aA
Atostogos. Išsvajotas poilsis: visiškas atsipalaidavimas, absoliutus pasyvumas, ramybė, tingus gulinėjimas. Dažnai išbraukiame bet kokį aktyvų judėjimą iš atostoginių veiklų tikėdamiesi taip atgauti jėgas ir energiją. Tačiau ar tuo pačiu neprarandame sporto salėje užtarnautos fizinės formos?
© Shutterstock

Kokių atostogų reikia mūsų sportuojančiam kūnui, kad pailsėtų, bet negrįžtų į priešsportinę stadiją? – teiraujamė „Goodlife“ sporto vadovo bei asmeninio trenerio Andriaus Česnausko.

Kur kas dažniau atostogų reikia ne kūnui, bet mūsų smegenims, centrinei nervų sistemai. Intensyviai sportuojančiam žmogui pakaks savaitės, na, maksimum dviejų, kad kūnas pailsėtų ir atsigautų nuo fizinės veiklos. Ir tos savitės tikrai neturėtų būti visiškai pasyvios.

Būtent kraštutinumai, kai labai aktyvų kasdienį ritmą keičia tingus gulėjimas, alus ir greitas maistas, sukelia nemažai problemų. Pirmoji, be abejo, sporto salėje iškovotos formos praradimas. Poilsis neturėtų būti tapatinamas su absoliučia apatija ir tinginyste, anaiptol, atostogos – puikus metas paįvairinti savo nusistovėjusį judėjimo meniu.

Jei salėje koncentravotės į jėgos treniruotes, atostogų metu pasimėgaukite ramesne veikla, išbandykite jogą paplūdimyje, vaikščiokite ilgas distancijas, plaukiokite, o jei rinkotės mažesnio intensyvumo užsiėmimus, daugiau dėmesio skyrėte tempimo treniruotėms, atostogos tebūnie labiau kardio: irkluokite, važiuokite dviračiu, kopkite į kalnus, bėgiokite, išbandykite riedučius.

Kai tik norėsis tingiai nugrimzti į paplūdimio gultą, prisiminkite, kad mes sutverti judėti, nieko neveikimas mums – nėra geras pasirinkimas. Judėjimas – tai gyvybė.Tad net ir poilsio savaitę vis tiek rinkitės šiek tiek aktyvių pramogų, jos neleis prarasti formos ir po savaitės bus lengviau grįžti į ankstesnį ritmą, į tą pačią sporto salę. Patikrintas faktas – kuo ilgiau ilsimės, tuo labiau jaučiamės pavargę ir grįžti į savo sportinį režimą darosi labai sunku: viską skauda, tiek, kiek kėlėme nebepakeliame, tiek, kiek lenkėmės nebepasilenkiame – motyvacija krenta kartu su noru sportuoti.

Tad kas jus galėtų motyvuoti nenustoti judėti net ir atostogų metu?

– Žinojimas, kad reikės grįžti į salę. O į ją bus lengviau grįžti tikrai ne po pasyvių atostogų.

– Kontrastas. Idealu, jei per atostogas veiktumėte ką nors priešingo savo kasdienei veiklai: jei jūsų darbas sėdimas ir jaučiatė emociškai bei psichologiškai pavargę – aktyvi sportiška savaitė padės perkrauti centrinę nervų sistemą ir leis atsigauti nuo streso; jei jūsų darbas fiziškai aktyvus – rinkitės ramesnį poilsį.

– Vertybės ir prioritetai. Ar sveikata jums vertybė? Jei taip, jums reikės tik šiek tiek disciplinos. Prieš išvykdami atostogauti pasitarkite su treneriu, jis jums patars, kokį krūvį pasirinkti, padės susidaryti atostogų veiklų programą. O jūs ją stenkitės vykdyti pirmoje dienos pusėje, kai esate mažiausiai pavargę, užimti. Prabėgate, padarote šiek tiek atsispaudimų, prisitraukimų, pritūpimų, liemens stiprinimo ir tempimo pratimų – štai diena ir užtarnauta.

– Pasiekti rezultatai. Kiek įdėjote pastangų ir darbo, kad pasikeistumėte? Ar lengva ranka viską nubrauksite ir nuo rudens vėl viską pradėsite iš naujo? Ar tikrai verta paaukoti pasiekimus vardan tingių atstogų? Jei sakote – ne, mėgaukitės vasara ir atostogomis ir būtinai judėkite.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (116)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (6)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (60)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (106)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (7)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (93)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (90)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (529)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Planuose – leisti už ES paramą pirkti žemę (5)

Žemės ūkio ministerija svarsto sekantį finansinį laikotarpį sukurti dar vieną paramos formą...

Švenčių belaukiant: tradicinis kūčiukų receptas

Tradicinio šv. Kūčių vakarienės patiekalo, kūčiukų, paklausa piką pasiekia gruodį, tačiau...