aA
Tikra moteris nesivaiko laimės. Ji niekada nieko nesivaiko. Bėgimas paskui laimę – pati populiariausia ir pati kvailiausia sporto šaka. Visi mes kažkur skubame: į šviesų rytojų, į kitą dieną, į ateinančius metus ir t.t. Tikra moteris šia sporto šaka neužsiima. Ji tiesiog plaukia per gyvenimą, mėgaudamasi šia diena. Suprantama, ji turi planų ateičiai, neatidėlioja gyvenimo rytojui, nelaukia, kada prasidės "tikrasis" gyvenimas (kai pagaliau sulieknės, kai atjos princas ant balto žirgo, bus palankios aplinkybės ir pan.)
Moteris
Moteris
© Corbis


Būti tikra moterimi – tai didelė privilegija ir ji tai supranta

Į faktą, kad gimė moterimi, ji žiūri su pasitenkinimu, tame matydama ypatingą vertybę. Ji save mato ne tik pažinimo lygmenyje, bet tiesiog jaučia save. Būti tikra moterimi jai nėra joks išbandymas ar varginantis darbas ir ne sunkus kryžius, kurį reikia nešti visą gyvenimą. 

Tai - likimo dovana ir palaima. Tikra moteris ugdo savyje moteriškumą visuose vidinio savęs pažinimo lygmenyse: jausmuose, pojūčiuose, mintyse ir išoriniuose: kūno, aprangos, elgesio.

Tikra moteris gyvena savo tempu 

Jeigu gyvenate per lėtai, jūs netenkate supratimo, kas yra gyvenimas. Jeigu gyvenate per greitai, jūs nespėjate pajausti gyvenimo. Kiekviena iš mūsų turi savą gyvenimo tempą. Tikra moteris tai puikiai žino ir jaučia, todėl gyvena atitinkamu gyvenimo tempu. Ji vengia kraštutinumų: nedrybso tingiai ant sofos, bet ir skubėdama nesiverčia per galvą. 

Ji pati reguliuoja savo gyvenimo krūvį ir tuo pačiu palaiko ją supančių aplinkybių pokyčius. Tikra moteris gyvena taip, kad padarytų tai, ko nori ji pati, neprarasdama gyvenimo skonio. Jos veikloje pats pagrindinis dalykas – ne kūno judesių skaičius, atliekamas per laiko vienetą, o tikslumas to, ką ji daro ir kodėl.


Tikrai moteriai pirmoje vietoje yra ji pati

Tai visiškai nereiškia, kad ji egoistė, abejinga ar net ciniška. Tiesiog ji supranta, kad dėl per didelio rūpinimosi kitais žmonėmis, slypi baimė gyventi savo gyvenimą. Tikrai moteriai įdomus jos pačios gyvenimas. Ji niekada nepraranda savo asmeninės gyvenimo erdvės svarbumo, tačiau tuo pačiu gali padėti kitiems žmonėms. Ji nesako ,,taip“, jeigu jos širdis sako ,,ne“. Ji visuomet klauso savęs ir pasitiki savo jausmais.


Tikrai moteriai nereikalinga ,,įskaitų knygelė dėl visuomenės nuomonės“

Šią ,,knygelę“ arba tinkamo elgesio nurodymus - tėvams, mokytojams, kaimynams, giminaičiams draugams ir kolegoms - dar vaikystėja gauna kiekviena mergaitė. Dėl aplinkinių nuomonės, kad pasiektų norimą rezultatą, mergaitės pašvenčia visą savo gyvenimą. Tikrai moteriai tokių ,,įskaitų“ nereikia – ji išmetė tokią ,,knygelę“. 

Tegul kitos pasižymi reiklingose skiltyse: ištekėjo – neištekėjo, normali – nenormali, viena – ne viena, vieniša – nevieniša, kaip pas visas – ne kaip pas visas... Tikra moteris gyvena gyvenimą, turėdama savo orientyrus, pati juos susigalvoja ir pati juos įvykdo. Jeigu jos tikslai nėra panašūs į daugumai priimtinus standartus, tai ją nelabai jaudina. Ji leidžia kitiems žmonėms save vertinti, taip, kaip jiems to norisi. Taigi, misija ,,patikti visiems“ atrodo kvaila ir visiškai neišpildoma. Tikra moteris dirba sau, o ne todėl, kad ją įvertintų kiti. Ji tai daro iš meilės sau..

Tikra moteris praaugo ,,gerą mergaitę“

Gera mergaitė – tai mūsų tėvų auklėtinė. Ji turi vienintelę užduotį – patikti aplinkiniams, sulaukti pagyrimų. Jai norisi patikti netgi tuomet, kai pačios norai būna kitokie... Gera mergaitė gyvena laikydamasi principo: ,,aš privalau“ arba ,,neprivalau“. Ji retai paklausia savęs, ko iš tikrųjų ji nori.
Tikra moteris toli nuėjo nuo ,,geros mergaitės“ standartų, nuošalyje palikdama nuolatinį norą būti giriamai. Tai visai nereiškia, jog jei nesvarbu, kaip vertina ją kiti. Paprasčiausiai ji niekam nieko neįrodinėja, juolab pakenkdama sau. Į savo bruožus, kuriuos būtų galima priskirti trūkumams (o kas gi jų neturi?) tikra moteris žiūri atlaidžiai - juos pastebi, tačiau nedramatizuoja, jų neslepia, tačiau ir akivaizdžiai jų nedemonstruoja.

Tikra moteris kliūtis ne nugali, o jas apeina 

Kovoti – karių darbas. Tikra moteris niekuomet nebus panaši į superheroję. Sutikdama kliūtis kelyje į tikslą, ji nesistengs kakta pramušti sienos, o pažiūrės ar nebūtų galima ją apeiti arba panaudoti kaip trampliną. Tikra moteris pasikliauja ne jėga, o lankstumu. Kliūtys jai – ne priešas, o rebusas, kurį reikia išspręsti. Ji žino, kad bet kokia situacija turi ne tik sudėtingą, bet ir lengvesnį sprendimą. Ji sugeba savo veiksmams tinkamai pasirinkti tinkamą vietą tinkamu laiku.


Tikra moteris nevaidina dramos: "Koks sunkus mano gyvenimas!“ 

Žiūrint į ją, nepasakysi, kad ji gyvena dirbdama dieną ir naktį, skalbia, plauna, tvarko, rūpinasi vyru ir vaikais. Niekuomet nepagalvosi, kad ji pervargo, darydama remontą ar statydama vasarnamį. Net ir tuomet, kai jai tenka didelis krūvis, tikra moteris suranda laiko, kad pailsėtų ir pasirūpintų savo išvaizda. 

Ji niekuomet nepasirodys esanti auka, nes žino: ne aplinkybės yra sudėtingos, o pats požiūris į jas. ,,Nuvarytas arklys“ – tai sielos diagnozė, o ne susiklosčiusios aplinkybės. Moteris gali tapti "nuvarytu arkliu“ bet kurioje vietoje ir bet kada – turėdama pulką vakų ir daugybę darbų, arba ir be jų. 


Vienatvė tikrai moteriai – dovana 

Savo vienatvės laikotarpius, jeigu tokie pasitaiko jos gyvenime, tikra moteris labai vertina. Ji nesistengia į savo gyvenimą įtraukti atsitiktinių pažįstamų arba vyrų, kad neliktų vieniša. Būti vienumoje su savimi – tai puiku. Tai pats geriausias laikas atsigauti, užpildyti savo gyvenimą ramybe ir įsigilinti į save. Tikra moteris yra įdomi pačia savastimi ir naudojasi vienatve su pasimėgavimu.


Jai visuomet patinka jos amžius

Tikra moteris gyvena gyvenimą pagal savo tikruosius metus, naudodamasi visais jų privalumais ir trūkumais. Ji nepasakoja sau išgalvotų istorijų apie tai, kad ,,mano amžiuje tai daryti jau per vėlu ar dar per anksti...“ Tokia filosofija pasiteisinimas toms, kurios panaudoja savo metus, norėdamos paslėpti baimes ar vidines kliūtis. 

Tikrai moteriai galima viskas bet kokiame amžiuje, todėl jai niekuomet nereikės gailėtis, kad kažko nesuspėjo. Tai nereiškia, kad ji neprisižiūri savęs ir nesistengia gerai atrodyti. Tiesiog ji "nesijaunina“ ir nevaizduoja savęs tokios, kokia buvo prieš 20 metų. Tikra moteris žino: kiekvienas gyvenimo laikotarpis moteriai yra gražus, turintis savo grožį, seksualumą ir žavesį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nerimo apimtame Italijos regione dirbanti lietuvė – apie tikrąją padėtį: iš namų stengiamės neišeiti (202)

Kone kiekvieną dieną daugėja naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų – pasaulio žiniasklaida...

Kubilius: Šimonytė būtų geriausia premjerė – klausimas, ar Lietuva turės tokią galimybę (713)

„Politikai labai dažnai galvoja, kad jie jau žino atsakymus. Bet esame atėję į tokią stadiją,...

Austrijoje viešbutyje – baimė ir nerimas: dėl koronaviruso grėsmės paskelbtas karantinas (123)

Austrijoje, Alpių mieste Insbruke, uždarytas vienas viešbutis, paaiškėjus, kad koronavirusu...

Čempionų lyga: „Bayern“ dominavo Londone, „Barcelona“ atsitiesė Neapolyje (2)

UEFA Čempionų lygoje antradienį tęsėsi pirmasis aštuntfinalio etapo ratas. Platų žingsnį link...

Europoje daugėja koronaviruso atvejų: perspėja dėl kelionių – atšaukiami kai kurie skrydžiai Ispanijoje – dar trys atvejai (19)

Ne tik Italijoje šiuo metu daugėja naujų koronaviruso židinių, pranešama apie tai, kad...

Orai: vis dažniau pasirodys snaigės (1)

Trečiadienio dieną mūsų šalies orus lems ciklonas, kurio centras suksis virš Baltijos jūros....

Istorinėje Vilniaus vietoje – patirtis gomuriui už 5000 eurų: tai, kas įvyksta tarp šių sienų, liks mūruose (131)

Viešbutyje „ Pacai “ naujai atidarytas restoranas „Muros“, kuris pakeitė prieš tai...

„Real“ abejoja, ar verta rizikuoti dėl koronaviruso ir vykti žaisti Milaną (74)

Madrido „Real“ klubas dvejoja, ar kitą savaitę verta riziuoti ir keliauti į Italiją, kur turi...

Libaną purtančių neramumų centre atsidūręs lietuvis: niekada nemačiau tokių protesto akcijų (12)

Kai kalbama apie Artimuosius rytus, neišvengiama kalbos apie karą, konfliktus, tačiau prie...

Silvestras Dikčius

Australijos gaisrai pasauliui nusiuntė aiškesnę žinutę, nei visi klimato kaitos ekspertai kartu sudėjus

Reportažų srautas gaisrų tema iš Australijos nutrūko prieš gerą mėnesį, bet liepsnų ir...