Internete gausu įvairių patarimų kaip pagerinti sveikatą. Nors dauguma jų yra labai paprasti ir aiškūs, kai kurie yra mažų mažiausiai keisti. Atrodo, kad jų autoriai juokiasi iš savo skaitytojų ar skleidžia už liaudies mediciną prastesnes tiesas. Kaip nauji batai gali seksualinį gyvenimą? Kas fizinei energijai atstatyti galėtų pasitelkti bėgimą? Ir kaip galvos skausmą galima numalšinti be vaistų? Visgi, mokslas kai kuriuos tokius keistus patarimus patvirtina.
© Shutterstock nuotr.

Nuojauta jūsų dažniausiai neapgauna - daugybė keistų patarimų iš tikrųjų neveikia. Tačiau kai kurie jų turi mokslinį pagrindą. Pateikiame septynis tokių jūsų intuicijai prieštaraujančių patarimų pavyzdžius.

1. Obuolys gali malšinti galvos skausmą. Dauguma tokiu atveju griebiamės vaistų - jie greitai ir patikimai numalšina galvos skausmą. Tačiau kai kurie žurnalai ir tinklapiai pataria suvalgyti obuolį - teigiama, kad tai padės lygiai taip pat greitai. Iš tikrųjų, tai tik iš dalies tiesa - JAV mokslininkai patvirtino, kad žaliųjų obuolių kvapas malšina galvos skausmą, tačiau visiškai jo pašalinti greičiausiai negali. Manoma, kad taip yra dėl to, kad šis kvapas atpalaiduoja, mažina įtampą ir atitraukia mintis nuo skausmo.

2. Kava padeda saldžiau numigti. Skamba kaip kvailystė, tiesa? Kava dažniausiai geriama norint pražvalėti, o ne geriau pamiegoti. Tačiau vienas tyrimas Japonijoje atskleidė, kad išgėrus 200 miligramų kofeino (maždaug du kavos puodelius) ir iš karto numigus pokaičio bent 20 minučių, žmonės pabunda kur kas žvalesni, nei tie, kurie miegojo prieš tai neišgėrę kavos ar po kavos nėjo miegoti. Kitaip tariant, kavos ir trumpo miego derinys veikia geriau nei kava ir miegas atskirai.

3. Nauji batai pagerina seksualinį gyvenimą. Taip taip, kurgi ne. Pasirodo, kad tai gali būti tiesa, bet tik tuo atveju, jei nauji batai yra aukštakulniai, o jūs esate moteris. Veronos Universiteto mokslininkai atliko tyrimas, kuriame paaiškėjo, kad aukštakulnių dėvėjimas treniruoja dubens dugno raumenis, kurie yra tiesiogiai susiję su orgazmo pasiekimu. Mokslininkai nustatė, kad moterys, kurios dažnai nešioja aukštakulnius, sekso metu pasiekia didesnį malonumą.

4. Jei pavargote, pabėgiokite. Bėgiojimas be jokios abejonės mums yra sveikas, jei bėgiojama saikingai ir per daug savęs nežalojant. Tačiau kai jaučiamės pavargę bėgioti tikrai nesinori. Visgi, „Medicine and Science in Sports and Exercise“ žurnale publikuotame tyrime teigiama, kad trumpa bėgimo treniruotė padeda atsikratyti nuovargio. Tai yra, pakyla energijos lygis bei pagerėja nuotaika. Tačiau šiuo patarimu verta naudotis saikingai. Jei nuovargis ir taip yra per didelio fizinio krūvio pasekmė, bėgioti tikriausiai neverta.

5. Iš karto po valgio nesivalykite dantų. Atrodo, kad kuo dažniau valysime dantis, tuo ilgiau jie išliks sveiki. Dantis žaloja kai kurios mūsų maiste esančios medžiagos, todėl jas pašalinti nuo dantų, mums atrodo, reikia greitai. Tačiau iš tikrųjų dantų valymas po valgio gali pakenkti. Pasirodo, rūgščios mūsų maiste esančios medžiagos suminkština dantų emalį, o dantų valymas šepetėliu gali sustiprinti erozinį šių rūgščių poveikį. Gydytojai pataria po valgio palaukti bent pusvalandį.

6. Kramtoma guma pagerina smegenų darbą. Vėlgi, atrodo, kaip kramtoma guma gali padėti mūsų smegenims. Koventrio Universiteto mokslininkai teigia, kad mėtinė kramtomoji guma padeda malšinti nuovargio jausmą, o kiti tyrimai atskleidė, kad gumos kramtymas padeda susikaupti.

7. Įkaiskite, kai norite atvėsti. Kai esate gerokai įšilę ir norite atvėsti, griebiate įvairius šaltus gėrimus. Tačiau, pasak Sidnėjaus Universiteto mokslininkų tyrimo, jums gali padėti karšta arbata ar kiti karšti gėrimai. Teigiama, kad karšti gėrimai paskatina prakaitavimą, kuris kūną vėsina kur kas efektyviau nei šalti gėrimai. Taip pašalinamas kūne susikaupęs karštis - prakaitavimo efektas yra didesnis už karšto gėrimo pridėtą šilumą.

Laikraščiai ir žurnalai dažnai yra pilni keistų patarimų ir žmonės elgiasi teisingai į juos žiūrėdami skeptiškai. Visada geriau pasikliauti tais straipsniais, kurie nurodo tyrimus, arba patiems paieškoti mokslininkų rekomendacijų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nuomos aferoms pabaigos nematyti: agentūrai sumokėjo, bet buto negavo (18)

Nors apie Klaipėdoje veikiančią agentūrą „Butų nuoma“ blogi atsiliepimai sklando apie...

Transliuotos išgertuvės Kybartuose atskleidė baisią situaciją: neskubėkime teisti kalinių (139)

Savaitgalį iš Kybartų pataisos namų išgertuves gyvai transliavę vyrai toliau kursto aistras....

Kurtinaitį užjautęs Jovaiša davė skausmingą patarimą „Žalgiriui“ (50)

Kauno „Žalgiris“ užbaigė, kaip sako pats Šarūnas Jasikevičius , istorinį sezoną....

Nuo šiol pramogauti keliaus tik čia: merginos ir pigios pramogos papirko lietuvio širdį (12)

Dvi savaitgalio dienos Berlyne yra tai, ką šią vasarą privalo išbandyti kiekvienas lietuvis....

Gyvai / Antrasis šeimininkų išbandymas: Rusija – Egiptas startinėje sudėtyje – Mohamedas Salah (43)

Pasaulio futbolo čempionate antradienį vakare prasideda antrojo turo rungtynės ir pirmose jų...

VU rektorius: docento darbo užmokestis jau prilygsta vairuotojo algai (75)

Tyrėjai moksliniams tyrimams gali skirti vos pusę savo darbo laiko. Kita 40-50 proc. laiko dalis...

Esate neprofesionalusis investuotojas? Žinokite 5 svarbiausius dalykus (4)

Suteikti profesionalią konsultaciją, aiškiai informuoti apie investicinio produkto rizikas ir...

Staigiai sureagavęs vilnietis ežere išgelbėjo vasaroti atvykusią emigrantų šeimą (15)

Birželio 18 d. vakarą, 20.32 val., Bendrajame pagalbos centre (BPC) skubios pagalbos telefono...

JAV ketina trauktis iš Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos (31)

Jungtinės Valstijos antradienį ketina paskelbti apie pasitraukimą iš Jungtinių Tautų Žmogaus...

Prognozuoja smarkų Prancūzijos ekonomikos lėtėjimą (5)

Prancūzijos bendrojo vidaus produkto ( BVP ) augimas 2018 metais sulėtės nuo 2,3 iki 1,7 proc.,...