Sakoma, jog senatvė - tai metas, kai viską žinai, bet niekas nieko neklausia... Menopauzę dauguma moterų įsivaizduoja kaip laikotarpį, kada pasibaigia visavertis moters gyvenimas. Netiesa, nes su menopauze ateina ir moters branda! Svarbu, kad tai suprastų ne tik sunkų periodą išgyvenanti moteris, bet ir ją supantys žmonės.
Moteris, skrybėlaitė, elegancija
© Corbis/Scanpix
Padėkite jai jaustis reikalingai

Menopauzės su vienokiais ar kitokiais požymiais sulauks visos be išimties. Todėl ypač jaunos moterys turėtų būti atidesnės ir jautresnės savo mamoms, kurios menopauzės laikotarpiu jaučiasi nesuprastos ir neįvertintos.

"Mama, ir vėl pamiršau, kad tau menopauzė", - turbūt taip dažniausiai aiškinatės konfliktiškas situacijas su savo mama. Į brandų amžių žengiančiai moteriai užvis skaudžiausias artimų žmonių nesupratimas. Menopauzės laikotarpiu moterims padidėja irzlumas, kamuoja nepaaiškinama nuotaikų kaita, tad užuot dar labiau komplikuodama situaciją, parodykite savo mamai šiek tiek supratimo ir palaikymo. Prisiminkite, su kokiu rūpesčiu ir kantrybe ji augino ir mylėjo jus pačiu sudėtingiausiu - paauglystės - laikotarpiu.

Visada patraukli

Bet kurio amžiaus moteriai svarbu gražiai ir patraukliai atrodyti. Tai aktualu ne tik jaunai, žaviai, veikliai, bet net ir tai, kuri visą dieną praleidžia megzdama kojines ar prižiūrėdama anūkus. Jeigu jums atrodo, kad mama užsidarė tarp keturių sienų, nenumokite į tai ranka. Padėkite jai vėl pasijausti žavinga moterimi. Kartu nueikite apsipirkti į parduotuvę, patarkite mamai rinktis elegantiškus, šviesesnių spalvų drabužius.

Suteiksite jai džiaugsmo nusivedusi į grožio saloną ar padovanojusi savaitės kelialapį į sanatoriją. Priminkite tėčiui, broliams ir savo vyrui, kad bet kurios moters širdį maloniai glosto komplimentai. Jei jūsų mama vieniša, dar nereiškia, kad visą savo laiką turėtų skirti anūkams ar ilgiems pokalbiams moteriškoje draugijoje. Supažindinkite ją su savo draugų tėvais - jie tikrai ras bendrų interesų. Dažniau savaitgaliais pakvieskite pietų ar vakarienės savo ir vyro tėvus - taip parodysite, jog gerbiate ir vertinate abipusį bendravimą.

Mane vertina!

Kas dar gali brandaus amžiaus moteriai padėti jaustis oriai ir savimi pasitikinčiai? Žinoma, kad geras kolegų ir šeimos narių vertinamas. Mylėkite ir rodykite visokeriopą dėmesį ir palaikymą savo mamai.

Dažnai menopauzės laikotarpiu moterims atsiranda baimė jaustis nenaudingai ir nereikalingai. Aplinkinius kartais ima varginti ne tik padidėjusiu irzlumu, bet ir įkyriais, kartais nelabai vertingais patarimais. Užuot pykusi ant nuolat viskuo nepatenkintos mamos, padėkite jai savo energiją nukreipti tinkama linkme. Gal tai galėtų būti senos svajonės įgyvendinimas ar užmirštas pomėgis?

Klauskite patarimų - juk per gyvenimą jūsų motina yra sukaupusi kur kas daugiau patirties nei jūs. Palaikykite mamos autoritetą ir leiskite jai jaustis išmintingai (greičiausiai būtent taip ir yra, tik jūs nemokate to parodyti). Menopauzės laikotarpiu moterims iškyla būtinybė demonstruoti savo išmintį, todėl gerbkite ją ir parodykite, kad jos nuomonė ir patarimai jums yra svarbūs.

Sveikatos problemos

Vyresnio amžiaus moterys dažnai linkusios ignoruoti faktą, jog yra nebe pirmos jaunystės. Todėl net ir turėdamos sveikatos problemų vengia gydytojų, manydamos, jog liga - tai senatvės dovana. Taip pat neretai pasitaiko, jog menopauzė kartu "atsineša" ir tam tikrų sveikatos pakitimų, kurie iškart nepasireiškia. Jei matote, kad mama gėdijasi išsakyti savo bėdas, pati atkreipkite dėmesį į toliau išvardytus simptomus. Juos pastebėjus reikėtų susirūpinti ir kreiptis į gydytoją kuo anksčiau.

Susirūpinti turėtumėte, jei jūsų mamai:

* nuotaikos keičiasi kone kasdien;

* staigiai padidėja kūno masė;

* suprastėja atmintis;

* pakyla kraujospūdis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: nesinorės net nosies kišti laukan (35)

Artimiausiu metu didesnių pokyčių nebus. Antroje penktadienio pusėje ir šeštadienį į šalį...

Patyręs lėktuvo kapitonas apie tai, su kuo susiduria darbe, ir kodėl nemėgsta skristi keleivio vietoje (7)

„Lėktuvo kapitonai vaikšto su keturiomis juostelėmis. Nepamenu, kiek man tiksliai buvo metų, gal...

Istorija, sukrėtusi Lietuvą: kaip visa tai prasidėjo (832)

Žinia, kad Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , ne vieną privertė...

Visada laukiamų „Depeche Mode“ koncertas Vilniuje: minios euforija ir itin griežtai režisuotas pasirodymas atnaujinta 23:06 (55)

Koncertinę savaitę pradėjo elektroninės muzikos mokytojų kolektyvas „Kraftwerk“, o baigė –...

Susvyravus Indijos rinkai, Lietuvoje nyksta maistinis augalas (31)

Įvedus žalinimo reikalavimus žirniai bei pupos išpopuliarėjo Europos Sąjungoje, nes šias...

Tokie mes vieninteliai: lietuvių būstų įsirengimų ypatumai, kurie Vakarams nesuprantami (154)

Būstas yra bene didžiausias pirkinys žmogaus gyvenime, reikalaujantis daug svarstymų ir...

Įgimta liga nustatoma kas dešimtam kūdikiui: išduoti gali eisena (15)

Pirmieji kūdikio žingsniai daugeliui tėvų yra ne mažiau jaudinanti akimirka, negu pirmieji...

Knygų mugės lankytojų stilius: ką skaito, taip ir atrodo (46)

Prasidėjusi 19-oji Vilniaus knygų mugė „Litexpo“ parodų rūmuose pritraukė ne tik knygas...

7 dalykai, kurių negalima daryti prieš miegą (6)

Miegas mums yra neįtikėtinai svarbus. Mes stengiamės išsimiegoti, išlaikyti subalansuotą miego...

Eurolygoje – įspūdingi Vesely dėjimai per Kuzminską ir CSKA paslauga „Žalgiriui“ (23)

Eurolygos čempionų titulą ginantis Stambulo „Fenerbahce“ (16-7) 23-o turo rungtynėse...