Iš česnako išskirtas natūralus antibiotikas vadinamas alicinu
Vaistinė augalinė žaliava – česnako skiltelės ir lapai. Juose esantys eteriniai aliejai turi baktericidinių ir kitus mikroorganizmus neigiamai veikiančių savybių. Būtent eteriniai aliejai česnakams suteikia aštrų skonį ir kvapą. Česnakuose esantys fitoncidai veikia ne tik virusus ir bakterijas, bet ir grybelius ir parazitus. Jie taip pat pasižymi antitoksinėmis ir audinius atkuriančiomis savybėmis. Iš česnako jau yra išskirtas natūralus augalinis antibiotikas. Jis vadinamas alicinu ir jo bakterijas naikinantis poveikis visiškai moksliškai įrodytas. Taigi česnako nauda paremta ne tik liaudies medicinos žiniomis, bet ir šiuolaikinės fitoterapijos tyrimais.
Vienas galingiausių natūralių antibiotikų
Įvairūs fitoterapeutų atlikti tyrimai parodė, kad česnake randami fitoncidai veikia kaip stiprūs natūralūs augaliniai antibiotikai. Kai kuriais atvejais natūralių česnake esančių medžiagų veikimas net neatsilieka nuo cheminės prigimties antibiotikų, kai gydomos bakterinės žarnyno infekcijos. Česnakas nuo seno vartojamas kovai su žarnyno parazitais.Iš česnako jau yra išskirtas natūralus augalinis antibiotikas. Jis vadinamas alicinu ir jo bakterijas naikinantis poveikis visiškai moksliškai įrodytas. Taigi česnako nauda paremta ne tik liaudies medicinos žiniomis, bet ir šiuolaikinės fitoterapijos tyrimais.
Širdies ir kraujagyslių „draugas“
Česnako ekstrakto neretai įeina į įvairių širdies ir kraujagyslių sveikatą padedančių palaikyti maisto papildų sudėtį. Įvairūs tyrimai rodo, kad česnakai labai naudingi sergant tokiomis ligomis kaip arterinė hipertenzija, aterosklerozė, hiperlipidemija, įvairios trombozės ir kt. Česnakas turi kraujo lipidų kiekį ir kraujo spaudimą reguliuojančių savybių.
Peršalimo ir įvairių infekcijų „priešas“
Ne be reikalo seneliai sakydavo, kad vos tik jauti, kad kažkas „kimba“ prie gerklės – nedelsdamas griebk česnako. Moksliniai tyrimai rodo, kad česnakuose esantys biologiškai aktyvūs junginiai, pavyzdžiui, eteriniai aliejai, fitoncidai ir kt. labai efektyviai kovoja su įvairiais peršalimą sukeliančiais virusais ir įvairias infekcijas sukeliančiomis bakterijoms. Česnako ekstraktas neigiamai veikia ir grybelių augimą, turi priešparazitinių savybių.
Gali būti potenciali apsauga nuo vėžio
Atlikta nemažai tyrimų, įrodančių, kad česnakas gali turėti ir priešvėžinių savybių. Česnako ekstraktas – stiprus natūralios kilmės antioksidantas, kuris, kaip manoma, gali padėti sumažinti skrandžio, storosios žarnos, stemplės, plaučių, krūties ir kasos vėžio riziką. Manoma, kad česnakas labai padeda apsinuodijus ar įkandus vabzdžiams.
Naudingas cukriniu diabetu sergantiems pacientams
Manoma, kad česnako ekstraktas gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Reguliarus česnako valgymas ar česnako ekstrakto vartojimas gali sumažinti cukrinio diabeto komplikacijų riziką ir apsaugo nuo aterosklerozės ar nefropatijos vystymosi. Tyrimais įrodyta, kad česnakas mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje antro tipo cukriniu diabetu sergantiems asmenims.