Piniginė – vienas esminių vyriškų aksesuarų, be kurio gyvenimo neįsivaizduotume. Šiaip ar taip, tą daiktą nešiojamės dar nuo mokyklos laikų, ir visada – užpakalinėje kelnių kišenėje.
© Shutterstock

Nesvarbu, ar vairuojame, ar slankiojame parduotuvėje su pirkinių krepšiu paskui žmoną, ar sėdime prie darbo stalo, piniginė visada lieka savo vietoje. Tai yra mums po sėdyne. O kadangi dauguma piniginę naudojame ir kaip rankinę (kam slėpti – juk sugrūdame į ją visus po ranka pasitaikančius popierėlius: čekius, kvitus, kuponus, raštelius su telefono numeriais), jos dydis nuolat auga. Ir nuolat kenkia mūsų sveikatai.

Sunki, kelnių kišenę sverianti piniginė lemia raumenų disbalansą ir dirgina klubų bei nugaros nervus. Atrodo, toks menkas nepatogumas – retkarčiais ją prisėsti, – bet žala sveikatai nuo to gali būti didžiulė.

Taip yra todėl, kad bet koks stambesnis daiktas užpakalinėje kišenėje verčia sėdėti kreivai: viena kūno pusė atsiduria šiek tiek aukščiau už kitą, taigi persikreipia ir dubuo, ir apatinė stuburo dalis. Dėl to jūsų krūtininės stuburo dalies slanksteliai turi išsilenkti kairėn, kad atsvertų netaisyklingą pozą, nes akys atkakliai nori išlikti horizontalioje pozicijoje.

Toks apatinės nugaros dalies išsilenkimas nors ir būna minimalus, kaip reikiant „pjauna“ jūsų dešinįjį kvadratinį juosmens raumenį. Ir visi dešiniojo šono raumenys – stuburo, įstrižinis pilvo, skersinis pilvo – sutrumpėja. Vadinasi, pasidaro šiek tiek neįgalūs: persikreipimas sumenkina jūsų raumenų gebėjimą susitraukinėti ir pailgėti. Dėl to didėja dešiniajam kryžkauliniam klubakaulio sąnariui tenkantis krūvis.

Bet ir tai dar ne viskas.

Lygiai tuo pat metu kairiojoje jūsų dubens dalyje – daugiausia toje, kuri panaši į sparną ir yra vadinama klubakauliu, – vyksta visiškai priešingi procesai. Tenykščiai raumenys galiausiai išsitempia tiek, kad jau normaliai nebesusitraukia.

Iš to nieko gero ir juosmens raumenims. Kairiojo šono – kurio pusėn, kaip minėta, išsilenkia krūtininė stuburo dalis, – raumenys sutrumpėja ir, kasdien negailestingai eksploatuojami, pradeda skaudėti. Dešiniajame šone juosmenį stabilizuojantys raumenys persitempia, dėl to nugara ties juosmeniu labai greitai pavargsta. Žodžiu, viskas baigiasi tuo, kad dar neįpusėjus darbo dienai pradedate muistytis kėdėje, nebenusėdite prie kompiuterio, o namo grįžtate su jau kaip reikiant įsiskaudėjusia nugara.

Užbombardavome medicininiais terminais? Nepanikuokite. Pakaks, jei supratote, jog dėl to, kad vieną šoną traukia, kitą – tempia, o nugarą skauda, dažnai būna kalta piniginė.

Deja, tuo potencialios blogybės nesibaigia! Piniginė gali ne tik išvesti iš rikiuotės jūsų dubenį, sukelti raumenų disbalansą ir nereikalingą įtampą sąnariams, bet ir užspausti kriaušinį raumenį jūsų sėdmenyse bei sykiu – sėdimąjį nervą (nors būna ir tokių situacijų, kai kenčia arba raumuo, arba nervas). Turbūt nė nereikia sakyti, kuo gali baigtis tokios vietos dirginimas. Sveikas, radikulite! Ir tiek žinių.

Taigi jeigu jums sunku pritūpti, judate lėtai, nugara nuolat surakinta, jaučiate tempimą pakinkliuose, greitai pavargsta blauzdų raumenys ir ima skaudėti sėdynė, galite beveik neabejoti: kalta jūsų piniginė. Arba, teisingiau sakant, jūs patys.

Kuo greičiau išsitraukite tą sunkų daiktą iš užpakalinės kišenės, išmeskite iš jo visą nereikalingą šlamštą, o paskui atsikratykite ir pačios piniginės. Nusipirkite nedidelį plokščią šiuolaikišką dėklą, kuriame tilptų keli banknotai, vienas kitas dokumentas bei kortelės. Ir įpraskite pagaliau nešioti jį priekinėse kišenėse!

„Naujienos saviems Jungtinėje Karalystėje“

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis: kaip jums paaiškinti, kad jūsų restoranas blogas? (40)

Žinau, kad daug kas galvoja, kad man patinka kritikuoti restoranus ir visaip prie jų kabinėtis....

Septyneri metai namo statyboms: pora atskleidė, kas atėmė daugiausia laiko ir pinigų (15)

Namo statybos – ilgai trunkantis ir nelengvas procesas, kuris gali trukti keletą metų ar net...

Ne tik liūtys skandina Remigijų Šimašių, arba kodėl vilniečiai dabar pavydi Kaunui (473)

Pagal paskutinę „Vilmorus“ apklausą, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus reitingas yra...

Kurjerių darbo šokiruota aktorė: galvojau, kad dingo visi dukros dokumentai (48)

Didžiulį stresą dėl pasimetusio siuntinio patyrusi Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Laima...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (2)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Tamsiausia mados pasaulio istorija: korifėjų Gucci mirčiai pasmerkė pavydi sutuoktinė (8)

Kai Patrizia Reggiani ištekėjo už Maurizio Gucci, jiedu tapo viena įtakingiausių Italijos...

Morkos naudingos ne tik regėjimui: vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltinis

Morkos nuo seno laikomos visiškai sveikomis ir saugiomis daržovėmis. Manoma, kad žmonės jas...

Velomaratone – dramatiškas Gudiškio finišas: griuvo ir pėsčiomis pasiekė finišą (5)

Sekmadienį Vilniuje vyksiančio didžiausio Lietuvoje dviračių sporto renginio –...

Orai: po gaivesnio sekmadienio vėl sulauksime šilumos bangos (13)

Artimiausiu metu laukia permainingi orai – po gaivesnio sekmadienio savaitės pradžioje vėl...

Merkel ir Putino pokalbis truko 3 valandas: apie ką jie kalbėjo? atnaujinta (592)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarė būdus, kaip...