad emociškai ekspresyvūs žmones − tie, kurie spontaniškai išreiškia emocijas (ypač teigiamas), yra kur kas patrauklesni aplinkiniams. Taigi, mes susiruošėme ištirti, kaip išraiškos stilius prisideda prie įspūdžio, kad kažkas yra fiziškai patrauklus.

„Norėdami apimti kuo daugiau skirtingų patrauklumo tipų, sukvietėme studentus į savo laboratoriją, kurioje filmavome ir fotografavome juos susipažįstant su kitais ar sakant trumpas kalbas. Tuomet mes apkarpėme nuotraukas ir filmukus taip, kad matytųsi tik dalyvių veidai arba kūnai.

Subūrėme kelias skirtingas „teisėjų“ komandas, iš kurių viena vertino patrauklumą iš pateiktų veidų ir kūnų nuotraukų, kita sprendė patrauklumo klausimą tik iš dalyvių aprangos nuotraukose. Kitos „teisėjų“ grupės vertino skirtingą patrauklumo lygį, remdamosi tuo, kaip joms patiko kiekvienas iš dalyvavusiųjų, ar norėtų su jais susidraugauti bei ar jie buvo patrauklūs tiek, kad norėtų su jais susitikinėti.

Taip mes galėjome statistiškai paremti skirtingų patrauklumo tipų tyrimą. Pastebėjome, kad nufilmuoti pokalbiai ir dinamiškas išraiškos stilius (apskaičiuotas remiantis žmogaus emociniu išraiškingumu ir socialiniais įgūdžiais) pasufleravo, kurie dalyviai buvo įvertinti kaip fiziškai patrauklūs visiškai nepaisant nekintančių grožio savybių (veido, kūno ir aprangos patrauklumo). Supratome, kad būtent dinamiškas išraiškos stilius yra pagrindinė charizmatiškos asmenybės sudedamoji dalis“, - sako G. Allportas.

Taigi, kokios yra šio tyrimo išvados?

Pirma, asmenybė ir jos išraiška yra labai svarbios. Kaip visi puikiai žinome, žmogus gali būti gražus savo išore, bet ne vidumi, ir atvirkščiai. Be to, tyrime teigiama, kad dinamiškas išraiškos stilius gali „pašalinti“ nekintančio fizinio patrauklumo trūkumą. Kitaip tariant, yra gausybė žmonių, nepatenkančių į taip vadinamo klasikinio grožio kategoriją, tačiau jie vis tiek yra labai patrauklūs aplinkiniams.

Antra, patrauklumą galima kažkiek „valdyti“. Apranga, makiažas ir gera fizinė būklė gali paveikti patrauklumo sampratą.

„Vieno mūsų „charizmos tobulinimo“ tyrimo metu pastebėjome, kad tos moterys, kurios buvo mokomos geriau išreikšti savo emocijas ir teigiamą poveikį, ėmė kur kas atidžiau rinktis aprangą ir makiažą, nors mūsų tobulinimo tyrimas tam neteikė didelės reikšmės“, - teigė G. Allportas.

Kaip sakoma, kiekvienas savaip supranta grožį, tačiau patrauklumas yra rinkinys, sudarytas tiek iš nekintančių ir dinaminių savybių, tiek veikiantis patrauklumo sampratą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Krivickas: Kručinskienę nori išmesti iš socialinio būsto gyveno svetimame bute; papildyta savivaldybės komentaru (348)

Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę...

Klastingas buvusio Vokietijos prezidento sūnaus nužudymas: įtariamasis keršto planą nešiojosi net 30 metų (20)

Aiškėja šaltakraujiškos, klastingos žmogžudystės, savaitės pradžioje sukrėtusios Vokietiją,...

Į išsipūtusį rezervą rodantis Seimas medikų algoms norėtų 100 mln. eurų daugiau

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė 2020 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą ir...

Galvos skausmas – ne tik nemalonus pojūtis: savo ligos istoriją papasakojusi Lina nori įspėti kitus

„Mano laisvalaikis seniau visada buvo aktyvus, daug mokiausi, siekiau karjeros, sportavau", –...

Bunda žiemiškos nuotaikos: Vilniuje įžiebta pirmoji kalėdinė eglė

Pagrindinės miesto eglės įvaizdį vis dar laikydama paslaptyje, sostinė pamažu puošiasi...

Alytaus katastrofos pasekmės: dabar jau išsigando kūdikius maitinančios mamos (64)

Alytiškės motinos tvirtina, kad, norėtų išsitirti savo pieną, kuriuo maitina kūdikius, kad...

„Sodros“ darbuotojų atlyginimams – papildomi 3 mln. eurų papildyta (27)

Ketvirtadienį Seimas apsvarstė Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) 2020 metų...

Kamblevičius – apie į keturias dalis skilusią partiją: yra, kas laukia Pakso

Nuo Seimo „tvarkiečių“ atskilęs ir naują partiją su filosofu Arvydu Juozaičiu kuriantis...

Užkalnis. Seimas kaip prieglauda asocialams (216)

Mūsų parlamentas daug iškentė. Jis – kaip surūdijęs troleibusas, kuris nesirenka, kas lipa pro...

Daugelis tėvų nesureikšmina, jei genda pieniniai dantys: odontologė tai vadina didele klaida

Mažiems vaikams beveik kasdien tenka susidurti su naujomis patirtimis ir išmokti anksčiau...