“Neraukyk kaktos! Neprisimerk! Atsiras raukšlių!” Kiek kartų tai jaunystėje mes girdėjome iš mamos arba močiutės. Dabar, žvelgdami į veidrodį ir matydami raukšleles apie akis bei kaktoje suprantame, jog perspėjo mus ne veltui. Tačiau ką gi daryti- nesišypsoti, kai linksma, nesiraukyti, kai pyksti?
Tačiau toli gražu ne visi bijo daryti grimasas: Sindi Krauford tvirtina, kad viena svarbiausių jos grožio paslapčių - veido gimnastika, kuri leidžia palaikyti raumenų tonusą. Prižiūrėdamos odą mes ne visuomet prisimename, kad veidas - tai karkasas raumenų, kurie ir sudaro ovalą (ratas, kvadratas, trikampis- kiekvieno savaip). Laikui bėgant raumenys silpsta ir veidas tarsi “išplaukia”. Net išpuoselėta, švelni oda neišgelbės, jeigu skruostai niūriai nukaro, o vokai nusileido kaip senbernaro.

“Jeigu nenorite, kad veidas prarastų formą, jį, kaip ir kūną reikia nuolat treniruoti”,- sako anglė Eva Freizer, kuri dėl veido padarė tą patį, ką ir Džein Fonda dėl kūno. Knyga “Eva Fraser’s Facial Workout” tapo bestseleriu ir yra išversta į daugelį kalbų. Freizer veido gimnastiką ėmė praktikuoti po vieno įvykio prieš dvidešimt metų.

Ilsėdamasi Vokietijoje ji susipažino su gražia ir jaunatviška moterimi. Sužinojusi, kad jai septyniasdešimt šešeri, Freizer negalėjo patikėti savo ausimis ir ėmė įkalbinėti naują pažįstamą pasidalinti jaunystės paslaptimi. Ta atsakė turinti pratimų kompleksą veido raumenims. “Jaunystėje ji buvo balerina,- pasakoja Eva Freizer,- ir pastebėjo, kad visos keturiasdešimtmetės šokėjos turi puikius jaunus kūnus ir apvytusius veidus. Išvada buvo paprasta - veidui taip pat reikalingos reguliarios treniruotės. Ji išrado savo metodą ir pamokė mane, o aš mokau kitus žmones”.

Grimasa

Pagal Freizer metodiką pirmą pusmetį pratimus reikia daryti dešimt minučių kasdien, po to pakanka penkių minučių kas antrą dieną. “Tai labai greitai tampa įpročiu - tas pats, kaip valyti dantis. Jums net nereikės sau apie tai priminti”,- sako Eva. Skeptikai dažnai klausia, ar tiesa, kad ji netempė odos. “Atsakydama jiems pasiūlau už ausų paieškoti randų. Niekada nedariau jokios plastinės operacijos. Ir suprantama, nesiruošiu”.

Veido gimnastikos šalininkų ganėtinai daug specialistų tarpe. Tačiau yra ir priešininkų. Maskvos plastikos chirurgas Jevgenijus Laputinas mano, kad lyginti veidą su kūnu nekorektiška, nes “odos ir raumenų anatomija bei fiziologija iš principo skiriasi. Veido gimnastika naudinga tik iš dalies, pavyzdžiui, po tam tikrų plastinių operacijų. Likusiais atvejais papildoma mimika odą ir raumenis veikia neigiamai”.

Daugelio prieštaringas požiūris ir į veido masažą: kai kurie jį atlieka reguliariai ir yra labai patenkinti. Kiti, bijodami ištempti odą, vengia šios procedūros. Ela Konovalova, žinoma kosmetologė mano: “Masažas - ta pati gimnastika, tik pasyvi. Gerą masažą apsprendžia du faktoriai: specialisto rankos ir mokykla”. Pirmąjį galima suprasti tik bandymų ir klaidų pagalba. Antrąjį - lengviau: gero vardo ir tradicijų kosmetinės firmos dešimtmečiais praktikuoja ir tobulina savus masažo metodus, kur visi judesiai apskaičiuoti iki milimetro ir sekundės.

Masažas pagal Guerlain metodą kartais turi didžiulį teigiamą efektą, kartais - vos pastebimą, bet niekada nekenkia. Jį atliekant oda nejuda iš vietos, t.y., neišsitempia.

Kai kurie specialistai didelę reikšmę teikia ir tokiems dalykams, kaip, pavyzdžiui, kūno padėtis. Gydytojas Romanas Karajevas mano, kad visas veido procedūras, tame tarpe ir masažą negalima daryti gulint - šioje padėtyje sutrikdomas kraujo ir limfos pritekėjimas ir nutekėjimas. Teisinga poza - kai pacientas pusiau guli - pusiau sėdi.

Dar vienas principas, kurį jis propaguoja: po aštuntos valandos vakaro - jokių kosmetinių procedūrų ir, maža to, jokių kremų. Vakaras biologiškai skirtas poilsiui, visos organizmo sistemos veikia kitaip, nei dieną, ir aktyvus poveikis veidui (zona, kur projektuojasi praktiškai visi organai) nepageidautinas.

Karajevas sukūrė veido odos ir raumenų ląstelių atstatymo metodą statinės elektros pagalba. Šį būdą galima pavadinti ir rankiniu, ir aparatiniu: priklausomai nuo paciento odos būklės naudojamos paprastos gintarinės lazdelės (pagal formą panašios į džiovyklos lazdeles) arba portatyvinis mikrogalvaninis aparatas. Po seanso iškart matyti rezultatas - pasitempia smakras, net nosies - lūpų klostės tampa mažiau pastebimos.

Efektas toks, kaip ir naudojant mioliftingą - procedūrą, kurios metu elektros įkrovos priverčia susitraukinėti veido raumenis ir tuo pačiu juos treniruoti, bet odą veikiantis srovės stiprumas keletą kartų mažesnis. Daugelis salonų suderina aparatines procedūras su rankiniu masažu.

Masažas, kaip ir bet kuris mechaninis poveikis, gerina kraujotaką. Kai kurie specialistai tvirtina, kad tuo jo poveikis apsiriboja. Galbūt taip. Tačiau jei esate patenkintos rezultatu ir jaučiate malonumą nuo pačios procedūros - masažuokitės į sveikatą. Arba darykite grimasas prieš veidrodį - tai taip pat galima atlikti bet kokio amžiaus. Septyniasdešimt dvejų metų Eva Freizer treniruotis pradėjo būdama virš penkiasdešimt. Nuo to laiko jos veide neatsirado nei vienos raukšlelės. Yra ko siekti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Gydytoja paaiškino, kodėl net ir norėdami negali pacientui skirti tai, ko jis vertas (2)

Gydytojai norėtų nuolatos atsinaujinti savo žinias ir kelti kvalifikaciją, tačiau iš savo...

Prasidėję išpardavimai įkvėpė: atskleidė gudrybę, kaip išleisti mažiau (50)

Penktadienį prasidėjus nuolaidų akcijai „ Jamam “, pirkėjai suplūdo į parduotuves, norėdami...

Šimtmečio istorija: atkurta Lietuva nebūtų atsilaikiusi, jei ne pamiršta aplinkybė (64)

Prieš beveik šimtmetį Lietuvai atkurti valstybę leido palankiai susiklosčiusios tarptautinės...

Radiniai pabėgusio Šiaurės Korėjos kario kūne atskleidė siaubingą šios šalies padėtį (10)

Neseniai paskelbti iš Šiaurės Korėjos pabėgusio kario medicininės patikros rezultatai perša...

Kaunas ruošiasi Kalėdoms: šventiškai sužibo miesto tiltai (4)

Artėjant didžiausioms metų šventėms Kaunas vis labiau alsuoja Šv. Kalėdų dvasia. Iki...

Skvernelio prezidento rinkimuose lauktų rimti iššūkiai (104)

Šalies partijas sudrebinę politiniai ir korupciniai skandalai tiesiogiai paveikė visuomenės...

Padangių keistuolis sutinusia nosimi: skrydžiai su automobiliais turėjo savų nepatogumų

Įsivaizduokite, kokios smagios būtų kelionės, jei galėtume lėktuvu į šiltus kraštus skristi...

Kruvinasis penktadienis: išpuolis Egipto mečetėje pareikalavo šimtų gyvybių atnaujinta 18.27 (78)

Egipto neramioje Šiaurės Sinajaus provincijoje penktadienį į sausakimšą mečetę įsiveržusiems...

Kredito unijai vadovavę sutuoktiniai nuteisti už pasisavintus pinigus (6)

Buvęs Panevėžyje veikiančios kredito unijos „ Panevėžio regiono taupomoji kasa“...

Vokietijoje – krizė: mesta šantažo korta (306)

Europos Sąjungos valstybės sunerimusios žvelgia į stabiliausią narę Vokietiją, ūmai...