Šiame straipsnyje kalbėsime apie pačią opiausią moteriško kūno problemą, į kurią tiek daug dėmesio kreipia vyrai ir tiek mažai – mes pačios. Juk daugeliu atvejų rūpinimasis “penktuoju tašku” mums pasireiškia siekimu kaip nors gudriau patempti ir paslėpti natūralių formų netobulumus. O visai be reikalo! Vietoj to, kad eikvotumėte laiką ir pinigus, siekdama sukurti gražios figūros iliuziją, ar ne geriau būtų nukreipti energiją tam, kad kažką pakeistumėte, o ne kankintumėtės.
Svarbiausia – į šią problemą pažiūrėti sąmoningai. Kuo jūsų netenkina, pavyzdžiui, jūsų “penktasis taškas”? Per storas? Klystate, mielosios ponios.

Užpakalis per storas nebūna?

Užpakalis

Žodžių junginiu “storas užpakalis” dažnai suprantama visiškai ne tai, ką jis iš tikrųjų reiškia (per daug išmankštinti sėdmenys), o kai kurios kitos figūros ypatybės: labai platus dubuo, pilni ir/arba nukarę klubai, suglebę, praradę formą sėdmenų raumenys. Iš čia ir atsiranda neteisingos išvados.

Visi veiksmai, siekiant “ištaisyti susiklosčiusią situaciją” dažniausiai susiveda į vieną banalųjį “reikia lieknėti!”. Žinoma, jei jūsų esminė problema yra dėl viršsvorio, tai ši išvada teisinga. O jeigu ne? Pavyzdžiui, ponios senovėje su plačiu dubeniu ir be lieknėjimo procedūrų išsiskirdavo “kaulėtumu”. Kas būtų, jei jos būtų pradėjusios taisyti savo neproporcingą figūrą tokiu būdu, atspėti nesudėtinga.

Turint apvalius (kaip taisyklė, dar ir kabančius) klubus, badavimas taip pat nepadės. Svoris krenta viršutinės kūno dalies riebalų sąskaita. O ši proporcija yra netgi gąsdinanti – 1 prie 6. Tai reiškia, kad jei atsikratysite 7 kilogramų, tai jūsų veidas, rankos ir krūtinė sulieknės 6 kilogramais, o klubai - viso labo tik vienu. Dėl to disproporcija tik išryškės.

Nesinori nieko gąsdinti, tačiau atminkite – “taisysitės” jau atvirkščia tvarka: iš septynių priaugtų kilogramų šeši “nusės” apačioje, o tik vienas pakils iki viršutinės dalies. O kokio rezultato galima sulaukti iš vienas kitą sekančių sulieknėjimų – pastorėjimų, tai iš viso baisu net pagalvoti.

Užpakaliukas

Tačiau tai, ką dabar perskaitėte – netinkamas pagrindas nieko nesiimti. Priešingai - prologas realiai programai darbui su savimi. Jei jums vis dar sudėtinga nustatyti sau “diagnozę”, atlikime mažą “tyrimą – eksperimentą.”

1. Visiškai nusirenkite. Atsistokite nugara, atsisukusios į didelį veidrodį, o į rankas paimkite mažesnį taip, kad gerai matytumėte savo atvaizdą iš nugaros.

2. Įtempkite kojas ir, svarbiausia, sėdmenis. Patogumo dėlei galite atsistoti ant pirštų galiukų. Įdėmiai apžiūrėkite, kaip dirba jūsų raumenys (ir ar iš viso jie matomi), kur yra muskulai, o kur kaip papildomas svoris kabo riebalai. Tai – pats nemaloniausias eksperimento etapas. Jums reikės mintyse užfiksuoti savo kūno “mirusias zonas”. Tai dalys, kurios yra kaip balastas, tempiantis kūną žemyn. Būtent su jomis ateityje jūs ir dirbsite.

3. Jei ankstesnį punktą galima pavadinti pesimistišku, tai šis, priešingai, jumyse turėtų pažadinti sveiką optimizmą ir troškimą patobulinti save. Padėkite mažąjį veidrodį ir abiem rankomis suimkite klubus tose vietose, kur jie susiglaudžia su sėdmenimis. Suspauskite juos ir šiek tiek pakelkite į viršų. Apsisukite ir pažiūrėkite į savo atvaizdą didžiajame veidrodyje. Malonus vaizdas, ar ne? Ir užpakaliukas staiga suapvalėjo, ir klubai tapo stangrūs, ir netgi kojos atrodo ilgesnės.

Atminkite šį “nuostabųjį vaizdinį” ir kai jums užsinorės mesti treniruotes ar nakčiai pasimėgauti puodeliu kavos su torto gabalėliu, galėsite puikiai suvokti, ko atsisakote. Trumpiau tariant, mūsų programos tikslą, nors ir miglotai, jūs matote. Belieka “smulkmena” – miražą paversti tikrove.

Pratimai namuose…

Užpakaliukas

Pataisyti figūrą “ilgam ir rimtai” galima tik reguliarių treniruočių pagalba. Jūsų pasirinkimui siūlome tris pratimų kojų ir sėdmenų raumenims kompleksus. Visų jų efektyvumas panašus. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų skonio ir sugebėjimų. Iš pradžių rekomenduojama treniruotis kas dieną. Vėliau, pasiekus pastebimus rezultatus, - kas antrą dieną (tačiau ne rečiau!).

“Choreografinis” kompleksas

Tinka moterims, turinčioms bent mažiausią įsivaizdavimą apie klasikinio baleto judesius. Atliekamas prie atramos (kėdės, stalo, palangės), pageidautina prieš veidrodį.

1. Pirmas pratimas panašus į “demi-plije” iš laisvos pirmosios pozicijos.

Tačiau prisėsite ne tolygiai, o trimis “priėjimais”: prisėsti 2-3 cm (pirmas lygmuo), suspausti ir atpalaiduoti sėdmenų raumenis tris kartus, nusileisti dar 2-3 cm (antras lygmuo), vėl tris kartus suspausti ir atpalaiduoti sėdmenų raumenis ir pereiti prie trečiojo, paskutinio lygmens – stipriai suspausti sėdmenų raumenis ir tokioje padėtyje išsilaikyti 10 sekundžių (lėtai suskaičiuokite iki 10). Kelkitės tokia pat tvarka, “laiptais”. Atlikite penkis kartus iš eilės. Pailsėkite dvi minutes (naudinga atlikti keletą tempimo pratimų, kurie nuo kojų pašalina įtampą). Pakartokite pratimą (dar penkios serijos).

2. “Demi-plije” antrojoje pozicijoje (laisvoje). Panašus į pirmą pratimą (išskyrus kojų padėtį). Taip pat trys lygmenys, penki pakartojimai, trumpas poilsis ir antras priėjimas.

3. “Demi-plije” antrojoje “plačioje” pozicijoje (klasikiniame balete tokios nėra, tačiau jūs ja naudositės).

Panaši į įprastą, tačiau kojos pastatytos plačiau pečių. Sistema tokia pat kaip ir dviejų ankstesnių pratimų.

Likusius tris pratimus geriau pradėti po dviejų – trijų savaičių po to, kai lengvai ir gerai pasiseks atlikti pirmieji.

4. “Grand-plije” pagal pirmąją poziciją iš “relive” padėties (pažeidžiant visas klasikines baleto taisykles, čia jūs viso pratimo metu taip ir liksite ant pirštų galiukų).

Pirmasis lygis – suspausti/atpalaiduoti sėdmenis tris kartus, antras – toks pats, trečias – sulaikyti įtemptus sėdmenų raumenis, kol suskaičiuosite iki 10. Penki pakartojimai, prasitampymas ir dar vienas priėjimas.

5. “Grand-plije” pagal “įprastinę” antrą poziciją.

Sistema išlieka ta pati: “relive” – “demi-plije” su sustojimais trijuose lygmenyse – apačioje užsilaikykite, kol suskaičiuosite iki 10, kelkitės taip pat, tolygiai pereikite prie pradinės padėties. Penki “demi-plije”, du priėjimai.

6. “Grand-plije” pagal “plačią” antrą poziciją.

Viskas taip pat, kaip ir ankstesniame pratime, išskyrus kojų padėtį. Taisyklės nesikeičia.

Pastabos: paskutiniai trys pratimai pakankamai sudėtingi (jei juos atliekate teisingai), juos sunku atlikti net ir puikiai fiziškai pasirengusiam žmogui. Todėl nenusiminkite ir neišsigąskite, jeigu iš pradžių jums drebės kojos ir skaudės raumenis. Jeigu, mūsų dideliam nustebimui, šis pratimų kompleksas jums nesudaro didelių sunkumų, jus galima pasveikinti turint nuostabią fizinę formą. Tuomet – šalin atramą! Atlikinėkite pratimą viduryje kambario (taip sustiprinsite pečius, rankas, nugarą ir įgausite puikią laikyseną).

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

I. Makaraitytė. Grybauskaitės ir Skvernelio priešas vėl prisikėlė (18)

„Noriu dirbti“, – pareiškė Linas Linkevičius , Užsienio reikalų ministras, kai sužinojo,...

Siūlo drastiškai mažinti mokesčius: ar Lietuvoje suveiktų Airijos scenarijus? (140)

Scenarijus, kai sumažėjus mokesčių tarifui padidėja arba bent jau nesumažėja pajamos, dalis...

Košmaras kartojasi jau kitame kelyje: persekiotojai įbaugino BMW vairavusią merginą užpultas ir 2016 m. „Mercedes“ (304)

Viešai pristatyta nenorinti būti studentė kelyje išgyveno tikrą dramą. BMW automobiliu...

G. Paluckas prabilo apie rengiamą Nacionalinį susitarimą: socialdemokratai tokio pasirašyti negalėtų (74)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas tikina, kad socialdemokratai tikrai neliks...

E. Lucasas. Subtilesnė Rusijos taktika atsipirko: jau pradėjo keisti politinį Vokietijos žemėlapį (1)

Rusija turėjo visus reikiamus ginklus užpulti Vokietijos kanclerę Angelą Merkel – daugybę...

Atsistatydina „Vilniaus vandenų“ vadovas A. Ignatavičius (38)

Antradienį bendrovės „Vilniaus vandenys“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas ,...

Bankininkystės duomenys vagiami gudriau: naudojamas „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „ Android “ bankininkystės trojanas „BankBot“...

„Eurovizijos“ nugalėtojas S. Sobralis – kritinės būklės: prasidėjo kova už gyvybę (16)

„Eurovizijoje“ pergalę Portugalijai išplėšęs Salvadoras Sobralis dėl sveikatos problemų...

Vengrijos akibrokštas Ukrainai: galite pamiršti Europos integraciją (115)

Budapeštas nusprendė blokuoti visus tolesnius Europos Sąjungos sprendimus, susijusius su tolesne...

Pripažintas Prancūzijos šefas prašo panaikinti jam suteiktas tris „Michelin“ žvaigždes (3)

Sebastienas Brasas, vadovaujantis „Le Suquet“ restoranui Lagjolyje ( Prancūzija ), prašo...