Retas čiuožėjas, išeidamas ant ledo, išdrįsta užsidėti šalmą. Po traumų uždarose čiuožyklose vaikus gydantys medikai tvirtina, kad galvos, kelių, alkūnių apsaugos čiuožėjams turi būti privalomos. Medikų nuomone, už tai atsakingi čiuožyklų administratoriai, tačiau pastarieji įsitikinę, kad čiuožinėjančiųjų saugumas - jų pačių reikalas.
© BNS foto
Įsibėgėjus žiemai, jau skaičiuojamos pirmosios šalčio, slidžių kelių ir žiemos pramogų aukos. Vis dėlto, anot medikų, vaikai dabar dažniau susižeidžia ne važinėdami rogutėmis nuo kalnų, o pramogaudami uždarose ledo arenose. Gydytojų nuomone, čiuožinėjantiems vaikams apsaugos turėtų būti privalomos. Tuo tarpu sostinės ledo arenų administratoriai tvirtina, kad už vaikų saugumą pirmiausia atsako jų tėvai ir patys mažieji čiuožinėtojai.

Į ligoninę kasdien

LŽ lankantis Respublikinės Vilniaus universitetinės vaikų ligoninės traumatologijos skyriuje, ten gydėsi penki vaikai, patyrę traumas pramogaudami. Vienas vaikas susižeidė važinėdamas rogutėmis, kitas paslydo eidamas gatve, o likusieji traumas patyrė sostinės ledo arenose.

Pasak šio skyriaus gydytojo traumatologo Vido Misevičiaus, kasdien iš įvairių sostinės ledo arenų į skyrių patenka nuo vieno iki keturių vaikų. Dažniausiai jie patiria galvos traumas ir rankų lūžius, kartais po tokių sužeidimų neapsieinama be operacijų. "Pramogaudami ledo arenose vaikai būtinai turėtų būti su apsaugomis. Tai turėtų būti privaloma! Kitaip argi galime kalbėti apie ledo arenų savininkų atsakomybę?" - svarstė gydytojas Misevičius.

Jo nuomone, vaikai susižeidžia, nes neturi čiuožinėjimo patirties, be to, nėra atsargūs ir juos lydintys suaugusieji. "Nors visame pasaulyje normalu, kad dviratininkai, riedutininkai važinėja su šalmais, Lietuvoje vengiama apsaugos priemonių. Taip pat ir ant ledo dauguma vaikų turėtų būti su šalmais, kelių ir alkūnių apsaugomis", - saugumo principus dėstė medikas.

Apsaugų nėra

Čiuožinėdami sostinės Ledo rūmuose, Žalgirio stadiono čiuožykloje, Elektrėnų ledo rūmuose apsaugų neišsinuomosite, nes ten jų paprasčiausiai nėra. Pačiūžų nuoma valandai šiose čiuožyklose kainuoja apie 5 litus.

Naujuosiuose Vilniaus ledo rūmuose pirmą kartą čiuožinėjantys gali samdytis instruktorių, 20 minučių jo paslaugų kainuos 10 litų. Tačiau apsaugų ir ten negausite.

Paskambinusi į Elektrėnų ledo rūmus LŽ žurnalistė išgirdo, kad "apsaugos - pačių lankytojų problemos". Čia už vaikų saugumą atsako juos lydintys suaugusieji arba patys vaikai. Telefonu kalbėjusi šių rūmų darbuotoja patikino, kad vyresni vaikai gali ateiti ir vieni, neva jiems galima čiuožinėti ir be apsaugų.

Vilniaus "Žalgirio" stadiono, kuriame taip pat įrengta čiuožykla, direktorius Jonas Grigas tvirtino, kad per 10 metų stažą pirmą kartą išgirdo klausimą apie mažųjų čiuožėjų apsaugas. "Pačiam reikia saugoti vaiką, kad neužsimuštų. Per 10 metų dar neužsimušė nė vienas. Paprastai susižeidžia suaugusieji", nuoširdžiai stebėjosi direktorius.

Mėgstantiems saugumą Grigas rekomendavo samdytis čiuožimo instruktorių ir išmokti normaliai čiuožinėti. "Mes teikiame tik ledą ir pačiūžas. O skęstančiųjų gelbėjimas - pačių skęstančiųjų reikalas", - prisiminęs garsųjį posakį ironizavo "Žalgirio" stadiono direktorius.

Apsaugų neima

Vilniaus pramogų ir prekybos centro "Akropolis" ledo arenoje vaikams iki 7 metų pačiūžos ir apsaugos suteikiamos nemokamai ir privalomai dalijamos. "Akropolio" ledo kasininkės ir vyresniems vaikams siūlo nuomotis apsaugas, tačiau labai dažnai lankytojai jų atsisako. Alkūnių, kelių apsaugos ir šalmo komplekto nuoma kainuoja keturis litus.

Pasak "Akropolio" pramogas koordinuojančios UAB "Akropolio kinas" direktoriaus Giedriaus Juozapavičiaus, patys lankytojai vengia dėtis apsaugas. "Galbūt nedrįsta čiuožykloje pasirodyti su šalmu", svarstė Juozapavičius. Jis pabrėžė, kad saugumas - kiekvieno žmogaus sąmoningumo reikalas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (4)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (15)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (27)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (97)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (58)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (15)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (474)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (6)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (17)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.